REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 14 d. 13:20

Užimtumo tarnybos atstovai su mero komanda kalbėjosi apie diasporos, ukrainiečių ir ilgalaikių bedarbių situaciją rajone

Raseiniai

Etaplius.LTŠaltinis: Raseinių rajono savivaldybė


294845

Raseinių rajono savivaldybėje lankėsi Užimtumo tarnybos (UŽT) Šiaulių klientų aptarnavimo departamento direktorius Raimondas Šukys, Užimtumo tarnybos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento direktoriaus patarėja Daiva Čiegienė ir Užimtumo tarnybos Raseinių klientų aptarnavimo skyriaus vedėja Drąsė Butkienė.

Susitikime dalyvavo Raseinių rajono savivaldybės meras Arvydas Nekrošius, vicemerai Jonas Vazgys ir Mingaudas Tamaliūnas, administracijos direktorius Kęstutis Užemeckas bei mero patarėja Indrė Levickytė. Paskutinis toks UŽT atstovų susitikimas su Savivaldybės vadovais vyko praėjusių metų birželį. Tuomet norėta susipažinti ir pasveikinti naujuosius Raseinių rajono savivaldybės vadovus, gavus gyventojų pasitikėjimą ir pradėjus eiti naujas pareigas bei pristatyti gyventojų užimtumo rodiklius Raseinių rajone.

Vakarykščiame susitikime taip pat buvo apžvelgta bendra darbo rinkos situacija Raseinių rajone, pristatyta nedarbo lygio situacija atskirose Raseinių rajono seniūnijose. Blogiausia situacija yra Betygalos seniūnijoje, to priežastis – seniūnija itin nutolusi nuo pagrindinių rajono centrų.

Akcentuotina tai, jog ieškančiųjų darbo skaičius Raseinių rajone yra 0,4 proc. mažesnis nei pernai tokiu pačiu metu (bet +1,7 proc. didesnis nei šalies vidurkis), tačiau per visus 2023 metus darbdaviai Raseinių rajone pateikė 1714 darbo pasiūlymų, o tai yra net 29 proc. mažiau nei 2022 m. Dažniausiai įsidarbinti gyventojams trukdo socialinių įgūdžių stoka ir nėra galimybių atvykti į darbą arba turi nuolat slaugomus šeimos narius.

UŽT atstovai pristatė jų rengiamas aktyvios darbo rinkos politikos priemones, kurios įgyvendinamos pagal Europos sąjungos fondų finansuojamus projektus. Vienas tokių – „Kita stotelė – darbas“, kuriame gali dalyvauti bedarbiai, teikiant prioritetą nekvalifikuotiems, ilgalaikiams, vyresnio amžiaus bedarbiams. Pagal šią priemonę 2024 m. planuojama 90 asmenų skirti finansinę paramą mokymuisi, 140 asmenų – subsidiją įdarbinant ir 35 asmenims – paramą judumui, kad norintiems dirbti asmenims būtų kompensuojamos atvykimo į darbą išlaidos.

Dar vienas panašus projektas „Kryptis – ateitis“ bus įgyvendinamas šiemet, tačiau jame jau bus galima dalyvauti ne tik bedarbiams, bet ir vis dar dirbantiems asmenims, tačiau norintiems įgyti aukštos pridėtinės vertės kvalifikaciją ir kompetencijas. Taip pat Raseinių rajonas įtrauktas į gyvenamųjų vietovių, kuriose 2024 m. bus įgyvendinami vietinių užimtumo iniciatyvų projektai, sąrašą. Raseinių rajone šios priemonės pagalba numatyta įsteigti 20 naujų darbo vietų.

Analizuojant užimtumo rodiklius Raseinių rajono savivaldybėje, buvo diskutuota apie UŽT ir Raseinių rajono savivaldybės bendradarbiavimo galimybes. Nagrinėti viešojo transporto maršrutai, jų reikalingumas nutolusiose gyvenvietėse; aptartos profesinio mokymo programos, pagal kurias galima mokytis Raseiniuose ir kokios jų yra labiausiai reikalingos šiandieniniame verslo sektoriuje. Taip pat buvo itin plačiai aptarta ukrainiečių įdarbinimo situacija mūsų rajone. Statistika rodo, jog didžioji dauguma čia gyvenančių darbingo amžiaus ukrainiečių jau yra įsitvirtinę mūsų rajono darbo rinkoje, be darbo likę tik tie asmenys, kurie yra neįgalūs, augina mažamečius vaikus arba jau yra sulaukę pensinio amžiaus.

Be šių temų buvo paliesti asmenų su negalia integracijos į darbo rinką ir iš užsienio grįžusių lietuvių įsidarbinimo mūsų rajone klausimai. Pabrėžiama, jog UŽT atliktoje apklausoje net 55 proc. išvykusių asmenų galvoja apie grįžimą gyventi į Lietuvą, o iš jų net 60 proc. grįžę, kurtųsi gyventi būtent regionuose. Vien per pirmuosius šių metų mėnesius į UŽT Raseinių ir Ariogalos skyrius kreipėsi net 12 iš užsienio grįžusių asmenų. Tai rodo, jog užsienyje gyvenantys diasporos atstovai iš tiesų domisi galimybėmis grįžti ir kurti savo ateitį tokiuose Lietuvos regionuose kaip Raseiniai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA