Aktualijos | 7 MIN.

Tu parodysi taką, kuris veda į gyvenimą

Jurgita Kastėnė
2018 m. birželio 3 d. 19:50
publicdomainpictures-nuotr.jpg

Tai žodžiai iš psalmyno (16,11). Ir tai žodžiai apie tėvą. Visad juos prisimenu birželio pradžioje, švenčiant Tėvo dieną. Daug gražių žodžių tarta apie mamas ir tai gerai, o apie tėčius rečiau, bet ką darysi, nes vyrai daug pagyrimo žodžių ir nereikalauja.

Net Tėvo diena Lietuvoje į valstybinių švenčių sąrašą įtraukta tik 2009 metais. 69 parlamentarai balsavo už šios dienos įtraukimą, 4 – prieš, 5 susilaikė. Likusieji, Dievažin, kur balsavimo metu buvo dingę. O juk archeologai yra aptikę net 4 000 metų senumo sveikinimą tėvui. Pastoviai Tėvo diena pradėta švęsti 1910 metais ir ją įteisino amerikietė Luiza Dod, kurios motina mirė, gimdydama šeštąjį vaiką, ir tėvas vienas visus juos išaugino.

Lietuviai Tėvo dieną mini pirmąjį birželio sekmadienį, kai kas – antrąjį, o dar kiti – trečiąjį, ne vienoje šalyje (Italijoje, Ispanijoje, Portugalijoje, Belgijoje) Tėvo diena švenčiama kovo 19 d., minint šv. Juozapą, Kinijoje gi rugpjūčio 8 d., nes skaičius 8 tariamas „Ba“, 8 mėnesio 8 diena – „Baba“, o tai kinų kalboje reiškia „tėvas“.

Daina, kurią išmokė tėvas

Mano galva, pats kvailiausias klausimas apie tai, ką labiau myli – mamą ar tėtį. Į mamą aš visą laiką kreipdavausi „Jūs“, į tėtį – „Tu“. Net nežinau, ką apie tai sako etiketas, bet man taip išeidavo, ir tiek. Gal tėtis buvo panašesnis į gerą draugą. Nors daugelis sako, kad ne tik į tėtį, bet ir į mamą jie kreipiasi „Tu“ ir tai parodo artimą ryšį, o „Jūs“ kažkaip formalu. Kiti sako, jog ir į mamą, ir į tėtį kreipiasi „Jūs“. Neginčysiu, kad ir tie, ir kiti neteisūs.

Dainų apie mamą daug, o apie tėvą žinau tik vieną (manau, kad jų yra ir daugiau, bet vis tiek tik keletas) – iš Šiaulių kilusio, dabar Klaipėdoje gyvenančio kompozitoriaus Benhardo Calzono „Tėvui“, kurią dainuoja Simonas Donskovas. Šiomis dienomis, tai yra šiandien, rytoj ir sekmadienį, be abejo, ji bus prisiminta ir skambės radijo bangomis, o nuo birželio 4 d. bus vėl metams pamiršta.

Mano tėtis buvo linksmo būdo ir, nors kaip ir aš neturėjo klausos, vis tiek mėgdavo padainuoti. Mane jis išmokė „Bitlų“ „Yellow Submarine“. Tiesa, visos dainos nei aš, nei jis neišdainuodavome, bet vis kartodavome priedainį: „We all live in a yellow submarine.“

Įsiminiau ir pirmą knygą, įteiktą tėvo. Tai buvo Vilhelmo Haufo „Špecarto smuklė“, jei gerai pamenu, su Gustavo Dorė iliustracijomis. Gaila, tos knygos neišsaugojau. Jos leidimo metai galėjo būti gal 1960-ieji. Šiandien labai norėčiau ją turėti savo bibliotekoje, visur ieškau, bet nerandu.

