REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2020 m. Sausio 7 d. 18:18

Trečiasis Dakaro etapas plėšė lietuvių padangas

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


112613

Antradienis, sausio 7-oji, buvo nelengva diena Dakare lenktyniaujantiems lietuvių ekipažams: akmenuota trasa plėšė jų padangas, „Agrorodeo“ ekipažas jų sunaudojo daugiau nei turėjo atsarginių. Greičio ruožą laimėjo ir į pirmą vietą automobilių įskaitoje išsiveržė Carlosas Sainzas su „MINI“ bagiu, greičiausias iš lietuvių buvo Benediktas Vanagas.


Foto galerija:

agrorodeo-treciasis-etapas-2.jpg
agrorodeo-treciasis-etapas-3.jpg
agrorodeo-treciasis-etapas-4.jpg
agrorodeo-treciasis-etapas-5.jpg
agrorodeo-treciasis-etapas-6.jpg

Trečiąją Dakaro maratono dieną dalyviams teko įveikti 427 km ilgio greičio ruožą, kurio didžiąją dalį, net 60 proc. sudarė smėlio danga. Ir nors kelias per akmenis sudarė vos penktadalį visos etapo distancijos, jie pridarė nemažai problemų lietuviams.

Greičiausiai, per 3 val. ir 48 min. jį įveikė ispanas Carlosas Sainzas vairavęs „MINI“ bagį. Pirmasis iš lietuvių finišo liniją kirto Benedikto Vanago ir Felipe Palmeiro ekipažas, nuo lyderio atsilikęs 26 min. ir 57 sek. Jis klasifikuojamas 16-oje vietoje. Benediktas po finišo sakė važiavęs atsargiai ir neprisidaręs bėdų, neprakirtęs ratų, nors progų buvo daug.

Progas prakirsti ratus trečiąją dieną pasigavo Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas. Jis finišo liniją kirto ant trijų ratų. „Agrorodeo“ komanda išnaudojo visus tris „MINI John Cooper Works Rally“ automobilyje turėtus atsarginius ratus, tačiau ir jų neužteko.

„Šiandien pridaužėm ratų, pirmieji du žuvo labai anksti, po to buvom paklydę, dar vėliau vienu smūgiu du ratus pramušėm, dėl to teko skolintis. Vėliau gana ilgą atkarpą sekėsi lyg ir neblogai, tačiau jau netoli finišo prakiuro dar viena padanga, o rezervo jau nebeturėjome“, – dieną, apie kurią negali pasakyti nieko gero, nupasakojo Vaidotas Žala.

Kaitaliodami prakirstus ratus ir paskutinius 40 kilometrų važiuodami ant trijų ratų nedidesniu nei 50 km/val greičiu lietuviai prarado daug laiko. Nuo lyderių jie atsiliko 56 min. ir 31 sek. Trečiąjį etapą „Agrorodeo“ ekipa įveikė 32-oje pozicijoje.

Ne mažiau problemų turėjo ir Antanas Juknevičius su Dariumi Vaičiuliu. Jie taip pat išnaudojo visus tris turėtus atsarginius ratus, vieną netgi pasiskolino. Finišą pasiekė 38-oje pozicijoje nuo lyderio atsilikę 1 val. ir 2 min.

Iš karto už Antano, 39-oje vietoje finišavęs Edvino Juškausko ir Aisvydo Paliukėno ekipažas taip pat keitė pradurtą ratą, be to, kalibravo užstrigusį akceleratoriaus pedalą.

„Kai pirkau iš Vaido, gerai, kad paaiškino, nes knygoje blogai parašyta. Po kiek laiko tik prisiminiau, kaip kalibruoti“, – sakė buvusiu „Agrorodeo“ ekipos automobiliu lenktyniaujantis Edvinas Juškauskas.

Gintas Petrus su Tomu Jančiu trečiąjį Dakaro etapą baigė 47-oje pozicijoje.

Vienintelis lietuvis motociklininkas Arūnas Gelažninkas nepaisant nesklandumų trasoje šiandien parodė 33-ią rezultatą. Sportininkas sakė šiandien kritęs nuo motociklo ant dešinio šono, taip pat iš akmens gavo ir į kairiąją. Bendroje įskaitoje jis pakilo į 35-tą vietą.

Nepaisant daug prarasto laiko šiandienos greičio ruože, po trijų etapų „Agrorodeo“ komanda vis dar lieka bendros automobilių įskaitos dešimtuke, dešimtoje vietoje. Benediktas Vanagas kyla į 14-tą poziciją. Antanas Juknevičius 35-as, Edvinas Juškauskas 36-as, o Gintas Petrus – 50-as.

Pirmauja šiandienos greičio ruožą laimėjęs Carlosas Sainzas, jam ant kulnų lipa Nasseras Al-Attyah.REDAKCIJA REKOMENDUOJA