REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Gegužės 10 d. 13:09

Ukrainos politikė ragina Lietuvą imtis vieno iš nuo karo nukentėjusių regionų atkūrimo

Vilnius

BNS / Fotobankas nuotr.

Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt


216248

Lietuva galėtų pasirinkti vieną iš Ukrainos regionų ir imtis jo atstatymo po karo, sako Vilniuje viešinti Ukrainos Aukščiausiosios Rados vicepirmininkė Olena Kondratiuk.

Ji tapo pirmąja aukšto rango Ukrainos politike, atvykusia į Lietuvą Rusijai pradėjus invaziją Ukrainoje.

Partijos „Batkyvščyna“ („Tėvynė“) atstovė teigė, kad Ukrainai būtinas naujas Maršalo planas, skirtas teikti paramą atkurti šalį po Rusijos invazijos.

„Mes paraginome Lietuvą pasirinkti Ukrainos regioną, kurio atkūrimą galėtų kuruoti, ieškoti tam donorų“, – antradienį Lietuvos Seime žurnalistams sakė O. Kondratiuk.

„Pavyzdžiui, Estija yra pasirinkusi Žitomiro sritį, Didžioji Britanija – Kyjivo sritį, Latvija labai susidomėjo Buča. Mes raginame, kad Lietuva pasirinktų tam tikrą regioną ir galėtų jam suteikti ekspertų, statybininkų ir padėtų atstatyti tą regioną“, – kalbėjo Ukrainos politikė.

Ji sakė šį klausimą aptarusi per susitikimą su Lietuvos parlamento vadove Viktorija Čmilyte-Nielsen, vicepirmininke Radvile Morkūnaite-Mikulėniene.

O. Kondratiuk teigė taip pat prašiusi Lietuvos imtis advokatės pareigų Europos Sąjungoje (ES) sprendžiant dėl kandidatės statuso suteikimo Ukrainai.

„Ukraina seniai pasirinko Europos integracijos, suartėjimo su ES kelią. Mums nereikia įrodinėti, kad esame europiečiai. Esame dėkingi Lietuvai už advokatavimą šitame kelyje. Labai tikimės, kad birželio 24 dieną gausime kandidatės į ES statusą“, – teigė vicepirmininkė.

Ji pabrėžė, kad pačioje Ukrainoje šiuo klausimu yra visų valdžių sutarimas. 

Ukrainos politikė sakė, kad vienas iš svarbių šiuo metu Europai klausimų – naujos saugumo struktūros sukūrimas, eliminuojant veto teisę.

„Kad Europa būtų nepriklausoma nuo bet kokios Rusijos įtakos. Tikime, kad ir šioje srityje kartu tai pasieksime“, – tvirtino O. Kondratiuk.

„Lietuva dabar lyderiauja tiekiant pagalbą Ukrainai visose sferose. Pirmiausia, tai karinė pagalba, pagalba ginklais, antra, pagalba pabėgėliams – moterims, vaikams iš Ukrainos. Dabar jų Lietuvoje priimta daugiau bei 50 tūkstančių“, – sakė Aukščiausiosios Rados vicepirmininkė.

Ji prašė nuo karo bėgančius ukrainiečius Lietuvoje priimti „kaip savus“.

„Taip pat noriu perduoti perduoti Ukrainos valdžios padėką, kad Lietuvoje pateikiama teisinga informacija apie tai, kas vyksta Ukrainoje“, – kalbėjo viešnia.

O. Kondratiuk teigė, kad iki Vilniaus jai teko įveikti ilgą kelią – iš Kyjivo per Lvivą, Lenkiją, tačiau ji sakė visur jutusi paramą Ukrainai, mačiusi mėlynai geltonas vėliavas ir jutusi aplinkinių šilumą.

„Noriu pažymėti, kad tarp mūsų nėra sienų“, – sakė politikė.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA