PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Liepos 8 d. 15:14

Turto bankas siūlo daugiau nei 20 pastatų neteisėtiems migrantams apgyvendinti

Vilnius

BNS nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


181036

Turto bankas siūlo daugiau nei 20 pastatų, kurie galėtų tikti nelegalių migrantų priėmimo ir laikino apgyvendinimo centrams įrengti.

Pasiūlyti objektai – buvusių profesinių mokyklų ir jų bendrabučių pastatai Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Panevėžio regionuose, pranešė Turto bankas.

Pasak pranešimo, visi pasiūlyti objektai didesni nei 1500 kvadratinių metrų ploto, dažnai turintys kiemus, teritoriją aplink.

Turto bankas tęsia konsultacijas su Vidaus reikalų ministerija (VRM), kurie objektai būtų tinkamiausi priėmimo ir laikino apgyvendinimo centrams įrengti. 

Šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos bandė patekti 1509 neteisėti migrantai – šis skaičius yra daugiau kaip aštuoniolika kartų didesnis, nei buvo per visus 2020 metus. Tarp jų – daugiausia Irako, Kongo, Kamerūno, Gvinėjos ir Irano piliečių.

Lietuvos pareigūnai teigia, kad išaugę migracijos srautai – organizuota Baltarusijos režimo akcija prieš Lietuvą. Didžiausiu išūkiu pareigūnai įvardija nelegalių migrantų apgyvendinimą.

Šiuo metu migrantai apgyvendinami Užsieniečių registracijos centre Pabradėje, Pasieniečių mokykloje Medininkuose bei pasienio užkardose, savivaldybių skirtose patalpose, taip pat šiuo metu užkardose šalia Druskininkų statomi angarai.

VRM rugpjūtį už 150 tūkst. eurų ketina įsigyti modulinių namelių neteisėtiems migrantams apgyvendinti, jie talpintų iki 800 asmenų. 

BNS