PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2017 m. Gruodžio 10 d. 13:42

V. Adamkaus globojama akcija kvietė pagelbėti vienišiems seneliams

Šiauliai

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


22948

Šiaulių maltiečiai pakvietė į jau dvyliktąją „ Maltiečių sriubos “ akciją. Kartu su savanoriais organizatoriai vaišino susirinkusiuosius puikia sriuba, už paaukotus pinigėlius atsidėkojo jaukiomis dovanėlėmis. Miesto jaunieji atlikėjai greta esančioje scenoje dovanojo savo pasirodymus. Labdaros akcijos pagalbininkais tapo pats Šiaulių meras, miesto moterų krepšinio komandos sportininkės, žinomi politikai ir atlikėjai.


Foto galerija:

i4w72919402.jpg
i5yfle19409.jpg
i9yp6e19400.jpg
if4lub19401.jpg
itils319403.jpg

Prekybos centre „Saulės miestas“ prie pagrindinės eglutes įsikūrusioje scenoje labdaros akcijos dalyvius pirmiausia pasveikino Šiauliuose maltiečių veiklą koordinuojanti Bronė Vainauskienė, Šiaulių vyskupijos generalvikaras Saulius Matulis, Seimo pirmoji vicepirmininkė Rima Baškienė ir Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

„Dėkoju organizatoriams už pastangas pagelbėti sunkiai gyvenantiems šiauliečiams. Šiuo metu maltiečiai lanko 14 senolių. Norėtųsi, kad tas skaičius būtų didesnis, tačiau jis tiesiogiai priklauso nuo to, kiek paramos, kiek aukų pavyksta surinkti. Šią akciją globoja labai šviesus žmogus – Prezidentas ir Šiaulių miesto garbės pilietis Valdas Adamkus, tai tarsi įpareigoja susitelkti ir pasidalinti gerumu“, – sakė Artūras Visockas.

Prasidėjus „Maltiečių sriubos“ akcijai, Šiaulių miesto meras pirmasis užsirišo prijuostę. Po didelį samtį karštos sriubos A. Visockas pylė akcijos aukotojams ir pro šalį einantiems vargingai gyvenantiems žmonėms. Vadinamajame Sriubų miestelyje sriubą taip pat pilstė Seimo pirmoji vicepirmininkė Rima Baškienė, žinomas muzikantas ir atlikėjas Virgis Stakėnas.

Tuo metu akcijos scenoje vyko nuotaikingas koncertas, šiauliečiams pasirodė vokaliniai ir instrumentiniai kolektyvai iš Juventos progimnazijos, Dainų muzikos mokyklos ir „Lauros studijos “.

Akcijoje aukas rinko ir padėkos dovanėles aukojantiems dalino savanoriai – moksleiviai iš Medelyno progimnazijos, Šalkauskio ir Didždvario gimnazijų.

Į akciją atvykusi maltiečių globojama senolė Nijolė Kasikauskienė tikino, kad globėjų apsilankymas jai yra tikras išsigelbėjimas – dėl ypač susiplnėjusio regėjimo moteris nebegali pasigaminti sau maisto. Pasak garbaus amžiaus šiaulietės, ne mažiau svarbu už sriubos lėkštę yra šiltas maltiečių žodis, dėmesys ir šypsena.