REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2019 m. Rugsėjo 22 d. 15:29

Trijų Seimo narių rinkimai: iki 15 val. balsavo 14,09 proc. rinkėjų

Vilnius

Sekmadienį renkami trys nauji Seimo nariai. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


100068

Sekmadienį trijose apygardose renkami nauji Seimo nariai. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, iki 15 val. iš viso rinkimuose balsavo 14,09 proc. rinkėjų.

Iš anksto savo valią yra pareiškę 4,52 proc. rinkėjų, o sekmadienį iki 15 val. balsuoti atėjo dar 9,57 proc.

Aktyviausiai balsuoja Žiemgalos apygardos rinkėjai – čia iki 15 val. atėjo 12,52 proc. rinkėjų. Mažiau aktyvūs iki 15 val. buvo Žirmūnų (8,75 proc.) ir Gargždų (7,58 proc.) rinkėjai.

Antrajame rinkimų ture Žirmūnų apygardoje dėl Seimo kėdės varžysis socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas ir konservatorė Paulė Kuzmickienė, Gargždų rinkimų apygardoje - Lietuvos centro partijos iškeltas kandidatas Kristupas Krivickas ir konservatorė Rasa Petrauskienė. Tuo metu Žiemgalos rinkimų apygardoje kovą dėl Seimo nario mandato tęs Lietuvos centro partijos bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kelta kandidatė Rūta Janutienė ir Lietuvos socialdemokratų partijai atstovaujantis Liudas Jonaitis.

Žirmūnų vienmandatės apygardos rinkėjai neteko savo parlamentarės Aušros Maldeikienės, nes ji tapo Europos Parlamento nare. Žiemgalos ir Gargždų apygardose išrinkti Seimo nariai Vitalijus Gailius ir Bronius Markauskas po savivaldos rinkimų tapo merais.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA