PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Rugpjūčio 25 d. 08:49

Trečiadienį Vilniuje laukiama dar pusšimčio afganistaniečių

Vilnius

Pixabay.com nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


185685

Trečiadienį į Lietuvą iš Afganistano turėtų būti atgabenta dar pusšimtis afganistaniečių, pranešė krašto apsaugos ministras.

„Po vidurdienio mūsų „Kabulo vienuoliktuko“ komandos surinkta antroji pusės šimto afganų vertėjų bei jų šeimos narių grupė turėtų nusileisti Vilniuje“, – savo „Facebook“ paskyroje pranešė Arvydas Anušauskas.

„Dėl trečios grupės ir mūsų „Kabulo vienuoliktuko“ sugrįžimo laikai dar derinami. Kaip esu minėjęs, situacija yra dinamiškai besikeičianti, tad vieną susitarimą dažnai pakeičia kitas. Turime politiškai sutarę kelių valstybių paramą ir toliau deriname grįžimo maršrutus“, – teigė jis.

Lietuva rūpinasi, kad iš Afganistano būtų išgabenti lietuvių kariams talkinę vertėjai ir kiti asmenys.

Naktį iš antradienio į trečiadienį į Vilnių jau atskraidinta 14 afganistaniečių vertėjų su šeimomis, iš viso – 50 asmenų. 

A. Anušauskas trečiadienį LRT radijui sakė, kad laikinai, kol bus atliktos prieglobsčio suteikimo procedūros, afganistaniečiai bus apgyvendinti Raseinių rajono savivaldybėje.

Lietuva misiją Afganistane vykdė beveik 20 metų – 2002–2021 metais, ten tarnavo apie 5000 karių, jie dalyvavo JAV vadovaujamoje operacijoje „Tvirta taika“ bei vykdė dvi pagrindines NATO operacijas: Tarptautinės saugumo paramos pajėgos (2002–2014 metais) ir „Tvirta parama“ (2015–2021 metais).     

Su Lietuvos kariuomene Afganistane darbo sutartis iš viso turėjo 115 vertėjų.

Praėjusią savaitę į Lietuvą iš Afganistano perkelti šeši šios šalies piliečiai: Europos Sąjungos atstovybėje Kabule vairuotoju dirbęs afganistanietis ir jo šeimos nariai.

Anksčiau skelbta, kad išgabenimo į Lietuvą laukia apie 100 Lietuvos kariams padėjusių vertėjų bei jų šeimų narių, bijančių, kad Talibanas gali mėginti su jais susidoroti.

Afganistano kontrolę rugpjūčio viduryje, išvykstant paskutiniams JAV kariams, perėmė Talibanas, užėmęs sostinę Kabulą. Nuo to laiko išvykti iš Afganistano tapo sudėtinga.

BNS