REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Birželio 19 d. 13:53

Už nepilnamečių tvirkinimą nuteistas R. Jakštys pats atlikti bausmės neatvyko: buvo sulaikytas ir pristatytas į kalėjimą

Kaunas

BNS/Fotobankas nuotr.

Gytis PankūnasŠaltinis: ELTA


270660

Už nepilnamečių tvirkinimą laisvės atėmimo bausme nuteistas Remigijus Jakštys praėjusią pats neatvyko atlikti bausmės, tad buvo sulaikytas ir pristatytas į kalėjimą, Eltai patvirtino Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) atstovė Reda Zarauskienė.

„Ketvirtadienį, po pietų, buvo gauta informacija, kad vyras neprisistatė dėl bausmės atlikimo ir bus reikalinga Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnų pagalba. Vyras sulaikytas ir pristatytas į Kauno kalėjimą penktadienį, apie 17 val. vakaro“, – teigė R. Zarauskienė.

Anot Kauno AVPK Komunikacijos poskyrio vyriausiosios specialistės, R. Jakščio buvimo vieta buvo žinoma policijos pareigūnams, jam buvo taikyta kardomoji priemonė – jis dėvėjo apykoję.

„Vyras nesipriešino“, – tvirtino policijos atstovė.

ELTA primena, kad birželio 9 d. Kauno apylinkės teismas anksčiau už seksualinius nusikaltimus prieš vaikus teistą R. Jakštį pripažino kaltu dėl nepilnamečių tvirkinimo, aplaidaus finansinės apskaitos tvarkymo, nesunkaus sveikatos sutrikdymo. Jam skirta reali 3 metų ir 1 mėnesio laisvės atėmimo bausmė.

Teismas taip pat tenkino trijų nukentėjusių ieškinius dėl neturtinės žalos: vienam nukentėjusiam priteista 8 tūkst. eurų, kitiems dviem – po 7 tūkst. eurų.

Baudžiamojoje byloje R. Jakščiui buvo pateikti kaltinimai aplaidžiu finansinės apskaitos tvarkymu, jaunesnio negu 16 metų asmens tvirkinimu (2 nusikalstamos veikos), lytinės aistros tenkinimu, pažeidžiant nepilnamečio asmens seksualinio apsisprendimo laisvę (3 nusikalstamos veikos), nesunkiu sveikatos sutrikdymu. Byloje nukentėjusiaisiais pripažinti trys asmenys, nusikalstamos veikos padarymo metu nukentėjusieji buvo nepilnamečiai (du iš buvo jaunesni negu 16 m.). Iš viso R. Jakštys pripažintas kaltu dėl 7 jam inkriminuojamų nusikalstamų veikų.

Kaip skelbta anksčiau, R. Jakštys prisipažino įvykdęs šiuos nusikaltimus ir gailėjosi.

Po dramos dėl namuose slėpto nepilnamečio pradėtas naujas tyrimas

ELTA primena, kad šių metų balandį Kauno apylinkės teismas patenkino Probacijos tarnybos Kauno skyriaus prašymą sugriežtinti R. Jakščiui anksčiau už vaikų tvirkinimą skirtą bausmę, numatant laisvės apribojimą pakeisti 90 parų areštu.

R. Jakštys pernai buvo nuteistas už keturių nepilnamečių asmenų seksualinį tvirkinimą.

Probacijos tarnybą teismui prašymą sugriežtinti R. Jakščiui anksčiau skirtą bausmę argumentavo tuo, kad šis, pasak tarnybos, vengė atlikti anksčiau paskirtą laisvės apribojimo bausmę. Tarnyba į teismą kreipėsi po balandžio viduryje žiniasklaidoje pasirodžiusių pranešimų apie galimai į R. Jakščio nuomojamus namus, Kaune, įviliotą nepilnametį asmenį. Tąkart pranešta, kad Kauno gyventojai, informavę pareigūnus apie tokį galimą įvykį, jų neišleido iš namų kiemo. Pareigūnai, apieškoję R. Jakščio nuomojamą būstą, galiausiai rado nepilnametį, pasislėpusį name esančioje nišoje.

Po šių įvykių teisėsauga pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl jaunesnio negu 16 amžiaus asmens galimo tvirkinimo, R. Jakšiui taikoma intensyvi priežiūra tam tikromis sąlygomis: nebendrauti, neieškoti ryšių su nepilnamečiais asmenimis ir nesilankyti vietose, kuriose lankosi nepilnamečiai, būti savo gyvenamosios vietos adresu visą laiką, išskyrus vieną valandą per parą, kai jam leidžiama išvykti iš namų Kauno miesto ribose.

R. Jakštys taip pat turi nešioti apykoję. Pastarąjį sprendimą jis taip pat yra apskundęs teismui.REDAKCIJA REKOMENDUOJA