REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Sausio 29 d. 13:53

Už žvalgybos institucijų fotografavimą ir filmavimą – bauda iki  150 eurų

Lietuva

Pexels.com

Jadvyga BieliavskaŠaltinis: ELTA


290422

Ne tik už karinių teritorijų, bet ir už žvalgybos institucijoms priklausančių teritorijų filmavimą, fotografavimą ar vizualizavimą bus galima susilaukti baudos.

Šią savaitę, vasario 1 d., įsigalios Seimo priimtos tai numatančios Administracinių nusižengimų kodekso pataisos.

Baudą nuo 20 iki 50 eurų užtrauks žvalgybos institucijos valdomos ir naudojamos teritorijos filmavimas, fotografavimas ar vizualizavimas kitu būdu arba gautos vaizdinės informacijos perdavimas kitiems asmenims neturint tam teisės. Tai liečia ir žvalgybos institucijos teritorijoje esančius statinius.

Toks administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtrauks baudą nuo 50 eurų iki 150 eurų. Taip pat yra numatyta galimybė konfiskuoti neteisėtai surinktą vaizdinę informaciją ir tam naudotas priemones ar įrangą.

Teisė tirti tokius administracinius nusižengimus ir surašyti administracinių nusižengimų protokolus suteikta Valstybės saugumo departamentui (VSD).

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas mano, kad tokios kodekso pataisos yra svarbios šalies nacionaliniam saugumui.

„Seimas išplėšė sąrašą objektų, virš kurių yra neskraidymo zona. Tai – visų spectarnybų pastatai, pvz. Valstybės saugumo departamentas (VSD), karinė žvalgyba, kitos institucijos. Kodekso nuostatos liečia tas institucijas, kurios užtikrina mūsų nacionalinio saugumo grėsmių stebėseną ir prevenciją. Padidinome baudas už galimus provokacinius žvalgybinius veiksmus. Manau, kad tai yra sveika mūsų nacionaliniam saugumui, mūsų strateginių objektų apsaugai“, – Eltai sakė L. Kasčiūnas.

Administracinių nusižengimų kodekse buvo nustatyta administracinė atsakomybė už karinių teritorijų filmavimą, fotografavimą ar vizualizavimą kitokiu būdu, taip pat už bepiločių orlaivių skrydžių vykdymą virš šių teritorijų, tačiau nebuvo nustatyta administracinė atsakomybė už analogiškas veikas, vykdomas žvalgybos institucijoms priklausančių teritorijų atžvilgiu.

Administracinių nusižengimų kodekso pataisas Seimas priėmė pernai gruodžio 19 d.REDAKCIJA REKOMENDUOJA