REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Rugsėjo 30 d. 15:22

Tradiciniai mero pietūs subūrė Druskininkų verslo bendruomenę

Alytus

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


189663

Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas tęsdamas tradiciją, pirmadienį subūrė Druskininkų verslo atstovus bendriems pietums. Renginio pradžioje gausiai susirinkusius dalyvius meras pasveikino pasaulinės turizmo dienos proga ir aptarė nuveiktus darbus, vykdomus projektus, ateityje planuojamas veiklas, kitas svarbias miesto aktualijas.

Pasidžiaugta, kad 2022 m. liepos 14-17 d. Druskininkuose vyks įspūdingas ir unikalus renginys - Pasaulio lietuvių sporto žaidynės. Verslo atstovai buvo  informuoti, kad rezervacijos gali prasidėti jau vėlyvą rudenį. Iš viso planuojamos 29 sporto šakos, tikimasi sulaukti daugybės lietuvių iš viso pasaulio. Tokio mąsto renginys puiki proga pareklamuoti Druskininkus.

Viena iš aptartų temų buvo 2014-2020 m. strateginio plano pabaiga ir perėjimas prie jau rengiamo strateginio plano 2021-2027 m. laikotarpio. Buvo pasidžiaugta, kad buvo įgyvendinti beveik visi praėjusiam laikotarpiui iškelti tikslai.

Meras pristatė vietinės rinkliavos už naudojimąsi Druskininkų kurorto viešąją turizmo ir poilsio infrastruktūra surinkimą bei lėšų paskirstymą. Aptarta turizmo ir turistų srautų situacija Covid-19 pandemijos kontekste, kas stipriai įtakojo ir kurorto rinkliavos surinkimo smukimą. Jei iki 2019 m. pavykdavo surinkti iki 811 tūkst. Eur, tai 2021 m. prognozuojamas rezultatas iš esmės pasikeitė, tėra apie 320 tūkst. Eur.  Todėl siekiant išlaikyti aukštą kurorto lygį lėšas renginiams, miesto gėlynams ir kitai puošybai savivaldybė skiria iš kitų biudžeto šaltinių.

Taip pat susitikimo metu savo pristatymus parengė ir skirtingų sričių profesionalai. Susirinkusiems svečiams teisės, turizmo, ir išmaniųjų technologijų ekspertai pristatė įdomius ir aktualius pranešimus.

Advokatų tarybos pirmininkas prof. dr. Ignas Vėgėlė kalbėjo apie naujus su korupcijos prevencija susijusius įstatymus, STT galių ribas ir pristatė kelis konkrečius pavyzdžius, kada garsiai nuskambėję aukšto rango pareigūnų suėmimai baigiasi tyliais išteisinimais, bet stipriai sugadinta reputacija.

Turizmo ekspertas, projekto WeloveLithuania.com įkūrėjas Simonas Rudaminas pristatė po pandemijos pasikeitusią šiandieninę turizmo situaciją, kuomet tarptautinių kelionių kiekis stipriai sumažėjo, ir suaktyvėjo vidinis turizmas. Pranešėjas Druskininkų kurorto komunikaciją išskyrė kaip gerąjį pavyzdį ir palinkėjo susirinkusiems verslo atstovams pardavinėti turistui ne tik savo verslą, bet bendrą Druskininkų įvaizdį.

Informacijos, ryšių ir technologijų sektoriaus asociacijos, Pažangių transporto sprendimų grupės vadovas Egidijus Skrodenis kalbėjo apie išmanius miestus, kaupiančius įvairius duomenis, kas leidžia apdorojant tuos duomenis esamuoju laiku priimti greitus ir efektyvius sprendimus. Dėstė kaip centralizuotai apjungtos skirtingos informacinės sistemos leistų miestui išvengti besidubliuojančių darbų, pagreitintų procesus ir veiktų gyventojų patogumo labui.

„Džiaugiuosi, kad po kurio laiko pavyko gyvai susitikti su miesto verslo bendruomene, sužinoti kuo jie gyvena, pakalbėti rūpimais klausimais. Dėkoju visiems už aktyvumą, konstruktyvią diskusiją, bendradarbiavimą ir kartu kuriamus Druskininkus “,  – sakė R. Malinauskas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA