REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2020 m. Gegužės 15 d. 10:10

Ukmergės jaunimui karantinas netrukdo: pratęsė darbus ir veiklą virtualioje erdvėje

Vilnius

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


130460

Jaunimo laisvalaikio centras, kartu su visomis įstaigomis kovo viduryje užrakinęs pastato duris, pratęsė darbus ir veiklą virtualioje erdvėje. Juk Atvirųjų jaunimo centrų programa „731 dieną aktyviai“, nepaisant pasikeitusių sąlygų. Išplitęs virusas ir jo pasekmės suteikė galimybę centro darbuotojams plėsti skaitmeninės komunikacijos kompetencijas ir išradingiau prisitaikyti darbui su jaunimu virtualioje realybėje.

Jaunimas taip gali būti puikūs mokytojai, kurie tikrina mūsų gebėjimus prisitaikyti prie jiems gerai pažįstamų socialinių platformų ir įrankių. Tad mes taikėme ir atradome įvairius metodus, puslapius žaidimams kurti, video redagavimo programas ir netgi prisijungėme prie “Tik Tok”! Facebook profilyje kvietėme lankytojus dalyvauti originaliųjų kaukių, atrasto įdomaus užsiėmimo ar hobio karantino metu, mokslo metų pabaigos spėjimo konkursuose, suorganizavome Kahoot platformoje mūsų draugų žinių patikrinimą apie patį JLC. Taip pat rengėme įvairias kūrybines dirbtuves, jas filmavome iš namų ir dalinomės, skatinome tausoti gamtą, kurią dar labiau įvertinome karantino metu ir patys rinkome miškuose šiukšles. Su centro lankytojais nuolat bendraujama privačiame Facebook pokalbyje, o individualūs pokalbiai pratęsiami asmeninėmis žinutėmis. Kartais ir iki vėlumos..

Pakitusi situacija, privertųsi mobilizuotis ir ieškoti išeičių iš susiklosčiusios padėties, sujungė visus Lietuvos jaunimo darbuotojus į bendrą grupę, kurios susirinkimai iki šios dienos vyksta kiekvieną trečiadienį naudojantis Zoom platforma. Čia dalinamasi įžvalgomis, virtualaus darbo, konsultavimo patirtimi, iššūkiais bei idėjomis, lyginamos įvairios jaunimui patrauklios žaidimų, mokymosi ir bendravimo platformos, sprendžiami klausimai, su kokiais iššūkiais jaunimas ir jaunimo darbuotojai susiduria karantino metu. Ieškant patrauklių galimybių ir idėjų, Jaunimo reikalų departamentas organizavo nuotolinius mokymus apie jaunimo konsultavimą, kuriuose dalyvavo ir Ukmergės atstovai. Nepraleidome galimybės dalyvauti ir norvegų organizuotame trijų dienų seminare “Let’s talk about mental health” (liet. “Pakalbėkime apie protinę sveikatą”) kartu su 35 šalių jaunimo darbuotojais ir kitais jaunimo reikalų atstovais taip pat dalyvaujame ir “Global education goes POP” mokymuose.

Tiek laiko praleidus namie, prisikaupė idėjų ir tikslų, o noras susitikti didėja su kiekviena diena, tad labai tikimės greit taip ir bus. Kviečiame dar neprisijungusius prie mūsų socialinių puslapių tai padaryti dabar - nenuobodžiaukime kartu: www.facebook.com/jaunimo laisvalaikiocentras ir www.instagram.com/jaunimo_laisvalaikio_centras.

Jaunimo laisvalaikio centro jaunimo darbuotoja Ingrida PociūtėREDAKCIJA REKOMENDUOJA