REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Vasario 20 d. 11:18

Toliau nuo sostinės centro įsikūrusius gyventojus lankys bibliobusas: siūlys ne tik knygas

Vilnius

Freepik.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


292533

Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka antradienį visuomenei pristatys mobiliąją biblioteką – bibliobusą. Anot šios iniciatyvos organizatorių, planuojama, kad bibliobusas į numatytas vietas vyks vieną ar kelias dienas per savaitę, bei siūlys ne tik leidinių skolinimo paslaugas, bet ir kultūrinę, edukacinę veiklas.

„Bibliobusas – išskirtinė dovana vilniečiams. Norime sukurti jaukią erdvę bendruomenių susibūrimams, kur kiekvienas jaustųsi laukiamas. Tikimės, kad bibliobusas taps neatsiejama vilniečių laisvalaikio dalimi“, – pranešime spaudai cituojama Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos direktorė Rima Gražienė.

Skelbiama, kad bibliobuso fondą sudarys apie 900 grožinės ir negrožinės literatūros knygų lietuvių ir užsienio kalbomis, galvosūkių ir žaidimų skirtų vaikams ir suaugusiems. Bibliobuse veiks nemokamas bevielis internetas, bus teikiamos dokumentų spausdinimo, kopijavo paslaugos. Jame vienu metu galės būti talpinama iki 10 lankytojų. Tuo metu turintiems judėjimo sunkumų patekimą į bibliobuso vidų palengvins įrengtas keltuvas.

Šiuolaikiška mobili biblioteka Vilniaus apylinkių bendruomenėms siūlys ne tik knygas. Čia planuojama rengti edukacines, kultūrines veiklas įvairioms amžiaus grupėms, burti gyventojus jaukiems pasibuvimams kartu. Numatomos filmų peržiūros, knygų klubai, skaitmeninio raštingumo, robotikos užsiėmimai ir įvairios kitos veiklos, atsižvelgiant į bendruomenių poreikius.REDAKCIJA REKOMENDUOJA