REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualu2019 m. Gegužės 26 d. 12:00

V. Adamkus balsavo: su žmona nuomonės sutapo (nuotraukų galerija)

Vilnius

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


85409

Sekmadienį priešpiet Prezidento ir EP rinkimuose balsavęs kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus teigia, kad jo ir žmonos Almos nuomonės dėl naujojo prezidento sutapo. V. Adamkus teigė, kad naujam prezidentui svarbiausi prioritetai turėtų būti užsienio politika, Lietuvos saugumas bei žmonių gerovė.


Foto galerija:

rodyti-1.jpg
rodyti-2.jpg
rodyti-3.jpg
rodyti-4.jpg
rodyti-5.jpg
rodyti-6.jpg
rodyti-7.jpg
rodyti-8.jpg
rodyti-9.jpg
rodyti.jpg

rodyti-1.jpg

rodyti-4.jpg

„Su žmona nuomonės sutapo, ir mūsų sutarimas yra labai aiškus. Ji balsavo vakar namuose. Pageidaučiau, kad jos sveikata būtų stipresnė, bet jokių didelių problemų tikrai nematau ir galvoju vasaros oras ją sustiprins", - teigė jis.

Pasak V. Adamkaus, prezidentui svarbiausi prioritetai turi būti tarptautinis bendradarbiavimas, Lietuvos saugumas bei žmonių gerovė.

„Mano apsisprendimas yra visiems žinomas, ir aš noriu padėkoti kandidatams, kurie savo debatais pakėlė Lietuvą į Vakarų Europos kultūros lygį. Palietė Lietuvos problemas, išsakydami savo viziją ateičiai. Norėčiau palinkėti išrinktajam, būsimajam prezidentui išpildyti Lietuvos tautos lūkesčius ir iškelti Lietuvą į tarptautinį lygį (...) Mano atrodo, Lietuvos užsienio politika yra aiški, ir jos kryptis nesikeis. Pirmoji sąlyga - Lietuvos saugumas ir tarptautinis bendradarbiavimas Europos ir pasaulio lygiu", - teigė jis.

Naująjį valstybės vadovą Lietuvos piliečiai renkasi iš dviejų kandidatų: ekonomisto G. Nausėdos ir buvusios finansų ministrės, Seimo narės I. Šimonytės.

Penkerių metų kadencijai išrinktas prezidentas pakeis Dalią Grybauskaitę, šalies vadovės pareigas ėjusią dvi kadencijas iš eilės.

Sekmadienį kartu renkami ir 11 Lietuvos atstovų Europos Parlamente. Lietuvoje į EP narius kandidatuoja 16 sąrašų: Visuomeninis rinkimų komitetas „Prezidento Rolando Pakso judėjimas", Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos žaliųjų partija, Lietuvos socialdemokratų partija, Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai, Visuomeninis rinkimų komitetas „Lemiamas šuolis", Lietuvos centro partija, „Valdemaro Tomaševskio blokas" - Krikščioniškų šeimų sąjungos ir Rusų aljanso koalicija, Darbo partija, Visuomeninis rinkimų komitetas „Stipri Lietuva vieningoje Europoje", Lietuvos socialdemokratų darbo partija, Visuomeninis rinkimų komitetas „Vytautas Radžvilas: susigrąžinkime valstybę!", Visuomeninis rinkimų komitetas „Aušros Maldeikienės traukinys", Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai), Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis ir partija „Tvarka ir teisingumas".

ELTA primena, kad pirmąjį rinkimų turą laimėjo I. Šimonytė, surinkusi 31,31 proc. balsų. Antrasis, nedaug nusileidęs laimėtojai, liko G. Nausėda su 30,94 proc. rinkėjų palaikymu.

ELTA

rodyti-8.jpgREDAKCIJA REKOMENDUOJA