REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Gegužės 27 d. 15:50

Trys advokatai iš Vilniaus varžosi dėl advokatūros vadovo pareigų

Vilnius

Freepik.com nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


218256

Rinkimuose į Advokatų tarybos pirmininkus dalyvauja trys kandidatai – Gintautas Bartkus, Ramūnas Kazlauskas ir Mindaugas Kukaitis.

Visi jie dirba Vilniuje.

Šios kandidatūros buvo paskelbtos per Visuotinį advokatų susirinkimą penktadienį Vilniuje. Į advokatūros vadovus buvo iškelta ir Mindaugo Paukštės kandidatūra, tačiau šis ją atsiėmė.

Kitąmet 30-metį advokatūroje švęsiantis G. Bartkus anksčiau yra dirbęs Seime, Vyriausybėje, 2000-2001 metais dirbo teisingumo ministru.

R. Kazlauskas buvo vienas iš advokatų, kurie 2014 metais, būdami nepatenkinti Lietuvos advokatūros veikla, kreipėsi į teismą, prašydami pripažinti negaliojančiais advokatų visuotinio susirinkimo sprendimus.

Pasak jo, įstatymo viršenybė Lietuvos advokatūroje nėra užtikrinama iki šiol.

„Mes kalbame apie tai, kad pas mus viskas gerai, kalbama, kaip Sovietų Sąjungos suvažiavimuose. Sovietų Sąjunga iš mūsų advokatūros dar neišėjo“, – susirinkusiems sakė R. Kazlauskas.

Teisininkas taip pat priminė ankstesnius jo ir kolegų ginčus teismuose dėl Advokatūros priimtų ribojimų gauti informaciją advokatams. Rinkimuose į advokatų tarybą ir jos pirmininką jis kvietė balsuoti už jaunus žmones.

Kitas kandidatas M. Kukaitis yra Advokatų tarybos pirmininko pavaduotojas, anksčiau ėjo pareigas Advokatų garbės teisme.

„Advokatūra – tai skydas nuo kiekvieno advokato neteisėto persekiojimo. Pažadu atsakingą ir skaidrų valdymą ir kovą už kiekvieną advokatą“, – per susirinkimą sakė jis.

Tačiau kai kurie advokatai jam siūlė atšalimo periodą kandidatuojant jam į šias pareigas.

Naujasis Advokatų tarybos pirmininkas bus išrinktas vėliau penktadienį ir pareigas eis 2022–2026 metais. Jis pakeis dvi kadencijas nuo 2014 metų Lietuvos advokatų tarybai vadovavusį advokatą Igną Vėgėlę.

Per susirinkimą taip pat bus renkami ir tarybos nariai, į juos pretenduoja 44 advokatai.

Lietuvoje šiuo metu yra 2290 praktikuojančių advokatų, 990 padėjėjų.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA