REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Kovo 19 d. 11:41

Ugniagesiai primena: sausos žolės deginti negalima

Kelmė

Stasys KvietkusŠaltinis: Pranešimas spaudai


295344

Pavasarį atšilus orams ugniagesiai gelbėtojai susiduria su vis dar aktulia problema tai sausos žolės gaisrai. Tokie gaisrai padaro netik milžinišką žalą gamtai bet ir žmonių turtui kaip ir kovo 7 dieną nutikęs skaudus įvykis Vabalių k., Šaukėnų sen., Kelmės rajone kuomet nuo deginamos sausos žolės užsidegė gyvenamasis namas.

Pasitaiko atvejų, kad tokiose gaisruose žūsta ir patys žmonės. Todėl norime priminti kad:

- Bet kokia teritorija turi būti nuolat valoma, laiku šienaujama, nupjauta žolė, gamybos atliekos, šiukšlės išgabenamos į specialiai paruoštas vietas.

- Šiukšles, sausą žolę, augalinės kilmės atliekas leidžiama deginti tik sugrėbtas (surinktas) į krūvas ne arčiau kaip 30 m. nuo statinių ir jei nėra galimybių jų kompostuoti ar kitaip panaudoti.

- Miestų ir miestelių teritorijose deginti šiukšles ir kurti laužus draudžiama.

- Draudžiama palikti be priežiūros deginamas šiukšles, augalinės kilmės atliekas ir besikūrenančius laužus. Smilkstančią ugniavietę būtina užgesinti.

- Draudžiama šiukšles, augalinės kilmės atliekas deginti miške, aukštapelkėse, durpingose vietose ir arčiau kaip per 100 m nuo jų, taip pat draudžiama deginti nenupjautą žolę, nendres, javus, ražienas ir kitus pasėlius.

- Draudžiama sugrėbtas žolės, nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės augalinės kilmės atliekų krūvas deginti miškų gaisrams kilti palankiu laikotarpiu, tai yra esant didesniam negu antros klasės miškų gaisringumui. ( apie tai praneša Meteorologijos tarnybos bei skelbiama žiniasklaidoje


Foto galerija:
REDAKCIJA REKOMENDUOJA