REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Lapkričio 21 d. 07:22

V. Adamkui bus įteiktos Vilniaus garbės piliečio regalijos

Vilnius

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


251729

Kadenciją baigusiam prezidentui Valdui Adamkui sostinės savivaldybė pirmadienį Vilniaus rotušėje įteiks miesto garbės piliečio regalijas.

Savivaldybės taryba sprendimą dėl miesto garbės piliečio vardo suteikimo V. Adamkui priėmė vasario 2 dieną. Tada ceremonija buvo atidėta rugsėjo pabaigai, derinus ją prie miestui svarbios datos rugsėjo 28-osios, kuomet yra minima Vilniaus įkūrėjo, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino diena.

Tačiau rugsėjį buvusiam šalies vadovui susirgus koronavirusu įteikimo ceremonijos data perkelta dar kartą. Prezidentas dėl šios ligos spalio mėnesį buvo paguldytas į ligoninę.

Vilniaus garbės piliečio vardas V. Adamkus suteiktas už tai, jog jo politika einant prezidento pareigas „didele dalimi lėmė, kad Vilnius šiame amžiuje tapo saugia Europos Sąjungos ir NATO valstybės sostine“, o jam vadovaujant Vilnius pasaulyje tapo matomas kaip demokratines laisves ir žmogaus teises ginantis bei „kultūrų ir civilizacijų dialogą skatinantis miestas“.

V. Adamkus tapo 20-uoju miesto garbės piliečiu.

Vilniaus miesto garbės piliečio vardas – aukščiausias įvertinimas, kurį miestiečiai gali inicijuoti ir suteikti asmenybėms už miestui ir Lietuvai reikšmingus darbus. Garbės piliečio vardas suteikiamas nuo 1996-ųjų.

Pastaraisiais metais šį titulą yra pelnę pirmasis Lietuvos vadovas po atkurtos nepriklausomybės Vytautas Landsbergis, kunigas ir disidentas Julius Sasnauskas, MO muziejaus įkūrėjai Viktoras ir Danguolė Butkai, dailininkas Samuelis Bakas, architektas Algimantas Nasvytis, buvęs Lietuvos prezidentas Algirdas Brazauskas.

Anksčiau šis vardas skirtas monsinjorui Kazimierui Vasiliauskui, dirigentui bei violončelininkui Mstislavui Rostropovičiui, Nobelio premijos laureatui, poetui Czeslawui Miloszui (Česlavui Milošui), Izraelio prezidentui Shimonui Peresui (Šimonui Peresui) ir kitiems.REDAKCIJA REKOMENDUOJA