Pamenu ir kino filmą, į kurį nusivedė tėtis. „Palydovo“ kino teatre žiūrėjome „Kryžiuočius“ pagal H. Senkievičiaus romaną. Tėtis labai piktinosi, kaip lenkų kino kūrėjai vaizduoja lietuvius. Šie, kaip buvo vaizduojama filme, lipdavo ant savo pirkių šiaudinių stogų ir nuo jų šliuoždavo žemėn it vaikai, o gal durneliai, pajusdami didžiulį pasitenkinimą. Tėtis aiškino, jog tuo metu lietuviai jau buvo išsilavinę, nes tai buvo lietuvio Jogailos – LDK valdovo ir Lenkijos karaliaus – laikai. Tuomet pirmą kartą ir sužinojau apie LDK. Tiesa, ne viską supratau ir tos raidės man sunkiai šifravosi, bet gal tai mane vėliau paskatino domėtis Lietuvos istorija.

Tekstą apie vyrus rašyti nėra lengva

Tėtis – tai vyrų pasaulis. O rašyti apie vyrus nėra lengva. Todėl, kad vyrai mažiau įdomūs nei moterys. Štai, pavyzdžiui, pirma mintis, šovusi į galvą, kad automobilyje, žvelgdamas į veidrodėlį, nukreiptą į mašinos galą, vyras mato tai, kas dedasi už mašinos, t. y. paskui važiuojančiuosius, o moteris tame veidrodėlyje mato save.

Psichologai sako, kad vyrai pernelyg nori dominuoti. Prisiekusi feministė į tai mielai trenks: „Prisidominavote! Va, kur nuvarėte pasaulį!“ Bet vyrų ir moterų laimė susideda iš tų pačių komponentų, tik kitos proporcijos. Bent man atrodo, kad moterų ydos mažiau pastebimos, o vyrų jos veržte veržiasi į dienos šviesą. Kiekvienas žmogus yra atskiras pasaulis. Kuris įdomesnis – standartinis vyras ar standartinė moteris? O kuo geriau būti – vyru ar moterimi? Amžių klausimas. Ir neatsakomas. Statistikos rinkėjai ištyrė, jog vyrai dažniausiai ir nori būti vyrais, o moterys – moterystės šalininkės. Pats įvairiausias ir nenuspėjamiausias jausmų pasaulis. Jo bangavimas priklauso nuo daugybės aplinkybių, nuo klimato, nuo profesijos, nuo to, ką patyrei. Savo moterį gali įsimylėti vis iš naujo. Keista, ar ne? Bet ne vienas man tai tvirtino. Tad štai ir rasta viena iš netikėtų vyro savybių – įsimylėti iš naujo.

Sakoma, kad moterys jausmingesnės. Netiesa. Girdėjau pastebėjimą, jog kai vyrai įsimyli, sako žodžius, lipdo sakinius tartum eilėraščius ir tik po to suvokia, ką pasakę. Sentimentai vyrams nėra svetimi. Man atrodo, netiktų organizuoti imtynių ar bokso turnyro, skirto Tėvo dienai. Ar jūs matėte vyrą, miesto centre įšokusį į fontaną ir šaukiantį: „Aš tėvas!“? O moterį, šaukiančią: „Aš mama!“? Moters nemačiau, o vyrą esu matęs.

Įsiminė trumputė Balzako novelė „Pamesta moteris“. Vyriškis prisipažįsta neapsakomai mylįs moterį, tačiau moteris į atvykėlį tik išdidžiai žvilgteli ir, pasikvietusi kamerdinerį, sako: „Žakai (ar Žanai), pašviesk ponui.“ Vis dėlto jaunasis vyras, eidamas per prieškambarį, sumetė: „Gal dabar ji gailisi taip staigiai mane išvariusi, aš privalau ją suprasti.“ Tada ir sako kamerdineriui: „Aš pamiršau pirštines.“ Grįžta atgal, dar randa tą ponią svetainėje ir tampa jos meilužiu. Išvada, žinotina vyrams, – meilėje niekada nereikia nuleisti rankų. O. Balzako biografas Andre Morua sakė: „Pralaimėjimas nerodo, kad tavo norai buvo per drąsūs. Jie buvo per silpni.“

Nustebinti visada kas nors gali

Gaila tik, kad tėvus mes dažniau pamename jų senatvės, o ne jaunystės metais. Tiesa, apie jų jaunystės metus ir tegalime sužinoti tik iš senelių pasakojimų, nes šiaip jau prisimename savo tėvus nuo jų keturiasdešimtmečio ar net penkiasdešimtmečio. Todėl noriu papasakoti girdėtą istoriją apie žurnalistą, kuriam redaktorė skyrė užduotį parašyti straipsnį apie senatvę. Tekstas žurnalistui nesiklojo. Vienaip ir kitaip jis bandė prieiti prie šios temos, kalbino pagyvenusius žmones, bet esmės, kas tai yra senatvė, neužčiuopė. Ir štai kartą jis išgirdo sėdinčių parke ant suolelio dviejų senjorų pokalbį. „Mūsų jau niekas nestebina“, – tarstelėjo vienas, o kitas tam pritarė. Toji frazė, sakė žurnalistas, jam atrakino duris į šią temą. Senatvė – kai niekas tavęs jau negali nustebinti. Pradžioje ir man tai pasirodė teisinga, visgi vėliau pagalvojau, jog tai irgi nėra visiška tiesa. Prisiminiau savo tėvą ir pagalvojau, jog visad buvo, kas galėdavo jį nustebinti. Į senatvę jau žengiu ir aš, bet irgi nemanau, kad bus taip, jog niekas manęs jau nebestebins.

Mielas sutapimas, kad, pasitinkant šiųmetinę Tėvo dieną, pasirodė Romo Treinio romanas „Dziedas“. Irgi šiais metais mus palikęs Romas Treinys, ilgametis Jaunimo teatro šviesų dailininkas, prisidėjęs prie Eimunto Nekrošiaus ir kitų režisierių spektaklių sėkmės, nukelia mus į Dzūkijos kaimą, kurio kasdienybę sugriovė karas, baisūs pokario metai. Šalia – partizanai ir išdavikai, lietuviai ir žydai, žudynės ir tremtys, išlikimo kaina ir mirtys tų, kuriems išlikti nepavyko. Peršokama ir į dar ankstesnius laikus – Chodkevičiaus žygiai, pirmasis Naujojo Testamento lietuvių kalba leidimas. Gi pagarba „dziedui“, tai pagarba mūsų tėvams.

O kadangi pradėjau psalmės ištrauka, tai ir pabaigoje turiu pasakyti, jog psalmių apie tėvo išmanumą yra ne viena, bet nė vienos apie kvailą tėvą.


Šiauliai
Gautos nuorodos paspaudimas šiaulietei kainavo brangiai: sukčiai ištuštino sąskaitą
Į policiją kreipėsi nuo sukčių nukentėjusi šiaulietė, kuri nurodė praradusi pinigus, kai paspaudė gautą nuorodą telefone.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Pasitinkant 2026-uosius metus, šalyje įsivyraus žemiškesni orai, sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikė Simona Dalinkevičiūtė. Jos teigimu, artimiausiomis dienomis daug kur snigs, pūs stiprus šiaurės vakarų vėjas, kai kur gali kilti pūga.
Gamta | 4 MIN.
0
Gruodžio trisdešimtoji – 364-oji metų diena (antroji 52-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 2 dienos.
Lietuva | 4 MIN.
0
Pasaulis
Šiauliai
JAV prezidentas Donaldas Trumpas pagrasino Iranui naujais smūgiais ir pareiškė, kad islamistų grupuotei „Hamas“ teks „velniškai susimokėti“, jei ji Gazos Ruože nenusiginkluos, pirmadienį kartu su Izraelio ministru pirmininku Benjaminu Netanyahu pristatydamas vieningą frontą.
Pasaulis | 4 MIN.
0
Ispanija Lietuvoje dislokavo antidronines sistemas „Crow“. Šios sistemos skirtos aptikti, stebėti ir neutralizuoti bepiločius orlaivius, galinčius kelti grėsmę kariniams vienetams ir infrastruktūrai.
Aktualijos | 2 MIN.
0


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Gruodžio trisdešimtoji – 364-oji metų diena (antroji 52-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 2 dienos.
Lietuva | 4 MIN.
0
Nauji metai – atsinaujinusi ir TV3 žiniasklaidos grupė. Jau nuo šio sekmadienio, sausio 4 d., į TV eterį įsiverš naujas, visame pasaulyje garsus projektas – „Red Bull Dance Your Style“. Tai – šokių kovos, kurios pakeis viską, ką apie judesį žinojote iki šiol. O svarbiausia užduotis šokėjams – gebėti improvizuoti pagal bet kokią muziką! Šokių aikštelė jau kaista, o šiandien atskleidžiami ir naujo projekto vedėjai.
Lietuva | 4 MIN.
0

Pakruojis
Pakruojis
Pakruojyje susitiko Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministras Vladislavas Kondratovičius, Latvijos sumanaus administravimo ir regioninės plėtros ministras Raimonds Čudars bei Estijos regioninės plėtros ir žemės ūkio ministras Hendrikas Johannesas Terrasas.
Politika | 3 MIN.
0
Gruodžio 18 dieną įvyko Pakruojo rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame dalyvavo 20 tarybos narių. Posėdžio darbotvarkėje suplanuoti 35 klausimai. Prieš prasidedant klausimų svarstymui pasveikinti gruodžio mėnesį gimtadienius šventę Pakruojo rajono savivaldybės tarybos nariai Vida Remeikienė, Robertas Ašmanavičius ir Audrius Kazlauskas.
Politika | 5 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Pasaulis
Lietuva
JAV prezidentas Donaldas Trumpas pagrasino Iranui naujais smūgiais ir pareiškė, kad islamistų grupuotei „Hamas“ teks „velniškai susimokėti“, jei ji Gazos Ruože nenusiginkluos, pirmadienį kartu su Izraelio ministru pirmininku Benjaminu Netanyahu pristatydamas vieningą frontą.
Pasaulis | 4 MIN.
0
Buvęs pasaulio sunkiasvorių bokso čempionas Anthony Joshua pirmadienį pateko į avariją Nigerijos greitkelyje ir buvo sužeistas. Per šią avariją du žmonės žuvo. Apie tai žiniasklaidai pranešė jo atstovas ir šaltinis Nigerijos policijoje.
Pasaulis | 3 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Šiaulių techninės kūrybos centro erdvės vienai nakčiai virto tikra kūrybine laboratorija ir improvizuota filmavimo aikštele. Būtent tokioje dinamiškoje aplinkoje Šiauliuose įvyko pirmosios naktinės kūrybinės dirbtuvės „Kai kalba vanduo“, skirtos vyresnių klasių moksleiviams. Iki pat ankstyvo ryto trukęs renginys tapo erdve, kurioje jaunimas galėjo laisvai kurti, diskutuoti, tyrinėti ir praktiškai pristatyti savo idėjas, ieškodami sprendimų aktualiai šiandienos problemai – gėlo vandens trūkumui ir taršai.
Verslas | 6 MIN.
0
Pastebėję, jog Šiaulių miesto įmonėms trūksta aiškumo apie jų vaidmenį galimų ekstremaliųjų situacijų metu, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Pramonės komiteto iniciatyva (pirmininkas Rolandas Gabrielaitis, UAB „Bodesa“ prezidentas), gruodžio 5 dieną pakvietė verslo atstovus į informacinį susitikimą su Šiaulių miesto savivaldybės Civilinės saugos ir mobilizacijos specialistais tema „Pasiruošimas ekstremaliosioms situacijoms: ką privalo žinoti įmonės“.
Verslas | 4 MIN.
0

Šiauliai
Šiauliai
Į policiją kreipėsi nuo sukčių nukentėjusi šiaulietė, kuri nurodė praradusi pinigus, kai paspaudė gautą nuorodą telefone.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Teismui pateiktuose naujausiuose prokuratūros civiliniuose ieškiniuose iš Šiaulių ir Panevėžio miestų, Prienų ir Ignalinos rajonų, Visagino ir Marijampolės savivaldybių tarybų narių prašoma priteisti galimai nepagrįstai jiems išmokėtas išmokas.
Kriminalai | 8 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Šiltas lapkritis, gruodis, panašu, kol kas tausoja kelininkus ir kol kas jų darbo poreikis gana mažas. Už lango gruodžio pirmas tris savaites dienomis vyravo teigiama temperatūra, gana dažnas svečias buvo ne sniegas, o lietus. Taigi, galima juokauti, kad įsivyravę orai bent jau pirmąjį žiemos sezono mėnesį pataupė mūsų pinigus iš biudžeto, skirtus gatvių ir šaligatvių priežiūrai. Vis tik, kiek jų numatyta ir kaip gatvės ir šaligatviai šią žiemą bus prižiūrimi, teiravomės Šiaulių miesto savivaldybės administracijos.
Gatvė | 4 MIN.
0
Šiandien siaučiantis stiprus ir gūsingas vėjas neaplenkė ir Šiaulių. Pačioje miesto širdyje – Prisikėlimo aikštėje – stovinti kalėdinė eglė galimai pajuto šios gamtos reiškinio jėga. Pasviro jos viršūnė su žvaigždės dekoracija.
Gatvė | 2 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Pasiruošimo didžiosioms metų šventėms laikotarpiu automobilių spūstys šalies didmiesčiuose tampa neatsiejama kasdienybės dalimi – ir kartu papildomu streso šaltiniu. Naujas gyventojų tyrimas atskleidė realybę: beveik pusė vairuotojų prie vairo patiria didelę įtampą, ir transporto spūstys jiems tampa rimtu kantrybės išbandymu. Visgi psichologai ragina į šią situaciją pažvelgti kitaip ir spūstyse sugaištas valandas paversti sau prasmingu laiku.
Gatvė | 5 MIN.
0
Artėjant Kalėdoms Lietuvos gyventojai nesvajoja nei apie egzotines salas, nei apie snieguotas Šveicarijos slidinėjimo trasas – dažnas ruošiasi Kalėdas sutikti namuose ar lankant artimuosius. Atlikta apklausa Baltijos šalyse atskleidė, kad namuose per šventes planuoja likti 71 proc. apklaustų lietuvių, 76 proc. latvių ir net 81 proc. estų.
Gatvė | 3 MIN.
0

Šiauliai
Radviliškis
2025 metų Šiaulių rajono sporto apdovanojimų šventė sukvietė rajoną garsinusius sportininkus, trenerius, sportą mylinčius kuršėniškius ir miesto svečius. Šie apdovanojimai vyksta jau dešimtą kartą. Geriausius sportininkus, trenerius, komandas ir nominacijų nugalėtojus pagal pateiktas paraiškas renka Šiaulių rajono savivaldybės Sporto taryba.
Sportas | 3 MIN.
0
Gruodžio 16 d. laisvasis mokytojas Valerijus Belovas organizavo plaukimo varžybas mokiniams, kurie lanko trenerio neformaliojo vaikų švietimo programą „Mokymas plaukti“. Varžybose mokiniai buvo suskirstyti į penkias amžiaus grupes ir rungtyniavo 25 m bei 50 m nugara rungtyse. Mokiniai pasiekę geriausius rezultatus buvo apdovanoti medaliais ir taurėmis, o visi dalyviai saldžiomis dovanėlėmis. Mažiausiems plaukikams apdovanojimus įteikė kandidatė į plaukimo meistrus Ugnė Takuševičiūtė.
Sportas | 2 MIN.
0


Šiauliai
Radviliškis
Šiauliuose per šventines dienas į ligoninę dėl gripo kreipėsi daugiau nei šimtas vaikų. Tokią informaciją pateikė Respublikinės Šiaulių ligoninės atstovai.
Sveikata | 2 MIN.
0
Onkologinė liga – tai ne tik medicininė diagnozė, bet ir gilūs emociniai, psichologiniai bei socialiniai išgyvenimai, paliečiantys visą žmogaus gyvenimą. Atsižvelgiant į šiuos iššūkius, onkologinių ligonių asociacija „Radvilė“ įgyvendino projektą „Širdžių bendrystė: vilties, stiprybės ir artumo kelionė“, skirtą onkologinių pacientų bendruomenės narių sutelktumui, tarpusavio ryšio stiprinimui bei psichologinės sveikatos gerinimui.
Sveikata | 4 MIN.
0
Šiauliai
Šiauliai
2026 m. sausio 12 d., pirmadienį, Šiauliuose prasidės Sausio 13-osios minėjimo renginiai, skirti Laisvės gynėjų dienos 35-mečiui atminti. 17.30 val. Prisikėlimo aikštėje vyks Laisvės gynėjų dienos renginys, kurio metu bus uždegti atminimo laužai, o 18.00 val. Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje (Aušros tak. 3) bus aukojamos šv. Mišios už žuvusius laisvės gynėjus. Šiauliečiai ir miesto svečiai kviečiami drauge prisiminti ir pagerbti 1991 m. sausio 13-ąją Lietuvos laisvę gynusius žmones – jų pasiaukojimas tapo mūsų valstybės pamatu.
Kultūra | 5 MIN.
0
Nors iš pirmo žvilgsnio ši „Moterims 45+“ laidos tema tiek netipinė, ilgiau pasvarsčius, ji puikiai atspindi žmogaus gyvenimo ciklą. Nuo gimimo esame lydimi žmonių, dažniausiai tėvų, apsupti jų rūpesčio ir pagalbos. Antroje gyvenimo pusėje, norisi to ar ne, dažnai tos pagalbos ir vėl prireikia. Ir dažnai ši, rūpesčio, atjautos ir empatijos reikalaujanti pareiga gula ant moters pečių.
Sveikata | 3 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Šiemet šventinis laikotarpis dovanoja ilgiau trunkantį laisvadienių laikotarpį, todėl natūralu, kad daug gyventojų savo namus paliks ilgesniam laikui – išvyks pas artimuosius, keliaus arba tiesiog praleis daugiau laiko ne namuose. Apsaugos ekspertai ir policija įspėja: būtent tokios dienos tampa aktyviu sezonu vagims, kurie pastaruoju metu elgiasi įžūliau ir veikia žaibiškai. Prie dažnesnių incidentų prisideda ir gyventojų šventinė skuba bei išsiblaškymas.
Namai | 5 MIN.
0
Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų skaičiui viršijus 300 tūkst., vis daugiau kalbama ir apie jų poreikį įsigyti nekilnojamojo turto. Kelias iki nuosavo būsto savarankiškai dirbantiesiems gali būti sudėtingesnis. Finansų įstaigos, vertindamos laisvai samdomų specialistų ar smulkiųjų verslininkų paraiškas, taiko griežtesnius kriterijus, todėl norint gauti paskolą būtina kruopščiai pasiruošti, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.
Namai | 5 MIN.
0

Šiauliai
Lietuva
Gyvenimas atvedė į Šiaulius
Veidai | 3 MIN.
0
Ketvirtadienio rytą, per pačias Kalėdas, Lietuvos muzikos pasaulį pasiekė skaudi žinia – mirė muzikantas, dainininkas ir legendinės grupės „Nerija“ narys Antanas Čapas.
Veidai | 3 MIN.
1


Lietuva
Lietuva
Gruodžio trisdešimtoji – 364-oji metų diena (antroji 52-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 2 dienos.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Nauji metai – atsinaujinusi ir TV3 žiniasklaidos grupė. Jau nuo šio sekmadienio, sausio 4 d., į TV eterį įsiverš naujas, visame pasaulyje garsus projektas – „Red Bull Dance Your Style“. Tai – šokių kovos, kurios pakeis viską, ką apie judesį žinojote iki šiol. O svarbiausia užduotis šokėjams – gebėti improvizuoti pagal bet kokią muziką! Šokių aikštelė jau kaista, o šiandien atskleidžiami ir naujo projekto vedėjai.
Laisvalaikis | 4 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Gruodžio trisdešimtoji – 364-oji metų diena (antroji 52-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 2 dienos.
Horoskopai | 4 MIN.
0
2025-ieji šiems penkiems Zodiako ženklams buvo finansiškai sudėtingi. Pinigų srautai svyravo, planai strigo ilgiau nei tikėtasi, o nuolatinis poreikis „išlikti paviršiuje“ vertė priimti sprendimus, kuriais ne visada buvote patenkinti.
Horoskopai | 4 MIN.
5

Lietuva
Lietuva
Kalėdos baigėsi, o šaldytuvuose ir ant spintelių dažnuose namuose vis dar pūpso kalnai maisto. Ką daryti, kad jis nenueitų perniek? Kūrybingai panaudodami likučius ne tik atsikratysite kaltės, kad maistas be reikalo atsiduria šiukšliadėžėje, bet ir sutaupysite pinigų, sako Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Trūksta idėjų receptams? Štai kelios, kurios tikrai pravers.
Virtuvė | 5 MIN.
0
Lietuviškos šventės jau daugybę metų neįsivaizduojamos be vieno pagrindinių jų akcentų – kūčiukų. Kaip įdomiau likusius kūčiukus panaudoti po švenčių.
Virtuvė | 2 MIN.
0