PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Liepos 7 d. 16:53

Už sėkmingą pagalbą valdant Ukrainos karo pabėgėlių krizę – VRM padėka

Panevėžys

Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Panevėžio miesto savivaldybė


239456

Panevėžio miesto savivaldybei už geranoriškas pastangas ir pagalbą valdant Ukrainos karo pabėgėlių krizę įteikta Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės padėka.

„Džiaugiamės, kad Panevėžio pastangos yra matomos ir vertinamos valstybės lygmeniu. Ši padėka yra padėka, skirta visai miesto bendruomenei, kuri sunkią akimirką susivienijo, kad padėtų laisvės siekiantiems ukrainiečiams. Juk būtent panevėžiečiai aktyviausiai Lietuvoje aukojo Ukrainai, visa širdimi padėjo į miestą iš karo siaubiamos šalies atvykusiems pabėgėliams. Dėkoju visiems panevėžiečiams ir sveikinu su šiuo įvertinimu“, – sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Tik prasidėjus karui Ukrainoje Panevėžys nuolat palaikė ryšį su miestu partneriu Vinycia, buvo organizuotos įvairios palaikymo akcijos. Ant Savivaldybės pastato iškelta Ukrainos nacionalinė vėliava, vakare pastatas buvo apšviestas simboliška instaliacija – Ukrainos vėliavos spalvomis – taip išreiškiant palaikymą jos žmonėms, vyko vienybės ir solidarumo akcija su Ukraina „Laisvė šviečia“ ir kt.

Reaguodama į įvykius Ukrainoje ir augančius karo pabėgėlių srautus, Panevėžio miesto savivaldybė ėmėsi veiksmų, kad mieste apsistojusiais ukrainiečiais būtų pasirūpinta. Ukrainos karo pabėgėliams suteiktas nemokamas apgyvendinimas, viešasis transportas, pasirūpinta maitinimo, sveikatos, įsidarbinimo galimybių ir kitais klausimais.

Panevėžio miesto savivaldybės tarybai pritarus 2022 m. karo pabėgėliams iš Ukrainos taikoma 100 proc. lengvata naudojantis Panevėžio viešuoju transportu, ukrainiečių vaikams ugdymo įstaigose suteiktas nemokamas maitinimas, netaikomas ugdymo reikmių mokestis, pagal poreikį buvo formuojamos papildomos išlyginamosios klasės, vaikams suteikta galimybė nemokamai lankyti įvairius neformaliojo švietimo užsiėmimus, suteikta piniginė socialinė parama ukrainiečiams, piniginė socialinė parama už ukrainiečių vaikų globą, jiems karo metu netekus tėvų.

Karo pabėgėliams iš Ukrainos, turintiems leidimą laikinai gyventi Lietuvoje ar nacionalinę vizą, ar interesų Lietuvoje turinčio užsieniečio kodą, suteikta 100 proc. lengvata įsigyjant verslo liudijimą bet kuriai veiklai. Taip pat asmenims, nuomojantiems būstą karo pabėgėliams iš Ukrainos pagal veiklos rūšies pavadinimą „Gyvenamosios paskirties patalpų nuoma“, suteikta 50 proc. lengvata įsigyjant verslo liudijimą šiai veiklai.

Už tautos laisvę kovojantiems ukrainiečiams panevėžiečiai ne kartą rinko maisto, higienos priemonių labdarą. Bendradarbiaujant su draugiškais miestais Gradoliu, Kastiljonu in Teverina (Italija), Tojohašiu (Japonija) buvo renkama piniginė parama, Panevėžio miesto partneriui Vinyciai iš miesto biudžeto skirta iki 50 tūkst. Eur, už kuriuos nupirkta gyvybiškai svarbių daiktų ir priemonių.

Panevėžio miesto savivaldybė dar kartą dėkoja verslo bendruomenei, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Panevėžio skyriui, „Maisto bankui“, Panevėžio šeimos namams, „Vilties arkai“, Panevėžio atvirto jaunimo centro savanoriams ir kitoms nevyriausybinėms organizacijoms bei visiems kitiems asmenims, padėjusiems ir vis dar padedantiems karo pabėgėliams iš Ukrainos įsikurti Panevėžyje.