REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Lapkričio 15 d. 10:06

Ukmergės rajonui paskirtas karo komendanto pavaduotojas

Ukmergė

Chrisijos Kvietkauskienės nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Ukmergės raj. savivaldybės inf.


283520

Į Ukmergės rajono savivaldybę atvyko prisistatyti Ukmergės rajonui paskirtas karo komendanto pavaduotojas Artūras Grigucevičius, kuris, kol bus paskirtas karo komendantas, vykdys jo funkcijas. Svečią priėmė Ukmergės rajono savivaldybės meras Darius Varnas, administracijos direktorė Inga Pračkailė ir patarėjas (parengties pareigūnas) Valdas Rabazauskas.

A. Grigucevičius neseniai baigė Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre organizuojamus komendanto kursus.

Susitikimo metu aptartos bendradarbiavimo sritys, kalbėta apie savivaldos ir kariuomenės ryšio stiprinimą. Karo komendantas, įgyvendindamas nustatytus uždavinius, taikos metu palaikys glaudžius ryšius su vietos savivalda, vietos bendruomenėmis ir organizacijomis, kitomis institucijomis. Susiklosčius nepalankiai situacijai – karo padėties metu, karo komendantas įgyvendintų Lietuvos Respublikos karo padėties įstatyme jam nustatytus uždavinius, funkcijas ir priemones.

Karo komendantas teiktų savivaldybės administracijos direktoriui informaciją apie ginkluotųjų pajėgų aprūpinimo ar kitos paramos poreikius, kuriuos įgyvendintų savivaldybės administracijos direktorius, esant karo padėčiai.

Primename, kad neseniai startavo informacinė-edukacinė platforma „Mobilizacijos mokykla“. Tai kompleksiniai 1 val. trukmės mokymai, kuriuose galima įgyti žinių apie priimančios šalies paramą, mobilizaciją ir pilietinį pasipriešinimą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA