Sportas | 5 MIN.

„Trakų“ futbolininkai turi galimybę pasivyti „Žalgirį“

Budintis Budėtojas
2018 m. gegužės 12 d. 12:29
5199176410-535bb617ac-o.jpg

13-ajame Lietuvos futbolo A lygos ture tarpusavyje susigrums pirmojo ir antrojo ketverto komandos, o centrinis mačas įvyks Vilniuje, kur „Trakai“ sieks atsirevanšuoti „Žalgiriui“.

Turnyro lentelės kaimynai susitiks antrą kartą šį sezoną. Pergalė „Trakams“, sužaidusiems maču daugiau, leistų pasivyti antroje vietoje žengiantį „Žalgirį“.

Iškovotas taškas Marijampolėje Trakų klubui turėjo savo kainą - dėl gautos raudonos kortelės dvikovą bus priverstas praleisti patyręs vidurio gynėjas Jevgenijus Osipovas. Su šiuo futbolininku komandos gynybos įtvirtinimai kur kas tvirtesni, o jo netektis ryškiai matėsi rungtynėse su Kauno „Stumbru“. Tada kauniečiai susikūrė daug puikių progų, tad Alonui Netzeriui, kuris gali užimti ruso vietą, teks kaip reikiant pasitempti. Juolab, kad šio legionieriaus iš Izraelio klaidomis ar pralaimėtomis dvikovomis pirmame tarpusavio mače naudojosi Tomašas Malecas.

Žalgiriečiai taip pat turi netekčių gynybos grandyje. Praėjusiose rungtynėse be Diego Oyarzuno ir Dominyko Barausko nežaidė tiek Georgas Freidgeimas, tiek Donovanas Slijngardas, be to, dvikovos su „Jonava“ metu buvo pakeistas Linas Klimavičius, tad jo vietą užėmė serbas Marko Tomičius. „Žalgirio“ strategui teks vėl priimti optimaliausią sprendimą, tačiau neabejotina, kad šiam treneriui, šeštadienį švenčiančiam 45-ąjį gimtadienį, futbolininkai žūtbūt sieks padovanoti pergalę prieš principinį varžovą.

Šeštadienį Klaipėdoje susitinka vietos „Atlantas“ ir čempionės titulą ginanti Marijampolės „Sūduva“. Čempionato lyderiai, pirmą kartą šiame A lygos sezone žaisdami ant žolės, pergalės neiškovojo. Antruoju bandymu tą padaryti taip pat bus sudėtinga, kadangi ši išvyka įprastai būna viena iš sudėtingiausių.

Pastaruoju metu aplink „Atlantą“ sklando visokios kalbos, tačiau Klaipėdos klubas per paskutinius keturis mačus yra iškovojęs daugiausiai taškų tarp visų čempionato komandų. Trys pergalės ir vienerios lygiosios leido Algimanto Briaunio kariaunai įsitvirtinti ketvirtojoje vietoje, o sėkmingai susiklosčius artėjančiai akistatai bei sulaukus „Trakų“ kluptelėjimo, galima pakilti į trečiąją poziciją. „Atlanto“ starto 11-ukas vis keičiasi ir keičiasi, bet pastaruoju metu tai klaipėdiečiams rinkti taškų netrukdo.

Nukraujavusi „Sūduva“ buvo labai arti pergalingo įvarčio prieš „Trakus“, visgi, Rigino Cicila ir jo komandos draugai Tomo Švedkausko nepalaužė. Pastarajam puolėjui kol kas fatališkai nesiseka išnaudoti turimų šansų, tad nežinia, ką šį sykį starto sudėtyje pasirinks strategas Vladimiras Čeburinas - legionierių ar Julių Kasparavičių, žaisiantį prieš savo buvusią komandą. Kita vertus, dėl gynybos treneriui nuogąstauti nereikėtų. „Sūduva“ per paskutinius penkis mačus tik viename susitikime praleido įvartį - tai buvo pergalinga akistata su „Žalgiriu“.

Sekmadienį Jonavoje akis į akį stos dvi paskutiniąsias vietas turnyro lentelėje užimančios komandos - „Jonava“ ir Kauno „Stumbras“.

Iš visų keturių pirmaujančių ekipų taškus atėmusi „Jonava“ šį sezoną neranda rakto į pergales akistatose su Kauno komandomis. Visi trys mačai baigėsi nesėkmėmis, tad „Stumbras“ jonaviečiams yra pats nepalankiausias oponentas. 10 susitikimų A lygoje - net septynios kauniečių pergalės ir trejos lygiosios. Pastaruoju metu mažai įvarčių mušančiai „Jonavai“ teks nutraukti šią slogią seriją be dviejų svarbių futbolininkų - atakų lyderio Lauryno Stonkaus bei saugo Vytauto Lukšos.

„Stumbro“ paskutinė pergalė buvo iškovota balandžio 4 dieną, tada 4:0 namuose buvo pranokta būtent „Jonava“. Nuo to laiko Mariano Barreto kariauna iškovojo vos du taškus per šešis susitikimus. „Stumbras“ šį sezoną įmušė vos septynis įvarčius ir daugiau nei pusę jų - būsimiems varžovams. Vis dėlto jaunųjų futbolininkų entuziazmas nė viename mače nenuslūgsta ir jie gali vėl prapliupti įvarčiais. Galbūt tai nutiks Jonavoje, kur Kauno klubas praėjusį sezoną šventė fantastišką pergalę Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurėje.

Dvi labai svarbias pergales iškovojęs „Kauno Žalgiris“ sieks ir trečio laimėjimo iš eilės. Du kartus šį sezoną ant S. Dariaus ir S. Girėno stadiono vejos triumfavę žalgiriečiai ten pat priims pirmame rate juos nukovusią „Palangą“.

„Kauno Žalgiris“, lyginant su pirmomis tarpusavio rungtynėmis, bus kiek pasikeitęs. Prieš „Palangą“ turėtų stoti Gratas Sirgėdas bei praėjusiame Kauno derbyje 11 metrų baudinį atrėmęs Deividas Mikelionis, tačiau didžiausias pokytis turėtų įvykti atakos smaigalyje. Vietoje Ernesto Mickevičiaus vis skambiau apie save Lietuvos futbolo aistruoliams praneša puolėjas iš Brazilijos Joao Figueiredo. Legionierius per 170 sužaistų minučių jau pelnė du įvarčius bei tapo vienu iš rezultatyviausių komandos žaidėjų.

„Palanga“ baigė ketverių rungtynių seriją su čempionato lyderiais ir iki pertraukos gegužės bei birželio mėnesiais grumsis su tiesioginiais konkurentais. Nepaisant kelių netekčių, palangiškiai subyrėjo tik sykį Jonavoje, kai pralaimėjo 0:4. Antrame pirmenybių rate kol kas nepavyksta pelnyti įvarčio veržliajam Simonui Urbiui. Vienas iš „Palangos“ lyderių puolime oponentams kelia daug problemų ir tik laiko klausimas, kada jam pavyks realizuoti susikurtą progą.

ELTA


Šiauliai
Šakynos bendruomenės siela Gabrielė Kreimerytė: meilę gimtinei ugdo šeimos vertybės
Šakynos bendruomenėje gyvenimas verda. Tai paliudija ir Gabrielė Kreimerytė – tikra Šakynos bendruomenės siela. Mergina čia gimė, užaugo, o baigusi studijas nusprendė grįžti ir įsikurti savo gimtojoje vietoje. Gabrielė sako dažnai išgirstanti klausimą “Kodėl taip myli Šakyną?“. Atsakymas labai paprastas – vertybes formuoja šeima, o visa Gabrielės šeima širdį atiduoda Šakynai.
Veidai | 4 MIN.
0
Šiauliai
Lietuva
Šiaulių miesto savivaldybėje apsilankiusius Šiaulių vyskupą Darių Trijonį ir vyskupijos kanclerį Tomą Kedušį priėmė savivaldybės meras Artūras Visockas. Artėjančių Kalėdų proga vyskupas perdavė šventinius linkėjimus visiems Šiaulių miesto gyventojams.
Aktualijos | 2 MIN.
1
Artėjant šventėms vis daugiau pradedame galvoti apie tai, kaip atrodys šventinis stalas ir kuo nustebinsime savo artimuosius šį kartą. Mintyse dėliojame šventinio vakaro planus – nuo pagrindinių patiekalų iki smulkių detalių, kuriančių jaukumą. O kartu neišvengiamai kyla ir klausimas, kiek šiemet kainuos šventinis stalas. Naujausias atliktas tyrimas rodo, kad vis mažiau žmonių tiki, jog Kalėdų vaišėms pakaktų simbolinės 50 eurų sumos.
Aktualijos | 5 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Gruodžio dvidešimt trečioji – 357-oji metų diena (antroji 51-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 9 dienos.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Artėjant didžiosioms metų šventėms, daugelis suka galvą – kokia Kalėdų dovana labiausiai pradžiugins artimuosius? Astrologai teigia, kad kiekvienas ženklas turi savitą skonį, poreikius ir lūkesčius, todėl dovanos, parinktos pagal horoskopą, gali tapti tikru šventiniu hitu. Kviečiame sužinoti, kokios labiausiai tiktų kiekvienam iš 12 Zodiako ženklų.
Horoskopai | 3 MIN.
0


