REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Lapkričio 13 d. 07:03

TS-LKD sudarė kandidatų į Europos Parlamentą eilę, pirmasis – A. Kubilius

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


283276

Sekmadienį baigėsi valdančiųjų Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pretendentų tapti partijos kandidatais Europos Parlamento rinkimuose sąrašo reitingavimas, jo lyderiu tapo europarlamentaras Andrius Kubilius.

Kaip pranešė partija, toliau rikiuojasi europarlamentarė Rasa Juknevičienė, Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas, europarlamentaras Liudas Mažylis, Seimo vicepirmininkė, TS-LKD frakcijos Seime seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė, Seimo narys Matas Maldeikis, krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, Seimo narys Audronius Ažubalis ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Reitingavimo rezultatus dar turės patvirtinti partijos Centrinė rinkimų komisija bei prezidiumas, galutinį kandidatų sąrašą tvirtins TS-LKD taryba.

Pirmąsyk kandidatų sąrašo eilę Europos Parlamento rinkimams padėjo sudaryti ir partijai nepriklausantys žmonės, kurie registravosi iš anksto.

„Balsavimas visoje Lietuvoje ir viename užsienio, Briuselio, skyriuje vyko sklandžiai, džiaugiuosi, kad nefiksavome pažeidimų. Sulaukėme tiek aktyvaus TS-LKD narių, tiek ir partijai nepriklausančių žmonių registravimosi bei dalyvavimo, reitinguojant EP sąrašą“, – pranešime cituojama TS-LKD Centrinės rinkimų komisijos pirmininkė Paulė Kuzmickienė.

Reitinguoti sąrašą galėjo visi Lietuvos piliečiai nuo 16 metų, nepriklausantys jokiai kitai politinei partijai ar komitetui, pritariantys konservatorių veiklai ir vertybėms, užsiregistravę ir iš anksto įtraukti į TS-LKD atvirų rinkimų rinkėjų sąrašą. Partijos nariai dalyvavo be atskiros registracijos.

Jie galėjo reitinguoti iki penkių kandidatų.

Iš viso rinkimuose dalyvavo daugiau nei 5500 asmenų. Anksčiau skelbta, jog iš anksto registravosi apie 3 tūkst. partijai nepriklausančių dalyvių.

Partijos pirmininkas užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis į EP nekandidatuoja.

Europos Parlamento rinkimai vyks 2024 metų birželį.REDAKCIJA REKOMENDUOJA