REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Gegužės 9 d. 20:03

Už I. Šimonytę balsavęs G. Landsbergis: kandidatė krizių laikotarpiais niekam nepataikavo

Lietuva

G. Landsbergis. ELTA nuotr.

EtapliusŠaltinis: ELTA


300667

Ketvirtadienį Vilniaus miesto savivaldybėje išankstiniuose rinkimuose balsavo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis. Jis neslėpė balsavęs už konservatorių keliamą kandidatę į šalies vadovus Ingridą Šimonytę.

„Balsavau už stipriausią kandidatę – Ingridą Šimonytę. Žmogus, kuris yra ne apie save, o apie valstybės reikalą ir gebėjimą už jį stovėti. Ingrida niekada nesišvaistė tuščiais pažadais, krizių laikotarpiais niekam nepataikavo, o tvirtai žengė ir priėmė sudėtingus, bet būtinus sprendimus valstybės saugumui. Šią kandidatę atpažįsta ne tik Lietuva, bet ir Europa. Ji patikima, sąžininga ir už Lietuvos stiprėjimą“, – sakė G. Landsbergis.

TS-LKD partijos pirmininkas taip pat balsavo už dvigubos pilietybės įteisinimą referendume.

„Referendumas – dar viena galimybė susitarti dėl pilietybės išsaugojimo, dar vienas žingsnis globalios Lietuvos link. Šiuo metu užsienyje gyvena beveik 400 tūkstančiai balsavimo teisę turinčių piliečių. Ir visai nesvarbu, kurioje šalyje jie šiuo metu kuria savo gyvenimą. Pilietybė yra tas ypatingas ryšys, sujungiantis mus visus, visuose žemynuose, pilietybė yra jungtis, padedanti kurti dar tvirtesnį ryšį su Lietuva ir stiprinanti mūsų valstybę. Kviečiu ir Lietuvoje, ir užsienyje gyvenančius lietuvius padėti suapvalinti Lietuvą. Kviečiu visus ir Lietuvoje, ir užsienyje esančius ateiti į balsavimo punktus ir išreikšti savo valią“, – sakė G. Landsbergis.

ELTA primena, kad ketvirtadienį tęsiasi išankstinis balsavimas prezidento rinkimuose ir referendume dėl pilietybės išsaugojimo. Rinkėjai balsuoti galės iki ketvirtadienio vakaro nuo 7 iki 20 valandos visose 60 savivaldybių, nepriklausomai nuo to, kur yra deklaravę gyvenamąją vietą.

Pagrindinė rinkimų diena yra sekmadienis.

Dėl šalies vadovo posto varžosi 8 kandidatai – antrosios kadencijos siekiantis Gitanas Nausėda, konservatorių keliama premjerė I. Šimonytė, Laisvės partijos atstovas, buvęs Konstitucinio Teismo (KT) pirmininkas Dainius Žalimas, savarankiškai išsikėlę Ignas Vėgėlė bei Eduardas Vaitkus, partijos „Nemuno aušra“ įkūrėjas Remigijus Žemaitaitis, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ keliamas Giedrimas Jeglinskas ir Darbo partijos pirmininkas Andrius Mazuronis.

Referendumo biuletenyje bus siūloma atsisakyti šiuo metu Konstitucijoje įrašyto sakinio: „išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis“. Ši nuostata neleidžia išsaugoti Lietuvos pilietybės įgijus kitos valstybės pilietybę.REDAKCIJA REKOMENDUOJA