REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Spalio 26 d. 14:00

„Tylos namai“ kviečia uždegti žvakutę ant užmiršto kapo

Šiauliai

Vėlinės – tai laikas, kai mūsų mintys ir malda yra su tais, kurie paliko šį pasaulį.

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


281866

Per Vėlines žvakių šviesa nušviestos kapinės neretai apnuogina liūdną tiesą – dalis kapų taip ir lieka niekieno neaplankyti. Socialinę akciją vykdantys laidojimo namai „Tylos namai“ kviečia pagerbti mirusiuosius ir atminimo žvakeles padėti ant apleistų, pamirštų kapų, – laidojimo namuose ir trijose Šiaulių bažnyčiose bus nemokamai dalinamos šventintos žvakutės.

Vėlinės – tai laikas, kai mūsų mintys ir malda yra su tais, kurie paliko šį pasaulį. Mūsų ilgesį jiems atspindi ir mirusiųjų atminimo vakarą kapines užliejanti švieselių jūra. „Tylos namų“ vyriausiasis vadybininkas Ričardas Ramanauskas sako, kad bene visose kapinėse lieka kapų, kurie kurie yra pamiršti, nelankomi, tad šiais metais laidojimo namai prašo sustoti prie jų ir uždegti žvakutę. Nes kiekvienas išėjęs yra svarbus ir vertas būti prisimintas.

Pasak R. Ramanausko, norintys Šiauliuose nemokamai pasiimti pašventintų žvakučių, kviečiami spalio 29 – lapkričio 2 d. atvykti į „Tylos namai“ laidojimo namus (Žemaitės g. 2B), Šv. Jurgio, Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus katedros bei Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčias. Žvakučių tikrai pakaks visiems norintiems – šiauliečiams bus išdalyta 2,5 tūkst. žvakučių, kurias kviečiama uždegti ant pamirštų žmonių kapų.

„Tylos namų“ vyriausiasis vadybininkas Ričardas Ramanauskas kviečia pagerbti mirusiuosius ir atminimo žvakeles padėti ant apleistų, pamirštų kapų.

Dr. Saulius Matulis, Šv. Jurgio bažnyčios kunigas klebonas, neslepia susižavėjimo „Tylos namų“ organizuojama akcija: „Esu nustebintas „Tylos namų“ antrus metus rengiama akcija, nes dar nė vieni laidojimo namai nebuvo sumąstę tokio dalyko. Ir akcijos prasmė yra žymiai gilesnė. Kai kas gali pamanyti, kad tokia akcija yra tarsi savireklama, tačiau kai artėja Visų Šventųjų ir Vėlinių iškilmė, žmonėms labai aktualu prisiliesti malda prie mirusių artimųjų. Ir ne paslaptis, kad yra žmonių, kurie šiuo metu negyvena labai gerai, tad tos žvakelės, gaunamos nemokamai, jiems daug ką reiškia“.

Klebonas svarsto, kad tie žmonės, kurie dirba „Tylos namuose“, turbūt ir kituose laidojimo namuose, tokia akcija įrodo, kad yra ne paprasti paslaugos teikėjai. Juk kai aplanko netektis, skausmas, atėjus į laidojimo namus žmogus gauna ne tik salę, kitas paslaugas, bet ir paguodos žodį, šiltą žodį.

Ant mirusiųjų kapų labai svarbu uždegti pašventintų žvakių, nes, pasak S. Matulio, yra toks liaudies posakis, kad jei uždegi nepašventintą žvakę, mirusiam artimajam ant krūtinės uždedi lyg sunkų akmenį. O kai žvakelė būna pašventinta, tai yra tarsi mūsų maldos sąsaja, kurią siunčiame Viešpačiui, ir kartu simbolis, kuris šildo ir mus pačius. „Ir ta žvakelės liepsna, ir mūsų malda, ir mūsų ryšys su Viešpačiu, ir su jo malone, – tokia yra sąsaja“, – sako kunigas, kviesdamas nusipirktų žvakelių atsinešti į bažnyčią, kad jos būtų pašventintos.

Kun. Saulius Matulis.

Kodėl reikia atkreipti dėmesį į apleistus kapus, uždegti žvakelę? Gintaras Antanas Jonikas, Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčios klebonas, sako, kad tikėjimą mes turime suvokti kaip esmę, nes tikėjimas Jėzumi Kristumi yra begalinė malonė žmogui, suvokiančiam, kad tu nesi skirtas gyventi tik čia.
„Yra gyvenimas daug toliau, kurio mes nepažįstame, bet per Jėzų Kristų mes žinome, kad yra ne tik mirtis, bet ir Prisikėlimas, Gyvenimas. Visi Šventieji mums pirmiausia primena, kad jie yra išėję, bet jų skelbiama žinia yra Prisikėlimas“, – sako kunigas.

Pasak G. Joniko, kadangi mes švenčiame gyvenimą per Jėzų Kristų, ta žvakutė mums yra šviesa, kuri išsklaido tamsą. „Mirtis, baisu, pabaiga? Jokiu būdu ne. Malda, kurią kalbame: „Ir amžinoji šviesa jiems tešviečia“ ir uždegame žvakutę, mes priartėjame prie kapo, kuris mums kalba, kad tai yra Prisikėlimo vieta. Kiekvienas kapas yra amžinojo gyvenimo durys“, – komentuoja kunigas.

Kun. Gintaras Jonikas.

Svarbu žinoti, kad šiauliečiai spalio 29 d. kviečiami į „Tylos namų“ užsakymu aukojamas šv. Mišias, kuriose bus pagerbti visi pamiršti mirusieji. Jos 9 val. 30 min. prasidės Šv. Jurgio ir Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčiose, o 10 val. – Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje.

Praėjusiais metais „Re Verum“ grupės laidojimo namai, kuriems priklauso ir „Tylos namai“, išdalijo apie 5 tūkst. žvakučių. Šiemet akcijos mastai visoje Lietuvoje yra dvigubinami – žvakučių skaičius yra didinamas iki 10 tūkstančių. Žvakutes bus galima nemokamai pasiimti ne tik Šiauliuose, tačiau ir prie Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Plungėje ir Rietave esančių „Re Verum“ grupės laidojimo namų ir krematoriumų.

Audronio Rutkausko nuotraukos

ReklamaREDAKCIJA REKOMENDUOJA