REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Vasario 29 d. 13:46

URM patvirtino, kad Kinijos atstovybė atnaujino vizų išdavimą Lietuvos piliečiams

Lietuva

Unsplash.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


293519

Naujienų agentūros ELTA žiniomis, Kinijos atstovybė atnaujino vizų išdavimą Lietuvos piliečiams. Šią informaciją agentūrai patvirtino ir užsienio reikalų ministro atstovė Paulina Levickytė.

Apie sustabdytą vizų išdavimą Lietuvos piliečiams viešojoje informacija prakalbta šių metų sausį – tai pirmieji pranešė naujienų portalas 15min.lt. Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, tuo metu komentuodamas situaciją, negalėjo paaiškinti, dėl kokių priežasčių Pekinas priėmė tokį sprendimą. Savo ruožtu Prezidentūra teigė, kad tai veikiausiai atsakomoji Pekino priemonė.

Lietuvai leidus šalyje veikti Taivaniečių atstovybei, paaštrėjo Vilniaus ir Pekino santykiai. 2021 metų pabaigoje Kinija pritaikė griežtas diplomatines ir ekonomines sankcijas. Be to, Kinijos užsienio reikalų ministerija oficialiai pakeitė diplomatinių santykių su Lietuva lygį – nuo ambasadoriaus iki laikinojo reikalų patikėtinio.

Įtampos dvišaliuose santykiuose tvyrojo ir anksčiau – po to, kai Lietuva pasitraukė iš „17+1“ bendradarbiavimo formato su Kinija. Tuomet šalies diplomatijos vadovas Gabrielius Landsbergis ragino Lietuvos pavyzdžiu sekti ir kitas Europos Sąjungos valstybes. Visgi, Vilniaus pavyzdžiu pasekė tik kaimyninės Estija ir Latvija.REDAKCIJA REKOMENDUOJA