REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Kovo 31 d. 09:04

Trečiadienį į Lietuvą iš Baltarusijos neįleisti 43 migrantai, apgręžtų užsieniečių skaičius šiemet jau viršijo tūkstantį

Kazlų Rūda

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


211007

Pasieniečiai trečiadienį į Lietuvą iš Baltarusijos nenustatytose vietose neleido patekti 43 migrantams. Tokių apgręžtų užsieniečių skaičius šiemet jau viršijo tūkstantį. Jis yra pustrečio karto mažesnis nei bandžiusiųjų patekti į Latviją ir tris kartus mažesnis nei neįleistųjų į Lenkiją. Latvijos pareigūnai trečiadienį apgręžė 4 iš Baltarusijos ėjusius neteisėtus migrantus. Į Lenkiją antradienį buvo užkirstas kelias iš Baltarusijos patekti 72 užsieniečiams.

Antradienį VSAT į Baltarusiją nurodė grįžti 32 į Lietuvą besibrovusiems atėjūnams, pirmadienį – 39, sekmadienį – 20, šeštadienį – 9, penktadienį – 13, ketvirtadienį – 58.

Trečiadienį vakare skirtingu metu ties Varėnos rajonu prie sienos Baltarusijos pusėje buvo paleistos 5 signalinės raketos, ties Druskininkų savivaldybe – dar 5. Įvairiu praėjusios paros metu pietinėje Lietuvos dalyje Baltarusijos pusėje Gožos poligono kryptimi buvo girdimi pabūklų šūviai.

Iš viso šiemet VSAT, vidurnakčio iš trečiadienio į ketvirtadienį duomenimis, iš Baltarusijos į Lietuvą draudžiamose vietose neįsileido 1016 neteisėtų migrantų. Latvijoje šis skaičius šiemet yra 2589, o Lenkijoje – 3081 (be trečiadienio duomenų).

Pernai nuo rugpjūčio 3 d., kai VSAT įgijo teisę neįsileisti neteisėtų migrantų, jų į Lietuvą nepateko 8106.

Tarnybinių ginklų profesionaliai migrantų krizės metu veikiantiems bei visuomenės pasitikėjimą dėl to pelniusiems Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą pasienyje panaudoti neteko.

Sienos kontrolė Lietuvos atsakomybės ruožuose prie ES išorės sienos toliau vykdoma sustiprintu režimu.

 

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA