REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Unikalu2022 m. Kovo 18 d. 07:14

#UNIKALU. M. Gaubas: „Kultūrą reikia liesti rankomis“

Vilnius

Reporteris ElenaŠaltinis: Etaplius.lt


209344

Naujausiame naujienų platformos Etaplius.lt tinklalaidės „UNIKALU su Asta Lesauskiene“ epizode kalbėsimės su  skulptoriumi, dailininku, grafiku Martynu Gaubu. Pagarsėjusios skulptūros „Lietuvaitė“ autorius papasakos, kodėl vaikystėje svajojo tapti mafijozu, kaip jam pavyko išsikraustyti iš „paties baisiausio miesto“ ir kaip planuoja pralinksminti „Lietuvaitę“.

Nuo mažens būdamas jautrus ir pastabus, menininkas šias savybes pritaiko ir kurdamas skulptūras – stengiasi įsivaizduoti personažų būdo savybes. „Pamatai tą personažą ir galvoji, ką jis šiandien pusryčiams valgė arba ar jis supyktų tam tikroje situacijoje, kokį kilimą pirktų parduotuvėje. Galvodavau apie keistus dalykus“, – pripažįsta vyras.

Martyno darbų greičiausiai yra matęs kiekvienas, jį taip pat galima išvysti įvairiuose trumpalaikių – ledo, smėlio, šiaudų – skulptūrų konkursuose, tačiau vyras atskleidžia, kad ateityje turi dar kitokių norų. „Man atrodo įdomu daryti mobilias skulptūras. Jos galėtų būti nuomojamos ir trumpam atsirasti kažkur. Būna, kad savo kažkokią skulptūrą nuvežu kur nors, pastatau kelioms dienoms ir parsivežu. Įdomu tai, kad jos tampa keliaujančios ir miestai neturi svarstyti, ar jos ten labai tinka. Vieną dieną atsirado, emociją paliko ir paskui gali toliau keliauti“, – svarsto skulptorius. „Kaip sutikti žmonės“, – priduria.

Nors esame pratę meno kūrinių rankomis neliesti, pašnekovas norėtų, kad būtų kitaip: „Aš visą laiką galvoju, kad būtų faina, jei kas nors ką nors sugadintų, kad jos (skulptūros) gyventų savo gyvenimą. Žmonės taip yra išauklėti, kad visko rankomis negalima liesti. Priėję prie skulptūrų, irgi bijo. Reikia liesti ir net pakeisti, prilipdyti ką nors ar nupjauti“, – juokiasi vyras.

Tai ir dar daugiau galite pamatyti naujausiame tinklalaidės „UNIKALU su Asta Lesauskiene“ epizode „YouTube“ platformoje.REDAKCIJA REKOMENDUOJA