REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Vasario 13 d. 16:44

Už svetimus pinigus pasilinksminęs jauniausias Seimo narys M. Matijošaitis neliks nenubaustas: „Tai – labai amoralus elgesys“

Lietuva

BNS / Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Pranešimas spaudai


291918

Šį antradienį TV3 laidoje „TOP 3“ – jauniausio Seimo nario Mariaus Matijošaičio šėlionės, kurioms, panašu, atėjo pabaiga. Taip pat žiūrovai bus pakviesti iš arčiau pažvelgti į neraminančią situaciją Ukrainos fronte bei sužinoti, kodėl mūsų šalyje niekaip nesibaigia diskusijos dėl rusakalbių mokyklų likimo. Visa tai – jau šį vakarą.

Per visą parlamentarizmo istoriją Lietuvoje yra buvę įvairiausio plauko profesijų politikų, turėjusių ne vieną silpnybę ir nuodėmę. Vieni mėgo išgerti, kiti už kanceliarines lėšas pirko brangius automobilius ar kaip tikri lovelasai lakstė paskui sijonus.

Tačiau jauniausias Seimo narys M. Matijošaitis driokstelėjo iki šiol dar neregėtu poelgiu: už parlamentinei veiklai skirtas lėšas pirko diskotekoms skirtą aparatūrą ir kitus elektroninius prietaisus.

Muzikiniai pultai, profesionalūs mikrofonai, kolonėlė, kompiuteriai, naujausias ir brangiausias telefonas – būtent tokias keistas Laisvės partijos nario išlaidas atskleidė žurnalistas Andrius Tapinas. Ir kas būtų galėjęs pasakyti, kad dirbti Seime – nuobodu?

Jei lieka mažiau nei metai iki kadencijos pabaigos, pagal valdybos sprendimą tu nebegali pirkti telefonų, įrangos ir panašiai. Todėl, jei esi sąžiningas, tu ir neperki. Bet Matijošaitis paskutinėmis dienomis liuobtelėjo naują „Samsung“ už 2300 eurų. Tik ar tokio jam reikėjo? Aišku, kad ne. Ar jis liks jam? Taip, jam – liko metai laiko ir jis jį išsineš į namus. Tai – labai amoralus elgesys“, – šio vakaro laidoje nuomone dalinsis A. Tapinas.

O koks likimas po tokio akibrokšto laukia paties M. Matijošaičio? Ar šįkart jis liks išmokęs pamoką?

Jis jau paskelbė stabdantis savo narystę Laisvės partijoje. Taip pat ketina trauktis iš rinkimų į Europos Parlamentą. O kaip su išlaidomis? Ar jos bus grąžintos? „Muziką kūriau iki Seimo, kursiu ir po Seimo“, – taip laidos žurnalistams sakys jis pats.

Antrajame laidos siužete – profesionali Aurimo Navio ir Mindaugo Sėjūno analizė apie realią situaciją fronte. Kodėl ukrainiečių pusėje ji byra ir kaip prie to prisideda Vakarai?

Žinios išties baugina: padėtis daugelyje fronto ruožų yra sudėtingiausia nuo Rusijos invazijos pradžios. Kokios strategijos ukrainiečiai laikosi, pasikeitus Ukrainos karinei vadovybei? Kokius naujus ginklus pristato Rusija?

Galiausiai paskutiniame dienos siužete – rusakalbių mokyklos ir jų likimas. Vos prieš mėnesį Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas teigė ieškantis teisinių būdų, kaip palaipsniui atsisakyti rusų tautinės mažumos švietimo įstaigų. Vėliau šios minties ministras atsisakė ir vietoje jos pasiūlė kitą – rusakalbėse mokyklose tiesiog padidinti lietuvių kalbos pamokų skaičių. Tuo tarpu latviai ir estai jau apsisprendė – ateityje vaikus mokys tik gimtąja šalies kalba. Tad kaip elgsimės mes?REDAKCIJA REKOMENDUOJA