REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Gegužės 5 d. 14:53

Ukrainos parlamento narys smogė Rusijos delegatui Turkijoje po grumtynių dėl vėliavos

Pasaulis

Stop kadras

Rūta AndrošiūnaitėŠaltinis: BNS


266457

Turkijos sostinėje Ankaroje vykusiame Juodosios jūros regiono šalių susitikime Ukrainos delegatas smogė rusų atstovui po grumtynių dėl vėliavos.

Vyrus teko atskirti.

Ukrainos parlamento narys Oleksandras Marikovskis sudavė kelis smūgius į galvą vienam Rusijos pareigūnui po to, kai ketvirtadienį per susitikimą Turkijos parlamento pastate iš ukrainiečio rankų jis išplėšė Ukrainos vėliavą.

O. Marikovskio „Facebook“ paskyroje paskelbtame vaizdo įraše matyti, kaip jis iškelia vėliavą, atsistojęs už telefonu save filmavusios Rusijos delegatės Olgos Timofejevos. Staiga prie jo prieina vyras, griebia vėliavą. O. Marikovskis jį ima vytis.

Per trumpą konfliktą parlamento koridoriuje O. Marikovskis griebia vėliavą rusui iš rankų ir trenkia vyrui į veidą. Kiti skiria vyrus ir sako: „Prašome, jokių muštynių“. O Marikovskis atsako: „Tai mūsų vėliava. Mes kovosime už šią vėliavą.“

Prie savo „Facebook“ vaizdo įrašo O. Marikovskis parašė: „Šalin letenas nuo mūsų vėliavos, šalin letenas nuo Ukrainos, rusiška padugne!“

Tai įvyko 13 šalių vienijančios Juodosios jūros regiono šalių ekonominio bendradarbiavimo organizacijos parlamentinėje asamblėjoje. Susitikimas įvyko likus dienai iki Rusijos, Ukrainos ir Turkijos pareigūnų susitikimo Stambule, skirtame aptarti susitarimo dėl grūdų ir trąšų eksporto per Juodosios jūros uostus pratęsimo, kurio galiojimas baigiasi gegužės 18 dieną.

Susitarimas, dėl kurio pirmą kartą susitarta praėjusių metų liepą, leido krovininiams laivams saugiai per Juodąją jūrą gabenti milijonus tonų eksportui skirtų maisto produktų, nepaisant karo Ukrainoje.

Ketvirtadienį vykęs susitikimas buvo sutrikdytas ir anksčiau, kai Ukrainos delegatai nutraukė O. Timofejevos kalbą asamblėjoje ir šalia jos mojavo mėlyna ir geltona Ukrainos vėliava.

Turkijos parlamento pirmininkas Mustafa Sentopas (Mustafa Šentopas) „Twitter“ žinutėje pasmerkė „provokuojančius ir fiziškai įžeidžiančius kai kurių Ukrainos parlamento delegacijos narių veiksmus“.

„Smerkiu tokį elgesį, kuris trikdo taikos aplinką, kurios siekia Turkija“, – jis pridūrė.REDAKCIJA REKOMENDUOJA