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Kūčių vakaras bus debesuotas, tačiau orai išliks ramūs ir be žymesnių kritulių, teigia Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikas Tadas Kantautas. Tuo metu per abi Kalėdų dienas pragiedrulių taip pat nenusimato, tačiau truputėlį sustiprės vėjas.
Lietuva | 3 MIN.
0
Z ir Alfa kartos mokiniai keičia mokymosi taisykles. Jie užaugo skaitmeninėje erdvėje, kur informacija pasiekiama akimirksniu, todėl tik tradicinių mokomųjų priemonių sprendimų jau nebepakanka. Šiandien mokymosi priemonės turi būti ne tik informatyvios, bet ir interaktyvios, vizualiai patrauklios, suteikiančios greitą grįžtamąją informaciją, atkreipia dėmesį pedagogai.
Lietuva | 5 MIN.
0

Šiauliai
Radviliškis
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl galimo interesų konflikto Šiaulių savivaldybėje. Etikos sargai aiškinsis, ar miesto meras Artūras Visockas, pasirašęs potvarkį dėl finansinės paramos skyrimo sesers sutuoktinio įmonei, tinkamai laikėsi viešųjų ir privačių interesų derinimo reikalavimų, pranešė VTEK.
Politika | 2 MIN.
1
Šią savaitę Pašušvio bendruomenės namuose vyko Radviliškio rajono savivaldybės vadovų susitikimas su vietos gyventojais. Susitikime dalyvavo Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis, vicemerė Jurgita Sidarienė, Tarybos narys Karolis Balsys ir Grinkiškio seniūnė Giedrė Bložienė.
Politika | 5 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Pasaulis
Pasaulis
Sulaukęs 74 metų, mirė britų dainininkas Chrisas Rea, kurio dainų sąraše yra ir šventinis hitas „Driving Home For Christmas“, pirmadienį pranešė jo šeimos atstovas.
Pasaulis | 3 MIN.
4
Aukščiausiojoje Radoje sudaroma darbo grupė, skubiai nagrinėsianti galimybę karo padėties metu surengti prezidento rinkimus Ukrainoje, „Telegram“ platformoje pranešė partijos „Tautos tarnas“ parlamentinės frakcijos vadovas Davydas Arachamija.
Pasaulis | 2 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Šiaulių techninės kūrybos centro erdvės vienai nakčiai virto tikra kūrybine laboratorija ir improvizuota filmavimo aikštele. Būtent tokioje dinamiškoje aplinkoje Šiauliuose įvyko pirmosios naktinės kūrybinės dirbtuvės „Kai kalba vanduo“, skirtos vyresnių klasių moksleiviams. Iki pat ankstyvo ryto trukęs renginys tapo erdve, kurioje jaunimas galėjo laisvai kurti, diskutuoti, tyrinėti ir praktiškai pristatyti savo idėjas, ieškodami sprendimų aktualiai šiandienos problemai – gėlo vandens trūkumui ir taršai.
Verslas | 6 MIN.
0
Pastebėję, jog Šiaulių miesto įmonėms trūksta aiškumo apie jų vaidmenį galimų ekstremaliųjų situacijų metu, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Pramonės komiteto iniciatyva (pirmininkas Rolandas Gabrielaitis, UAB „Bodesa“ prezidentas), gruodžio 5 dieną pakvietė verslo atstovus į informacinį susitikimą su Šiaulių miesto savivaldybės Civilinės saugos ir mobilizacijos specialistais tema „Pasiruošimas ekstremaliosioms situacijoms: ką privalo žinoti įmonės“.
Verslas | 4 MIN.
0

Kelmė
Šiauliai
Naktį Kelmėje policijos pareigūnai sulaikė ir į areštinę uždarė du vaikinus, pas kuriuos rado galimai narkotinių medžiagų.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Naktį iš šeštadienio į sekmadienį vagys pasidarbavo Šiaulių rajone. Policijai pranešta apie dingusius statybos įrankius.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Akmenė
Šiauliai
Ankstų pirmadienio rytą Naujojoje Akmenėje sulaikytas neblaivus vairuotojas.
Gatvė | 2 MIN.
0
Pirmadienį vienoje centrinės Šiaulių dalies sankryžoje laikinai neveikia šviesoforas. Apie tai vairuotojus ir kitus eismo dalyvius perspėja bendrovė „Šiaulių šviesa“.
Gatvė | 2 MIN.
0
Lietuva
Kalvarija
Šeštadienį šalyje buvo užregistruoti 43 eismo įvykiai, iš kurių 4 įvyko dėl neblaivių vairuotojų kaltės, pranešė Policijos departamentas.
Gatvė | 2 MIN.
0
Gruodžio 19 d. apie 17 val. Kalvarijos savivaldybėje, Naujienėlės kaime automobilis „Opel Astra“, vairuojamas moters (gim. 1972 m.), nuvažiavo nuo kelio.
Gatvė | 2 MIN.
0

Radviliškis
Šiauliai
Gruodžio 16 d. laisvasis mokytojas Valerijus Belovas organizavo plaukimo varžybas mokiniams, kurie lanko trenerio neformaliojo vaikų švietimo programą „Mokymas plaukti“. Varžybose mokiniai buvo suskirstyti į penkias amžiaus grupes ir rungtyniavo 25 m bei 50 m nugara rungtyse. Mokiniai pasiekę geriausius rezultatus buvo apdovanoti medaliais ir taurėmis, o visi dalyviai saldžiomis dovanėlėmis. Mažiausiems plaukikams apdovanojimus įteikė kandidatė į plaukimo meistrus Ugnė Takuševičiūtė.
Sportas | 2 MIN.
0
„Šiaulių-Vilmers“ (8-3) krepšininkės į Naujuosius metus žengs turėdamos „Open Smart Way MLKL“ šešių laimėtų mačų seriją. Aurimo Andrušaičio merginos Rokiškyje 76:59 (17:9, 11:19, 29:17, 19:14) užtikrintai nugalėjo „MKK Panevėžį“ (1-11).
Sportas | 3 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Šakynos bendruomenėje gyvenimas verda. Tai paliudija ir Gabrielė Kreimerytė – tikra Šakynos bendruomenės siela. Mergina čia gimė, užaugo, o baigusi studijas nusprendė grįžti ir įsikurti savo gimtojoje vietoje. Gabrielė sako dažnai išgirstanti klausimą “Kodėl taip myli Šakyną?“. Atsakymas labai paprastas – vertybes formuoja šeima, o visa Gabrielės šeima širdį atiduoda Šakynai.
Veidai | 4 MIN.
0
Artėjant šventoms Kalėdoms Naujojo Šiaulių trečiojo amžiaus universiteto studentai pritarė dekano Rimanto Daugino pasiūlymui surengti gerumo akciją. Juk Adventas – laukimo ir gerų darbų metas. Šios akcijos tikslas – pasidalinti šventine nuotaika, nuoširdžiu dėmesiu ir bendryste su tais, kuriems ypač svarbus žmogiškas ryšys. Parodyti, kad jie nėra pamiršti ir svarbūs mūsų bendruomenei.
Kultūra | 4 MIN.
0
Radviliškis
Šiauliai
Spalio 24 dieną Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos 7–8 klasių mokiniai, vadovaujami gamtos mokslų mokytojų, dalyvavo Nacionaliniame aplinkos apsaugos egzamine. Ši iniciatyva puikiai dera su progimnazijos siekiu puoselėti atsakingą požiūrį į aplinką – mokykla aktyviai dalyvauja įvairiuose „Tvarios mokyklos“ projektuose, skatindama mokinius kurti prasmingus pokyčius savo kasdienybėje.
Jaunimas | 2 MIN.
0
Respublikinės Šiaulių ligoninės Naujagimių skyrius sulaukė reikšmingos paramos iš Neišnešiotų naujagimių asociacijos „Ankstukai“ — dovanos, kurios tiesiogine prasme suteikia šilumos, saugumo ir palengvina kasdienę slaugą patiems mažiausiems pacientams.
Sveikata | 3 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Šiemet šventinis laikotarpis dovanoja ilgiau trunkantį laisvadienių laikotarpį, todėl natūralu, kad daug gyventojų savo namus paliks ilgesniam laikui – išvyks pas artimuosius, keliaus arba tiesiog praleis daugiau laiko ne namuose. Apsaugos ekspertai ir policija įspėja: būtent tokios dienos tampa aktyviu sezonu vagims, kurie pastaruoju metu elgiasi įžūliau ir veikia žaibiškai. Prie dažnesnių incidentų prisideda ir gyventojų šventinė skuba bei išsiblaškymas.
Namai | 5 MIN.
0
Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų skaičiui viršijus 300 tūkst., vis daugiau kalbama ir apie jų poreikį įsigyti nekilnojamojo turto. Kelias iki nuosavo būsto savarankiškai dirbantiesiems gali būti sudėtingesnis. Finansų įstaigos, vertindamos laisvai samdomų specialistų ar smulkiųjų verslininkų paraiškas, taiko griežtesnius kriterijus, todėl norint gauti paskolą būtina kruopščiai pasiruošti, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.
Namai | 5 MIN.
0

Šiauliai
Alytus
Šakynos bendruomenėje gyvenimas verda. Tai paliudija ir Gabrielė Kreimerytė – tikra Šakynos bendruomenės siela. Mergina čia gimė, užaugo, o baigusi studijas nusprendė grįžti ir įsikurti savo gimtojoje vietoje. Gabrielė sako dažnai išgirstanti klausimą “Kodėl taip myli Šakyną?“. Atsakymas labai paprastas – vertybes formuoja šeima, o visa Gabrielės šeima širdį atiduoda Šakynai.
Veidai | 4 MIN.
0
Lietuvos nacionalinis muziejus jau kelerius metus kuria edukacines veiklas kartu su įvairiomis bendruomenėmis. Ši istorija, prasidėjusi dar 2023 metais, virto kur kas daugiau nei socialinės atsakomybės įgyvendinimu. Ji tapo prasminga draugyste tarp muziejaus, vaikų su negalia bei jų tėvų ir globėjų asociacijos „Mirabilia“ ir Kotrynos – jaunos moters, gyvenančios Alytuje, turinčios cerebrinį paralyžių, kuri sėdėdama vežimėlyje drąsiai veda ekskursijas lankytojams.
Veidai | 5 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Gruodžio dvidešimt trečioji – 357-oji metų diena (antroji 51-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 9 dienos.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Gruodžio dvidešimt antroji – 356-oji metų diena (pirmoji 51-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 10 dienų.
Horoskopai | 4 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Gruodžio dvidešimt trečioji – 357-oji metų diena (antroji 51-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 9 dienos.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Gruodžio dvidešimt antroji – 356-oji metų diena (pirmoji 51-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 10 dienų.
Horoskopai | 4 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Kiaulės liežuvis – išraiškingo skonio, nebrangus patiekalas, kurį lietuviai dažniausiai valgo vieną, su majonezu ar garstyčiomis. Tačiau pakanka vos keleto gudrybių ir maistingas bei sotus kiaulės liežuvis gali tapti tikru virtuvės atradimu. „Maximos“ maisto gamybos technologas dalijasi keletu patarimų, kaip liežuvį paversti išskirtiniu šventiniu patiekalu.
Virtuvė | 5 MIN.
0
Kiekviena šeima turi savo Kūčių stalo patiekalų tradicijas – vieniems tai silkė su svogūnais, keptas karpis, o kiti šventinės vakarienės neįsivaizduoja be lašišos. Nors receptai skiriasi, visus vienija bendras ingredientas – žuvis. Žemų kainų prekybos tinklas „Lidl“ dalijasi patarimais, į ką atkreipti dėmesį renkantis žuvį bei jūros gėrybes ir siūlo išbandyti abejingų nepaliksiantį nebrangų receptą, kuris puikiai tiks ir Kūčių vakarienei.
Virtuvė | 5 MIN.
0