PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Karas Ukrainoje2022 m. Gruodžio 29 d. 19:32

V. Adamkus: diplomatinis sprendimas Ukrainos kare yra beveik neįmanomas

Pasaulis

Lietuvos Prezidentas Valdas Adamkus. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Gailė Jaruševičiūtė-MockuvienėŠaltinis: ELTA


255234

Kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus mano, kad diplomatinis sprendimas Rusijos pradėtame kare prieš Ukrainą yra praktiškai neįmanomas. Pasak jo, yra du keliai – arba Ukraina griūna ir tampa agresijos auka, arba išsikovoja visas sąlygas, kurios jai teisėtai priklauso.

„Normaliai turėtų tokie dideli konfliktai rasti diplomatinį kelią. Bet šita agresija... Niekaip negaliu pavadinti Rusijos, tik kaip kad agresore, nežmoniškomis sąlygomis, genocido būdu beveik naikinančia tautą. Pažiūrėkime, kas lieka iš užimtų vietovių, kur rusai buvo – ištisi miestai sugriauti, beveik sulyginta su žeme visa aplinka. Taip kad ukrainiečiai dabar kovoja ne už tai kad laimėtų karą, bet atgautų tai, kas iš jų agresijos , brutaliu, nežmonišku, nehumanišku keliu yra paimta“, – Delfi TV sakė V. Adamkus.

„Taip kad toks diplomatinis sprendimas šito karo yra beveik neįmanomas. Nebent Ukraina griūna, pralaimi ir tampa agresijos auka, arba išsikovoja tokias sąlygas, kurias jie teisėtai turi“, – sakė jis.

Prezidentas kritiškai įvertino ir Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono pasiūlymus pradėti galvoti, kokias saugumo garantijas reikės suteikti Rusijai. Pasak jo, tokiais pareiškimais tiek Prancūzijos prezidentas, tiek dar kelios valstybės griauna Europos vienybę.

„Ne tik vienas E. Macronas, tačiau yra ir keletas kitų valstybių, kurios griauna vienybę. Kalbama, kad mes už taiką, už sugyvenimą, o kai yra bandoma atstatyti tą taiką ir sugyvenimą, jie iškrenta iš bendros kovos“, – akcentavo V. Adamkus.

„Dėkui Dievui, kad šiai dienai nėra taip, kad jie išeidami arba sulėtindami savo tą dalyvavimą, nesugriauna viso pasipriešinimo. Man nelabai aišku, ką Vokietija su Prancūzija žaidžia ir kaip jie nori tai matyti“, – pridūrė jis.

V. Adamkus akcentuoja, kad nėra taip, kad Vokietija ar Prancūzija sugriovė kažką, vis tik, pasak jo, prie bendros vienybės kūrimo šios šalys neprisideda.

„Nesakau, kad jie sugriovė ką nors. Bet nėra to vieningo ryžto – stovime visi kietai, nesitraukdami, suteikdami visą pagalbą“, – teigė jis.