REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2024 m. Kovo 7 d. 08:35

Uždegta žalia šviesa daugiafunkcio viešbučio Nidoje komplekso statyboms

Neringa

Projekto vizualizacija.

EtapliusŠaltinis: Pranešimas spaudai


294180

Nidos centre planuojamo daugiafunkcio viešbučio komplekso „Marina Nida“ projektavimo darbai pasiekė finišo tiesiąją – projektui išduotas statybos leidimas. Tikimasi, kad anksčiau gyvenvietės centre buvusi gamybinė teritorija taps kurorto traukos centru su paslaugų, restoranų ir poilsio erdvėmis, pėsčiųjų promenada bei sutvarkyta senąja Nidos prieplauka.

Skaičiuojama, kad investicijos į „Marina Nida“ kompleksą ir šalia esančios miesto infrastruktūros atnaujinimą sieks apie 35 mln. eurų. Projektą plėtoja UAB „Marina Nida“ ir „Kenova“ įmonių grupei priklausanti įmonė „KNV10“.

Pasak pastarosios bendrovės atstovo Norberto Faktorovičiaus, planuoti tokio masto objektą Nidos centre, UNESCO saugomoje teritorijoje, buvo didžiulis iššūkis. Rengiant ir derinant projektą kartu su projektavimo įmone „Kančo studija“ buvo suburta didelė specialistų komanda: architektai, urbanistai, kultūros paveldo, kraštovaizdžio ekspertai, teisininkai. Viso proceso metu buvo atliktos net kelios didelės apimties ekspertizės.

„Rengdami projektą, beveik trejus metus glaudžiai bendradarbiavome su suinteresuotomis institucijomis: Neringos savivaldybe, Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija, Kultūros paveldo departamentu ir kitomis. Kiekviena detalė, nuo statinių tūrių, formų iki fasadų spalvinių sprendimų buvo kruopščiai derinama, kol radom visiems priimtinus sprendimus. Džiaugiamės ir esame labai dėkingi, kad bendromis jėgomis pavyko suplanuoti ir suderinti projektą, kuris įsilies į autentišką Nidos architektūrą ir tuo pačiu pakels miesto bei taip Lietuvoje vertinamo kurorto kokybę į dar aukštesnį lygmenį“, – pasakoja N. Faktorovičius

„Marina Nida“ projektas Nidoje. Vizualizacija

„Marina Nida“ viešbučio komplekse bus beveik 50 viešbučio kambarių ir apartamentų, pritaikytų trumpalaikiam ir ilgalaikiam poilsiui. Apartamentų plotai – nuo 35 iki 150 kv. metrų. Čia taip pat suplanuotas prekybos pasažas, sujungsiantis miesto centrą su mariomis – pirmuose aukštuose įsikurs daugiau nei 2000 kv. metrų užimsiantys restoranai, kavinės, kepyklėlės, parduotuvėlės, taip pat įvairios medicinos, sveikatingumo ir kitas paslaugas teikiančios įstaigos.

Šalia komplekso plėtotojai nuosavomis lėšomis įsipareigojo įrengti gatvės atkarpą ir viešą skverą, kuriame bus erdvė, skirta viešiems renginiams, poilsiui, meno lauko ekspozicijoms. Čia planuojama organizuoti įvairius koncertus ir susibūrimus, palaikyti Neringos miesto tradicijas kultūros ir išskirtinių meno renginių organizavime.

Beveik po visu kompleksu yra suplanuota viešbučio požeminė stovėjimo aikštelė su aptarnavimo, dviračių saugojimo, elektromobilių įkrovimo vietomis ir kitomis patalpomis.

Projekte numatyta atnaujinti senąją Nidos prieplauką ir įrengti daugiau kaip 100 švartavimo vietų burlaiviams, kateriams, keleiviniams, istoriniams bei žvejybiniams laivams, taip pat pasirūpinti prieplaukos eksploatacijai būtina infrastruktūra. Be to, planuojama sutvarkyti krantines ir pirsą.

Neringos mero Dariaus Jasaičio teigimu, projekte numatyti architektūriniai sprendimai, organiškas Nidos centro privačių ir viešųjų erdvių atnaujinimas bei naujų sukūrimas – tai, ko kurortas nuosekliai siekė nuo 2010 metų, kai prasidėjo pirmieji projektavimo darbai.

„Marina Nida“ projektas Nidoje. Vizualizacija

„Pokyčių šioje teritorijoje visi labai laukiame. Sovietmečiu statyti Nidos žuvininkystės ūkio pastatai pagaliau galės keisti savo formą į labiau artimą šiandieninei Neringai ir išskirtiniam Kuršių nerijos kraštovaizdžiui. Džiaugiuosi, kad pagaliau buvo patvirtintas tikrai kruopščiai ir su visomis institucijomis suderintas projektas. Neabejoju, kad „Marina Nida“ suteiks papildomą impulsą Neringai – kurs naujas darbo vietas, reikalingas kurorto paslaugas ir taip prisidės prie sezoniškumo mažinimo. Tikiu, kad atnaujinta teritorija taps dar viena šio krašto puošmena ir traukos centru“, – teigia D. Jasaitis.

Šiuo metu plėtotojai pradeda ruoštis statybos darbams – su Neringos savivaldybe suderins logistikos, statybų organizavimo ir statybos darbų grafikus taip, kad atvykstantys poilsiauti ir nuolat gyvenantys neringiškiai patirtų kuo mažiau trukdžių ir nepatogumų.

Daugiafunkcio komplekso „Marina Nida“ projektavimo darbams vadovavo UAB „Kančo studija“ vadovė, architektė Gustė Kančaitė. Projektavimo įmonės portfelyje – daugiabučių gyvenamųjų pastatų naujajame Vilniaus Paupio rajone, Kauno doko ir Nidos meno kolonijos, Lietuvos nacionalinio dramos bei Kauno dramos teatrų renovacijos ir modernizacijos, daugiafunkcio komplekso „Merkurijus“ Kaune, „Nemuno parko“ Prienuose, Kauno „Akropolio“ rekonstrukcijos ir kiti projektai.

„Kenova“ specializacija – gyvenamųjų ir komercinių projektų pagal „build-to-suit“ modelį plėtojimas ir nuomos srautą generuojančių objektų valdymas. Grupės įmonės vysto Vilniaus Žvėryno rajone, Lenktojoje g. 34 esančio biurų pastato, šalia PC „Vilnius Outlet“ esančio biurų pastato ir kitus projektus. „Kenova“ taip pat aktyviai vysto tunelines automobilių plovyklas Lietuvoje ir Latvijoje.

UAB „Marina Nida“ projektą plėtoja nuo pat jo įsigijimo 2006 metais. Keletą kartų pasikeitus projekto partneriams ir nuo 2021 metų prie akcininkų prisijungus plėtotojui UAB „Norstatus“, kartu su „Kenova“ sėkmingai užbaigė daugiau nei prieš dešimtmetį pradėtus darbus.REDAKCIJA REKOMENDUOJA