REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Vasario 26 d. 11:51

Ugniagesiai aptarė pernai atliktus darbus ir įvardijo suplanuotus šiųmetinius

Ukmergė

Dainiaus Vyto nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Ukmergės raj. savivaldybės inf.


293148

Vasario 23 dieną prie Ukmergės kultūros centro (KC) stovėjo gaisrinis automobilis ir būriavosi ugniagesiai. Ukmergės rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos (toliau – Tarnyba) darbuotojai šį kartą buvo susirinkę ne gesinti gaisro, o į visuotinį susirinkimą, kurio metu aptarė praėjusių metų savo veiklos rezultatus bei pagrindines šių metų veiklos kryptis.

Prieš susirinkimą visi jo dalyviai, tarp kurių buvo ir Ukmergės rajono savivaldybės meras Darius Varnas bei administracijos direktorė Inga Pračkailė, apžiūrėjo ir pasidžiaugė praėjusių metų pabaigoje Tarnybos įsigytu naudotu gaisriniu automobilis „Iveco“, kuriuo jau į gaisrus vyksta Pabaisko ugniagesių komandos budinčių pamainų darbuotojai.

Automobilyje yra privalomas kiekis įvairaus skersmens gaisrinių žarnų, aprūpintas elektros generatoriumi su incidento vietos apšvietimo įranga, akumuliatorinė gelbėjimo įranga, gaisrinis siurblys plūduriuojantis vandens paviršiuje, motorinė žolės gesinimo įranga, kvėpavimo organų apsaugos aparatai, 2 greito reagavimo ritės, radijo ryšio ir navigacijos sistemos ir kt. gesinimo ir gelbėjimo įranga.

Vėliau į vieną iš KC salių susirinkusiems Tarnybos direktorius Rimvydas Lukošius pristatė Tarnybos 2023 metų veiklos rezultatus, pasidžiaugė ugniagesių bendruomenės nuveiktais gerais darbais, įvardijo ir 2024 metų pagrindines veiklos kryptis.

Ukmergės rajono savivaldybė kasmet pagal galimybes finansiškai remia Tarnybą – pamažu atnaujinamas gaisrinių automobilių parkas, įsigyjamos įvairios gaisrų gesinimo ir gelbėjimo darbams reikalingos priemonės, o darbuotojai aprūpinami darbo drabužiais ir apsauginėmis priemonėmis.

Meras D. Varnas gerai įvertino ugniagesių darbą ir išreiškė viltį, kad pagal finansines išgales bus ir ateityje Tarnybai skiriamos lėšos materialinei bazei gerinti. Už 2023 metais pasiektus gerus profesinio pasirengimo rezultatus, sąžiningą pareigų vykdymą bei kokybišką darbą gesinant gaisrus ir atliekant gelbėjimo darbus meras įteikė padėkas trims Tarnybos Pabaisko ugniagesių komandos darbuotojams: ugniagesiams gelbėtojams Antanui Kisieliui ir Martynui Misiūnui bei skyrininkui Martynui Verikui.

„Gerėjantis ugniagesių padalinių aprūpinimas įgalina operatyviau ir kokybiškiau atlikti gesinimo ir gelbėjimo darbus. Dėkoju savivaldybei ir jos vadovams už teikiamą nuolatinę paramą. Turime viltį, kad ir ateityje bus tęsiamas pastatų, kuriuose yra įsikūrusios Tarnybos ugniagesių komandos, renovavimas, o gal net kur nors iškils ir naujos gaisrinės pastatas“, - teigė R.Lukošius.

Renginio metu kalbėjęs Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Dainius Vyšniauskas pažymėjo, kad abiejų Tarnybų ugniagesiai gelbėtojai sutardami dirba incidentų likvidavimo vietose, sklandžiai Tarnybų žmonės bendradarbiauja įvairiais darbiniais klausimais, pastebimai gerėja ugniagesių komandų darbuotojų pasirengimo lygis ir pastebimai gerėja komandų materialinis aprūpinimas.

R. Lukošius, įteikdamas padėkas Tarnybos darbuotojams, dėkojo už nepriekaištingą pareigų atlikimą ir profesinį tobulėjimą 2023 metais. Susirinkimo metu pasisakė Taujėnų ugniagesių komandos skyrininkas Algimantas Žukauskas, išreikšdamas Tarnybos dirbančiųjų norus, siūlė skirti daugiau lėšų komandų patalpų remontui, statinių renovavimui, gaisrinės technikos ir įrangos įsigijimui.

Susirinkusieji rinko naują Darbo tarybos sudėtį. Balsavime daugiausia bendradarbių pasitikėjimo pelnė ugniagesys gelbėtojas Ramūnas Stankevičius ir skyrininkai Algimantas Gelūnas bei Algimantas Žukauskas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA