REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Spalio 21 d. 12:36

Tyrimas parodė, kad Lietuva – 8 geriausia šalis pasaulyje nuotoliniam darbui

Lietuva

pixabay.com nuotr.

EtapliusŠaltinis: ELTA


281378

Lietuva yra 8 geriausia šalis nuotoliniam darbui, rodo naujas kibernetinio saugumo bendrovės „NordLayer“ atliktas tyrimas. Lyginant su praėjusiais metais, Lietuva bendruose reitinguose nusileido trimis pozicijomis. Pernai pirmą kartą atliktas tyrimas atskleidžia geriausias ir blogiausias šalis nuotoliniam darbui pagal 4 kategorijas: kibernetinio saugumo, ekonominio saugumo, skaitmeninės ir fizinės infrastruktūros bei socialinio saugumo.

Lietuva itin gerai atlieka teisinius veiksmus (1 vieta), puikiai reaguoja į iškilusias kibernetines grėsmes (2) bei demonstruoja puikią kibernetinę saugą (3). Be to, Lietuva stipri infrastruktūros aspektu (4), yra patraukli turistams (10), o internetas čia yra prieinamas daugeliui (20).

Kita vertus, Lietuva negali pasigirti žemomis pragyvenimo išlaidomis – tai kategorija, kurioje Lietuva pasirodė gerokai prasčiau nei kitose (62 vieta). Estija ir Latvija šioje kategorijoje pasirodė dar prasčiau (atitinkamai 66 ir 71). Be to, Lietuvoje galėtų būti geresnė ir sveikatos (58) bei ekonominė (43) apsauga, kurių rodikliai bendrame kontekste gana vidutiniški.

„NordLayer“ pasaulinis nuotolinio darbo indeksas buvo atliktas, remiantis keturiomis kategorijomis, kurios sutelktos į šalių kibernetinę saugą, ekonomines sąlygas, skaitmeninę ir fizinę infrastruktūrą bei socialinį saugumą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA