REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Balandžio 3 d. 16:27

Už seksualinius nusikaltimus prieš nepilnamečius nuteistam R. Jakščiui skirta reali pustrečių metų nelaisvės

Kaunas

BNS/Fotobanko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


296969

Už seksualinius nusikaltimus prieš nepilnamečius nuteistam R. Jakščiui teismas skyrė realią 2 su puse metų trukmės laisvės atėmimo bausmę.

Ji yra daugiau nei pusmečiu trumpesnė už Kauno apylinkės teismo skirtą laisvės atėmimo bausmę, tuomet vyrui buvo skirta trejų metų ir vieno mėnesio laisvės atėmimo bausmė.

Praėjusių metų birželio 9 d. Kauno apylinkės teismas R. Jakštį buvo nuteisęs dėl 7 jam inkriminuotų veikų – dėl jaunesnių negu šešiolikos metų asmenų tvirkinimo, lytinės aistros tenkinimo pažeidžiant nepilnamečio asmens seksualinio apsisprendimo laisvę ir neliečiamumą, nesunkaus sveikatos sutrikdymo ir aplaidaus apskaitos tvarkymo.

Kadangi kaltinamasis visiškai prisipažino padaręs jam inkriminuotas nusikalstamas veikas, o baudžiamoji byla buvo išnagrinėta atlikus sutrumpintą įrodymų tyrimą, jam apylinkės teismas paskyrė subendrintą ir vienu trečdaliu sumažintą trejų metų ir vieno mėnesio laisvės atėmimo bausmę.

Šį sprendimą R. Jakštys apskundė Kauno apygardos teismui, prašydamas apeliacinės instancijos teismo laisvės atėmimo bausmės vykdymą atidėti arba skirti bausmę, nesusijusią su laisvės atėmimu.

Kauno apygardos teismas trečiadienį paskelbė, kad laisvės atėmimo bausmė R. Jakščiui buvo paskirta pagrįstai ir nėra pagrindo atidėti jos vykdymo. Tačiau apeliacinės instancijos teismas nutarė vyrui skirtą laisvės atėmimo bausmę sutrumpinti.

„Atkreipiamas dėmesys, kad nagrinėjant bylą pirmosios instancijos teisme R. Jakštys visiškai prisipažino padaręs jam inkriminuotas nusikalstamas veikas, baudžiamoji byla buvo išnagrinėta atlikus sutrumpintą įrodymų tyrimą, todėl jam vienu trečdaliu mažintina 3 metų 9 mėnesių laisvės atėmimo bausmė – jis turės atlikti 2 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę“, – teigiama Kauno apygardos teismo pranešime spaudai.

Apeliacinės instancijos teismo sprendimas įsigalioja iš karto.

Kaip nurodė Kauno apygardos teismas, teisėjų kolegija pažymėjo, kad R. Jakščio rizika nusikalsti ir daryti analogiškus nusikaltimus išlieka, todėl būtent su laisvės atėmimu susijusi bausmė leis įgyvendinti bausmės paskirtį, tai yra sulaikys asmenį nuo nusikalstamų veikų darymo, atliks prevencinį tikslą, apribos jam galimybę daryti naujas nusikalstamas veikas, paveiks jį, kad jis ateityje laikytųsi įstatymų ir vėl nenusikalstų.

R. Jakštys savo apeliaciniame skunde nesutiko su nustatyta atsakomybę sunkinančia aplinkybe, kad nusikalstamas veikas jis padarė būdamas recidyvistu. Apeliacinės instancijos teismas atsižvelgė į šią kaltinamojo skundo dalį. Teisėjų kolegija nesutiko su pirmosios instancijos teismo nustatyta R. Jakščio atsakomybę sunkinančia aplinkybe, kad jis nusikalstamas veikas padarė būdams recidyvistu, todėl ją pašalino.

R. Jakščio byloje anksčiau iš dalies buvo tenkinti nukentėjusiųjų civiliniai ieškiniai, kurių bendra suma – 22 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti. Ši pirmosios instancijos sprendimo dalis liko nepakeista.

Apeliacinės instancijos teismas nukentėjusiųjų atstovams priteisė iš nuteistojo iš viso 3121,80 euro proceso išlaidas už advokato pagalbą.

Bylos duomenimis, R. Jakštys laikotarpiais nuo 2021 m. rugpjūčio mėnesio iki 2021 m. spalio mėnesio bei 2021 m. gruodžio-2022 vasario mėnesiais skirtinguose butuose bei viešbučiuose, suprasdamas nukentėjusiųjų jaunesnį nei 16 metų amžių, sistemingai tenkino savo lytinę aistrą oraliniu ir kitokio fizinio sąlyčio būdu, taip pažeisdamas nukentėjusiųjų seksualinio apsisprendimo laisvę bei neliečiamumą.

Įsiteisėjusį nuosprendį pateikia vykdyti jį priėmęs teismas ne vėliau kaip per tris dienas nuo nuosprendžio įsiteisėjimo arba nuo bylos grąžinimo iš apeliacinės instancijos teismo dienos.

Patvarkymą vykdyti nuosprendį surašo teisėjas ir kartu su nuosprendžio nuorašu išsiunčia bausmės vykdymo institucijai ir nuosprendžio pateikimą vykdyti kontroliuojančiam prokurorui.REDAKCIJA REKOMENDUOJA