REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 25 d. 14:52

Tradicinė pavasario šventė kasmet stiprina ilgametį vietos bendruomenės ir įmonės ryšį

Šiauliai

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


296000

Graži draugystė ilgus metus vienija Šiaulių rajone veikiančią pavojingų atliekų tvarkymo bendrovę „Toksika“ ir greta įsikūrusią Bridų miestelio bendruomenę. Bendradarbiaujant gimsta gražios tradicijos. Viena tokių – kasmetė inkilų kėlimo Bridų parke šventė, suartinanti vietos gyventojus ir parko svečius su greta įsikūrusia bendrove. Įmonės dėmesys nuolat skiriamas ir gyventojų poreikiams – ne vienerius metus padedant vietos bendruomenei puoselėjamas ir prižiūrimas Bridų parkas, kuris šiemet turėtų dar labiau pagražėti.

Kovo 23-ąją Bridų parke vyko kasmetė vietos bendruomenės ir UAB „Toksika“ organizuojama inkilų kėlimo šventė. Šiemet joje dalyvavo ne tik miestelio gyventojai ir svečiai, įmonės vadovai, darbuotojai, bet ir mažieji sparnuočių mylėtojai, šokėjai, surengtas pirmasis naujojo Šiaulių Trečiojo amžiaus universiteto ansamblio „Aušra“ koncertas.

Ši pavasario šventė Bridų gyventojams ir pavojingas atliekas tvarkančiai bendrovei „Toksika“ jau tapo tradicija. Anot Bridų bendruomenės asociacijos narės Irenos Sabaliauskienės, likus maždaug savaitei iki sparnuočių sugrįžtuvėms ir tuoktuvėms skirtos šventės, vietos gyventojai sujudo: po žiemos parkas buvo aptvarkytas, papuošta ir koncertui paruošta jame stovinti estrada, sukviesti svečiai. Žinoma, buvo ruošiami ir patys svarbiausi šventės atributai – po ilgos kelionės sugrįžusiems ir namų ieškantiems paukšteliams skirti mediniai inkilai.

Pasak Irenos Sabaliauskienės, vietos gyventojai kasmet su nekantrumu laukia šios šventės, nes žino, kad bus ne tik pavaišinti ar palinksminti, bet naudingai padirbės, puoselės ne vienerius metus kuriamą bendrystės ryšį.

Mus suvienija tokios šventė. Jau ne pirmi metai šita inkilų kėlimo šventė yra labai džiugi. Šiandien tik gal šiek tiek mažiau žmonių yra, bet mūsų visada daug susirenka į šitą šventę“, – sakė Bridų bendruomenės asociacijos atstovė.

Mes labai džiaugiamės draugyste su Bridų bendruomenė. Ji yra artimiausia prie mūsų UAB „Toksika“, mūsų kaimynai. Ta draugystė jau prasidėjo prieš daugelį metų ir mes labai siekėme jos. Turbūt dėl to ir pavyko įgyti pasitikėjimą saugiu mūsų darbu. Ir šiandien mums labai aktualu, kad tiek aplinka, tiek oro tarša būtų nepriekaištinga Bridų gyvenvietėje“, – džiaugiasi UAB „Toksika“ generalinis direktorius Arūnas Dirvinskas.

Anot bendrovės vadovo, tokių pastangų dėka atsiranda svarbiausias abi puses jungiantis ryšys – tarpusavio pasitikėjimas.

Tokios šventės yra mūsų bendrovės socialinės politikos dalis. Stengiamės įvairiomis akcijomis, atvirų durų dienomis informuoti apie savo veiklą. Atvirumas, skaidrumas, viešumas ir pasitikėjimas turbūt yra kertiniai mums dalykai. Siekiame, kad gyventojai neturėtų nuogąstavimų dėl oro taršos ar užterštos aplinkos. Laikomės šių savo rodiklių ir džiaugiamės tokių būdu turėdami gyventojų pasitikėjimą“, – teigė „Toksika“ vadovas.

Vietos gyventojai, kasmet dalyvaujantis šioje šventėje, taip pat pabrėžia bendruomeniškumo svarbą.

Ši šventė mums labai svarbi, nes nepaslaptis kaip dažniausiai kaimuose būna. Smagu, kad pas mus visi žmonės buriasi, visiems smagu, turime koncertą ir visą kitą. Tokie dalykai reikalingi. Reikia kuo dažniau susiburti, visiems kartu pabūti“, – sakė šalia Bridų parko gyvenantis Vladimir.

Bendros pastangos duoda naudą abiems pusėms – gyventojai sulaukia finansinės įmonės paramos ir visakeriopos pagalbos atnaujinant infrastruktūrą, telkiant pačią bendruomenę įvairioms iniciatyvoms, o vietos gyventojai ir svečiai susipažįsta su įmonės veikla, gauna atsakymus į visus rūpimus klausimus dėl saugios pavojingas atliekas tvarkančios įmonės veiklos. Įmonė žmonėms suteikia ir darbo vietas, ypač džiaugiasi įdarbinusi vietos gyventojus, tampančius savotiškais „ambasadoriais“.

Bridų parke kasmet vykstanti šventė pritraukia daug vietos gyventojų ir svečių, kuriems patinka smagiai praleisti laiką puoselėjamame parke. Bendrų pastangų dėka per kelerius metus parkas pasikeitė neatpažįstamai. Sutvarkyta terasa, sudėtos trinkelės, suoliukai, išvalyti ir maudynėms paruošti tvenkiniai, Taip pat sutvarkomos rekreacinės teritorijos: genėjami medžiai, pjaunama žolė, įrengta tinklinio, atnaujinta krepšinio aikštelės. Bridų parke ženklūs pokyčiai planuojami įvykdyti ir šiemet.

Jau yra paruoštas projektas ir šiemet jis turėtų būti pradedamas įgyvendinti. Čia bus takeliai, apšvietimas. Bus labai gražu. Dabar jau yra gražu, tikėkimės, po šio projekto bus dar gražiau“, – sakė Bridų bendruomenės asociacijos atstovė I Sabaliauskienė.

Mes šį parką prižiūrime ir paruošėme ilgametę viziją. Kiekvienais metais skiriame šiam parkui savo investicijas. Šiais metais jame taip pat esame numatę visą eilę darbų. Džiaugiamės, kad parką pamėgo ir Šiaulių miesto gyventojai. Vasarą matome, kad plečiasi rekreacinė zona – gyventojai čia mielai ilsisi bei džiaugiasi savo parku“, – pasakojo UAB „Toksika“ generalinis direktorius A. Dirvinskas.

Bendrovė „Toksika“ rūpinasi ne tik vietos gyventojų gerbūviu, bet ir atlieka savo pagrindinę misiją. Kasmet pavojingas atliekas tvarkanti įmonė jas nemokamai surenka iš Šiaulių miesto ir rajono gyventojų. Anot A. Dirvinsko, tai puiki galimybė žmonėms atsikratyti sandėliukuose ar garažuose esančiomis ir nebenaudojamomis pavojingomis atliekomis. Jos saugiai surenkamos ir sutvarkomos bendrovės jėgainėje. Gyventojai šia tradicine akcija mielai naudojasi – kasmet iš jų surenkama apie 15 – 20 tonų pavojingų žmonėms ir aplinkai atliekų.

Tokias ir panašias gyventojams skirtas iniciatyvas ar pagalbą jiems įvertino ir šalies valdžia – UAB „Toksika“ keletą metų iš eilės yra pripažinta bendruomeniškiausia įmone Lietuvoje.

ReklamaREDAKCIJA REKOMENDUOJA