REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Vasario 29 d. 19:48

Ūkininkų blokados pasienyje su Lietuva organizatorius: po susitikimo su Lenkijos premjeru susitarimo kol kas nėra

Pasaulis

D. Tuskas su lenkų ūkininkais sutarimo nerado (BNS fotobanko nuotr.)

Ignas DobrovolskasŠaltinis: ELTA


293569

Penktadienį blokadą pasienyje su Lietuva organizuojantis Lenkijos ūkininkų atstovas Karolis Pieczynskis po susitikimo su premjeru Donaldu Tusku tikino, kad susitarimas nebuvo rastas ir dėl jo bus tariamasi artimiausiomis dienomis. Pasak jo, penktadienį ūkininkai vykdys blokadą, apie kurią ir buvo pranešę.

„Po ministro pirmininko susitikimo su ūkininkais kol kas nėra susitarimo nėra. Dėl jo bus tariamasi artimiausiomis dienomis. Mūsų protestas, dėl šios priežasties, gali būti dar labiau reikalingas nei anksčiau. Rytoj elgsimės kaip sutarta“, – Eltai teigė K. Pieczynskis.

Lenkijos ūkininkai nuo penktadienio ketina blokuoti kelią tarp Kalvarijos ir Lenkijos Suvalkų apskrities Budzisko kaimo. Maždaug savaitę turinčios trukti akcijos metu norima tikrinti transportuojamų ukrainietiškų grūdų kiekius.

Praėjusią savaitę Lenkijos ūkininkai blokavo kelius į Ukrainą, taip pat – pagrindinį šalies greitkelį į Vokietiją. Protestuojama dėl, lenkų žemdirbių vertinimu, nesąžiningos konkurencijos, nes ukrainiečių grūdai yra pigesni ir mažina produkcijos kainas visoje Europoje.

Baiminamasi, kad įtampa tarp Lenkijos ir Ukrainos gali būti išnaudota Rusijos provokatorių.REDAKCIJA REKOMENDUOJA