REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Kovo 29 d. 12:30

V. Adamkui ir JAV senatoriui R. J. Durbinui skirta A. Stulginskio žvaigždė

Kazlų Rūda

BNS fotobanko nuotr.

Reporteris EditaŠaltinis: Etaplius.lt


210796

Kadenciją baigusiam prezidentui Valdui Adamkui ir JAV senatoriui Richardui Josephui Durbinui (Ričardui Džozefui Derbinui) skirtas Seimo apdovanojimas – Aleksandro Stulginskio žvaigždė.

Už tai antradienį balsavo 113 Seimo narių ir vienas susilaikė.

A. Stulginskio žvaigždė skiriama už indėlį puoselėjant parlamentarizmo, demokratijos ir valstybingumo idėjas. Apdovanojimą komisijos teikimu iki kiekvienų metų balandžio 15 dienos skiria Seimas savo nutarimu.

Kaip pranešė Seimo Ryšių su visuomene skyrius, apdovanojimo komisijos teikime vienu didžiausių V. Adamkaus pasiekimų nurodomas „jo didžiulis indėlis į derybas dėl stojimo į svarbiausias Vakarų pasaulio bendrijos institucijas –  NATO ir Europos Sąjungą“.

„Prezidento pareigas ėjęs dvi kadencijas, V. Adamkus atliko neįkainojamą vaidmenį įtvirtindamas  Lietuvos valstybę pasaulio bendruomenėje“, – pažymima pranešime.

R. J. Durbinas įvardijamas kaip „vienas įtakingiausių lietuvių kilmės amerikiečių JAV politikoje“, pažymima, kad jis tvirtai rėmė Lietuvą, jai siekiant įtvirtinti valstybės nepriklausomybę ir tarptautinio diplomatinio pripažinimo, padėjo plėtojant Lietuvos ir JAV tarpvalstybinius ryšius.

Šiuo Seimo prieš porą metų įsteigtu apdovanojimu pagerbiama Steigiamojo Seimo pirmininko, ėjusio prezidento pareigas, A. Stulginskio asmenybė.

Apdovanojimas teikiamas kasmet gegužės 15-ąją, kai 1920 metais Steigiamasis Seimas Lietuvos valstybę paskelbė Lietuvos Respublika, arba artimiausią posėdžio dieną.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA