REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Kovo 17 d. 11:34

Už viešą niekinimą ir neapykantos skatinimą prieš žmogų dėl jo seksualinės orientacijos klaipėdiškis išsisuko su nedidele bauda

Klaipėda

Pixabay.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


261944

Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmų nuosprendžiu G. B. nuteistas už tai, kad viešai niekino ir skatino neapykantą prieš žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl seksualinės orientacijos, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Byloje nustatyta, kad G. B., turėdamas tikslą viešai niekinti ir skatinti neapykantą prieš žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl seksualinės orientacijos, socialiniame tinkle „Facebook“ viešai po vartotojo P. B. paskelbta nuotrauka, kurioje užfiksuotas dviejų besibučiuojančių vyrų vaizdas, parašė vulgarių žodžių ir keiksmų grandinės komentarus.

Pagal Lietuvos teismo ekspertizės centro specialisto išvadą nuotrauką įkėlęs asmuo dėl lytinės orientacijos buvo niekinamas, taip pat tokiu būdu buvo skatinama neapykanta visiems homoseksualams.

Kaltinamasis G. B. teisiamojo posėdžio metu pripažino savo kaltę ir paaiškino, kad viskas įvyko prieš daug metų, tuo metu buvo jauno amžiaus, todėl ir mąstė kitaip negu dabar.

Nukentėjusysis P. B. nurodė, kad jis nuotrauką įkėlė pats iš savo profilio, nuotraukoje du besibučiuojantys vaikinai, vienas iš jų – jis. Nuotrauką įkėlė, nes tiesiog norėjo pasidalinti akimirka, be jokių kitų intencijų, nesitikėjo, kad nuotrauka kažką suerzins ir sulauks neigiamų komentarų.

Taip pat nukentėjusysis pareiškė civilinį ieškinį, kuriuo prašė priteisti 500 eurų neturtinės žalos ir 500 eurų bylinėjimosi išlaidų iš kaltinamojo, kadangi jis dėl viešo neapykantos komentaro patyrė neturtinę žalą.

Skirdamas bausmę teismas atsižvelgė į tai, jog G. B. padarė vieną tyčinį nesunkų nusikaltimą, nukreiptą prieš asmens lygiateisiškumą ir sąžinės laisvę, iki šio nusikaltimo padarymo nebuvo teistas, nusikaltimą padarė būdamas nepilnamečiu (16 metų amžiaus), kaltę pripažino, į byloje nustatytą jo atsakomybę lengvinančią aplinkybę, ir todėl jam skyrė 376,50 euro baudą. Taip pat nuosprendžiu nuspręsta iš dalies patenkinti nukentėjusiojo pareikštą civilinį ieškinį, jam priteista – 300 eurų neturtinei žalai atlyginti bei 500 eurų atstovavimo išlaidoms atlyginti.REDAKCIJA REKOMENDUOJA