PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Spalio 11 d. 10:44

V. Adamkus: balsavau už stabilumą

Lietuva

ELTA nuotr.

Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt


149560

Sekmadienį priešpiet Seimo rinkimuose balsavęs kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus teigia, kad balsavo už stabilumą. Pasak jo, pasirinko sąrašą, kuris, jo nuomone, geriausiai atstovautų Lietuvos žmonių gerovę.

"Pasirinkau, mano vertinimu, geriausius kandidatus, kurie geriausiai atstovautų Lietuvos žmonių gerovę ir tuo pačiu valstybės saugumą. Pasirinkau sąrašą, kuriame, mano nuomone, buvo daugiausiai tinkamiausių žmonių iš kurių aš galiu pasirinkti. Už tuos ir balsavau“, – teigė jis.

„Už stabilumą, kadangi tas yra reikalinga šiuo metu, nes Lietuvai iškyla įvairių ir daug svarbių vidaus problemų. Taip pat negalima vengti ir užsienio (problemų. – ELTA), kurios taip pat susidaro aplink, ypatingai iš aplinkinių valstybių“, –teigė jis.

Prezidentas viliasi, kad naujasis Seimas dirbs žmonių gerovei.

„Tikiuosi, daugiau nuoširdaus darbo, kad, pirmiausia, rūpintųsi žmonių gerovę, o ne savo asmeniniais reikalais“, – teigė jis.

A. Adamkus patvirtino, kad pasirinkęs sąrašą, jį dar reitingavo.

Balsuoti prezidentas V. Adamkus atvyko be žmonos Almos. Ji balsavo namuose.

„Vakar balsavo namuose, nes jos sveikatos stovis yra toks, kad geriau ji būtų namuose. Bendrai pasakius nieko nėra kritiško, bet geriau, dėl šventos ramybės, ji balsavo namuose“, – sakė V. Adamkus.

Sekmadienį Lietuva renka tryliktąjį Seimą – naujos sudėties Tautos atstovybę. Jau nuo 7 valandos rinkimų apylinkės atverė duris rinkėjams. Jie savo pilietinę valią galės pareikšti iki 20 valandos.

Balsavimo teise šiuose Seimo rinkimuose galės pasinaudoti 2 mln. 449 tūkst. 683 rinkėjai. Lyginant su 2016 m. rinkimais, rinkėjų skaičius sumažėjo beveik 55 tūkstančiais.

Į 141 vietą Seime pretenduoja 1 tūkstantis 754 kandidatai, iš jų 1 tūkstantis 170 vyrų ir 584 moterys. Į Seimą kandidatų sąrašus iškėlė 17 partijų.

Vienmandatėse apygardose renkamas 71 Seimo narys, taikant dviejų turų sistemą, o daugiamandatėje rinkimų apygardoje išrenkama 70 Seimo narių, taikant proporcinę sistemą.