REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Vasario 23 d. 09:59

Trakų seniūnijoje – ambicingi projektai, gražėjančios viešosios erdvės

Trakai

Etaplius.ltŠaltinis: Trakų raj. savivaldybės inf.


292927

Antradienį, vasario 20 dieną, Trakų rajono savivaldybės vadovai susitiko su Trakų seniūnijos gyventojais. Remiantis šių metų sausio 1 dienos duomenimis, šioje seniūnijoje gyvenamąją vietą yra deklaravę 8 862 asmenys, iš jų 5 287 – Trakų mieste. Tai auganti seniūnija, per pastaruosius vienerius metus joje gyventojų padaugėjo 122.

Trakuose vykusiame aštuntajame susitikime dalyvavo Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius, vicemerai Jolanta Abucevičienė ir Jonas Kietavičius, administracijos direktorė Dovilė Daudaitė, administracijos direktoriaus pavaduotojas Romuald Zviagin. Taip pat su gyventojais susitiko Lietuvos Respublikos Seimo nariai Edita Rudelienė ir Kęstutis Vilkauskas, Trakų rajono savivaldybės tarybos nariai Jurgita Čirienė, Antanas Nedzinskas, Teresa Solovjova, Inesa Židonytė, Giedrė Žuromskienė. Trakų seniūnijoje įgyvendintus projektus ir vykdomus darbus pristatė seniūnė Vilma Puišienė.

Gražėjantys kiemai, takai, modernizuojami pastatai

Stengiamasi, kad Trakų mieste ir visoje seniūnijoje gyventi būtų gera ir jauku. Trakuose tęsiamas gatvių apšvietimo sistemos modernizavimo projektas, vykdomi kiti infrastruktūros gerinimo darbai, prižiūrimos viešosios erdvės. Mieste įrengtos 3 elektromobilių įkrovimo stotelės (Aukštadvario g. 1, Karaimų g. 66B ir Vytauto g. 33), pėstiesiems pritaikyta dalis Karaimų gatvės. Siekiama, kad Trakų rajonas taptų žaliausia savivaldybe Lietuvoje. Beje, pernai Trakų rajono savivaldybė įsigijo 1450 kWp saulės parko dalį, tai leis ne tik aprūpinti dalį visuomeninių objektų žaliąja elektros energija, bet ir plėsti, atnaujinti apšvietimo tinklą rajone.

2023 metais Trakuose atnaujinti septyni daugiabučiai, toliau tvarkomi daugiabučių namų kiemai, prioritetą teikiant renovuotų namų teritorijoms, įrengiami nauji ar atnaujinami mažosios architektūros objektai, šaligatviai, pėsčiųjų takai. Taip pat baigti skverų prie Trakų meno mokyklos (tarp Karaimų g. 8 ir 10) ir Šv. Jono Nepomuko koplytstulpio (tarp Karaimų g. 1 ir 1A) rekonstrukcijos darbai.

Savivaldybės biudžeto lėšomis Trakuose, Mindaugo gatvėje, sutvarkyta dalis pėsčiųjų takų ir automobilių stovėjimo aikštelė bei aikštelė prie Vytauto g. 68. Taip pat sutvarkyta Bražuolės lopšelio-darželio teritorija, dalis privažiuojamojo kelio prie Kudrionių girios (nuo kelio Kunigaikštinė–Akmena), pėsčiųjų-dviračių tako Trakų miesto Aukštadvario gatvėje, įrengtas apšvietimas Jovariškių kaimo Pušų gatvėje. Remiantis Trakų rajono savivaldybės susisiekimo komunikacijų ir inžinerinių tinklų statybos, rekonstravimo, remonto darbų bei projektavimo paslaugų, dalyvaujant fiziniams ir / ar juridiniams asmenims, tvarkos aprašu, prisidėta įrengiant geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūrą Trakų miesto Viktoro Kovalevskio gatvėje.

Parengus VšĮ Trakų ligoninės ir Konsultacinės poliklinikos gydymo bei Trakų rajono savivaldybės administracijos pastatų atnaujinimo (modernizavimo) techninius projektus, vyksta rangos darbų viešieji pirkimai.

Trakų seniūnijoje prižiūrima ir remontuojama 226,6 km vietinės reikšmės kelių ir gatvių – atsižvelgiant į sezoną ir būklę, atliekami jų tvarkymo darbai, įrengiamos eismo saugumo priemonės. Asfaltbetonio danga paklota privažiuojamųjų kelių prie Miškinių ir Varnikų (Skaisčio g.) atkarpose, taip pat dalyje Pauliškių kaimo Gervių gatvės ir privažiavimo prie Plomėnų g. 4–14 Trakų mieste.

Jau parengti vietinės reikšmės kelio į Užutrakio dvaro sodybą nuo valstybinės reikšmės rajoninio kelio Trakai–Rykantai statybos, Vytauto Pranciškaus Rūko gatvės Trakuose kapitalinio remonto, įrengiant šaligatvį, ir valstybinio kelio atkarpos ties Rėkalniu kapitalinio remonto projektai.

Investicijų skirta ir švietimo įstaigoms

Vyksta Trakų gimnazijos rekonstravimo ir atnaujinimo (modernizavimo) projekto antro etapo darbai, šiuo metu statomas sporto salės priestatas. Planuojama, kad jau šiemet Trakuose bus universali sporto salė, kuria galės naudotis visi gyventojai. Įgyvendinus projektą, 350 vietų žiūrovams turinti sporto salė bus skirta ne tik mokyklos, bet ir rajono gyventojų reikmėms. Ji bus daugiafunkcė – pritaikyta krepšiniui, tenisui, salės futbolui, tinkliniui ir rankiniui.

Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija yra viena iš penkių gimnazijų, dalyvaujančių Tūkstantmečio mokyklų programoje. Šioje gimnazijoje bus plėtojamos Trakų rajono savivaldybės švietimo pažangos plane numatytos įtraukiojo ugdymo veiklos.

Prieš metus Trakuose vykusio susitikimo metu gyventojai teiravosi dėl galimybės rajone dirbantiems pedagogams skirti kompensacijas kelionės į darbą išlaidoms dalinai padengti, o dabar galima pasidžiaugti rezultatais. Rugsėjį Trakų rajono savivaldybės tarybai priėmus sprendimą, iš savivaldybės biudžeto dalinai kompensuojamos rajono pedagogų kelionės į darbą išlaidos. Tai – vienas iš būdų motyvuoti ir į rajono švietimo įstaigas pritraukti kompetentingus specialistus.

Seniūnijoje įsibėgėja nauji projektai

2023-iaisiais pristatytas Arakalnio (Rėkalnio) rekreacinės teritorijos sutvarkymo techninis projektas, kuriame – kompleksinio sutvarkymo sprendiniai, teritoriją pritaikant pažintiniam lankymui, pasivaikščiojimams bei renginiams. Parengtas inžinerinių statinių (automobilių stovėjimo aikštelės, pėsčiųjų takų, terasų, atraminių sienelių, žiūrovų tribūnos, paviršinių nuotekų kaupimo įrenginių, paviršinių nuotekų kaupimo ir infiltracinių talpų) ir inžinerinių tinklų naujos statybos, rekonstravimo, kapitalinio remonto projektas.

Bus kuriamos naujos rekreacinės zonos prie Trakuose esančio Totoriškių ežero. Jau parengtas pėsčiųjų tako kapitalinio remonto, kitų inžinerinių statinių statybos šio ežero pakrantėje (nuo Karaimų tilto iki Trakų g.) projektas. Taip pat vyksta dviejų techninių projektų pirkimas: „Paplūdimio – kitų inžinerinių statinių, specialiosios paskirties pastato, inžinerinių tinklų, Plomėnų g. 39 ir Plomėnų g. 39A, Trakų mieste statybai – Totoriškių ežero vakarinės užimtumo zonos įrengimui ir pritaikymui turistams“, „Pėsčiųjų tako Totoriškių ežero pakrantėje (atkarpa nuo Vytauto g. 87 iki sklypo kad. nr. 7977/7001:6), Trakuose statybos projektas“.

Jau išduotas pėsčiųjų tako Galvės ir Lukos ežerų pakrantėje (nuo Karaimų g. 1 iki Birutės g. 24) statybos leidimas. Bus rengiamas ir Trakų mieste (teritorijoje tarp Birutės, Maironio, Vytauto ir Mindaugo gatvių) kuriamo Birutės parko techninis projektas.

Įgyvendinti projektai ir sukurta ar atnaujinta infrastruktūra ne tik dar labiau išryškins Trakų miesto grožį ir išskirtinumą, bet ir suteiks komfortą miesto gyventojams, svečiams.

Aktyvus kultūrinis gyvenimas

Seniūnijoje organizuojami įvairūs renginiai – valstybinių švenčių minėjimai, Užgavėnės, miesto šventė „Trakų vasara“, Trakų miesto gimtadienis, Žolinė ir Kopūstinės kermošius, kalėdiniai renginiai. Trakų seniūnija bendradarbiauja su kultūros, sporto įstaigomis organizuojant vasaros koncertus, kultūros ir sporto renginius (pusmaratonius, triatlonus ir kt.). Artėjant kalėdiniam laikotarpiui, pirmąkart Trakuose, Karaimų gatvėje, nusidriekė eglučių alėja. Trakų rajono švietimo įstaigos, įmonės, organizacijos, bendruomenės buvo raginamos dalyvauti šioje iniciatyvoje ir pėsčiųjų gatve tapusioje Karaimų gatvėje eksponuoti pačių sukurtas Kalėdų eglutes – netikėtas, kūrybiškas ir jaukias instaliacijas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA