REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Liepos 14 d. 15:20

Turtingiausių Lietuvos politikų dešimtukas: kas valdo milijonų vertės turtus?

Vilnius

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


181611

Tarp didžiausią turtą pernai deklaravusių Lietuvos politikų – Klaipėdos miesto tarybos narys Vidmantas Dambrauskas, Antanas Guoga, pernai ėjęs Seimo nario pareigas, europarlamentaras Viktoras Uspaskichas.

Valstybinei mokesčių inspekcijai trečiadienį paskelbus naujausius turto deklaracijų duomenis, BNS pateikia pirmąjį turtingiausių politikų ir tarnautojų dešimtuką.

1. Vidmantas Dambrauskas, vadovaujantis Birių krovinių terminalui. Jo turto vertė – 18,8 mln. eurų. 10 mln. eurų iš jų sudaro akcijos.

2. Antanas Guoga, šiemet atsisakęs Seimo nario ir grįžęs į verslą. Jo turtas pernai buvo vertas 17,2 mln. eurų, 14,8 mln. iš jų – akcijos.

3. Verslininkė Austėja Landsbergienė, į šį sąrašą patenkanti kaip užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio sutuoktinė. Jos turtas siekia 16,3 mln. eurų turto, 13,1 mln. iš jų – akcijos.

4. Viktoras Uspaskichas, Darbo partijos pirmininkas, europarlamentaras, deklaravęs 6,7 mln. eurų vertės turto. 3,3 mln. eurų iš jų yra nebaigti statiniai užsienyje.

5. Klaipėdos miesto tarybos narys Arūnas Tuma, valdantis „Kamineros“ grupei, deklaravęs 6,2 mln. eurų.

6. Valstybės kontrolės tarnautojos Sigitos Rojutės-Balčiūnienės sutuoktinis Gintaras Balčiūnas, deklaravęs 6,1 mln. eurų.

7. Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narys, verslininkas Aidas Kaveckis, deklaravęs 5 mln. eurų vertės turto.

8. Seimo narys Valdemaras Valkiūnas, deklaravęs 4,9 mln. eurų vertės turtą.

9. Radviliškio rajono tarybos narys, verslininkas Vytautas Krikščiūnas, deklaravęs 4 mln. eurų turto.

10. 4 mln. eurų deklaravęs Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA