PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Kovo 29 d. 20:28

Lukiškių aikštėje paminėta Lietuvos įstojimo į NATO diena

Vilnius

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


210839

Lietuva švenčia NATO pilnametystę. 2004 metų kovo 29 dieną NATO nare tapusi Lietuva jau 18 metų yra stipriausio gynybinio Aljanso pasaulyje dalis, o minint šią sukaktį kovo 29 d. Lukiškių aikštėje Vilniuje įvyko šventinis Lietuvos įstojimo į NATO dienos koncertas.

Koncertinę programą atliko Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas su Jurgiu Brūzga, savo dainas atliko kantri muzikos atlikėjas Lietuvoje dislokuoto JAV bataliono 3-66 štabo seržantas Brianas Gillsas, įvyko Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos karių pasirodymas su dedikuotomis salvėmis.

Lietuvos ir NATO himnus atliko Lietuvos kariuomenės orkestras ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos vyrų choras „Kariūnas“. Renginyje dalyvavo Lietuvoje dislokuotų sąjungininkų pajėgų kariai su karine ginkluote.

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas teigia, kad šįkart Lietuvos narystės NATO metinės yra ypatingos. Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, sąjungininkai rytinėje Aljanso dalyje šiuo metu yra dislokavę tūkstančius papildomų karių, taip rodant tvirtą NATO įsipareigojimą kolektyvinės gynybos užtikrinimui.

„Matome, kad transatlantinis ryšys, JAV saugumo garantijos Europos gynybai yra kaip niekad svarbios, taip pat ir NATO kolektyvinę gynybą matome visai kitokioje šviesoje. Kolektyvinė gynyba yra Aljanso šerdis. Tai solidarumo, kuris žymi visų sąjungininkų pasiryžimą užtikrinti visų NATO narių gynybą, ženklas“, – sako A. Anušauskas.

NATO yra sėkmingiausias istorijoje karinis Aljansas, sujungiantis klestėjimo, saugumo ir laisvės garantijas Europoje ir Šiaurės Amerikoje. NATO tvirtai laikosi bendro tikslo užkirsti kelią konfliktams ir užtikrinti taiką bei laisvę Aljanso žmonėms. Sąjungininkai yra tvirtai įsipareigoję vieni kitiems – bet kokia ataka prieš vieną iš sąjungininkų yra ataka prieš visas Aljanso valstybes.

Pagrindinė NATO užduotis – užtikrinti trisdešimties Aljanso narių saugumą. Lietuvoje dislokuoti NATO sąjungininkų kariai kartu su Lietuvos kariuomenės kariais veikia išvien, siekdami apsaugoti ir apginti kiekvieną Aljanso teritorijos centimetrą. Šiuo metu, atsižvelgiant į saugumo situaciją, sąjungininkai rytinėje Aljanso dalyje yra dislokavę tūkstančius papildomų karių, o daugybė sausumos, oro ir vandens karinių pajėgumų yra padidintos parengties.

ELTA