REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Rugpjūčio 25 d. 12:49

Trečioji afganistaniečių grupė Lietuvą turėtų pasiekti ketvirtadienį

Vilnius

Unsplash.com nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


185733

Trečioji Lietuvos kariams padėjusių afganistaniečių vertėjų ir jų šeimų narių grupė Lietuvą turėtų pasiekti ketvirtadienį, teigia krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

„Greičiausiai rytoj“, – žurnalistams trečiadienį sakė jis.

Anot ministro, Lietuvą pasiekus trečiajai afganistaniečių grupei, iš viso bus perkelta apie 170 asmenų.

Pasak A. Anušausko, Lietuvos karių ir diplomatų operacija Kabule iš esmės yra pasibaigusi – identifikuoti visi Lietuvą turintys pasiekti afganistaniečiai.

„Ji dabar iš esmės užsibaigusi, nes nebelieka galimybių vėliau nei tų žmonių surinkti, nei išvežti – jeigu tokių atsirastų, bet tuos, kuriuos turėjome identifikavę, jie surinkti“, – teigė krašto apsaugos ministras.

Jo teigimu, šalies kariai ir diplomatai savo darbą pabaigs tuomet, kai į lėktuvą bus įlaipinti paskutiniai afganistaniečiai.

„Jie turėtų darbą pabaigti įlaipinę paskutinę grupę tų afganistaniečių, kuriuos mes atsivežame. Ir tada atskirai nuo visų jie grįš“, – kalbėjo A. Anušauskas.

Lietuva rūpinasi, kad iš Afganistano būtų išgabenti lietuvių kariams talkinę vertėjai ir kiti asmenys.

Naktį iš antradienio į trečiadienį į Vilnių jau atskraidinta 14 afganistaniečių vertėjų su šeimomis, iš viso – 50 asmenų. 

Dar pusšimtis jų Lietuvą turėtų pasiekti trečiadienį, sakė krašto apsaugos ministras.

A. Anušauskas trečiadienį LRT radijui sakė, kad laikinai, kol bus atliktos prieglobsčio suteikimo procedūros, afganistaniečiai bus apgyvendinti Raseinių rajono savivaldybėje.

Lietuva misiją Afganistane vykdė beveik 20 metų – 2002–2021 metais, ten tarnavo apie 5000 karių, jie dalyvavo JAV vadovaujamoje operacijoje „Tvirta taika“ bei vykdė dvi pagrindines NATO operacijas: Tarptautinės saugumo paramos pajėgos (2002–2014 metais) ir „Tvirta parama“ (2015–2021 metais).     

Praėjusią savaitę į Lietuvą iš Afganistano perkelti šeši šios šalies piliečiai: Europos Sąjungos atstovybėje Kabule vairuotoju dirbęs afganistanietis ir jo šeimos nariai.

Afganistano kontrolę rugpjūčio viduryje, išvykstant paskutiniams JAV kariams, perėmė Talibanas, užėmęs sostinę Kabulą. Nuo to laiko išvykti iš Afganistano tapo sudėtinga.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA