REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2022 m. Vasario 28 d. 21:00

TOK paragino nekviesti rusų ir baltarusių sportininkų į tarptautinius sporto renginius

Pasaulis

Olympics.com nuotr.

Etaplius.lt BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


206672

Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) pirmadienį paragino sporto renginių organizatorius uždrausti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams bei pareigūnams dalyvauti tarptautiniuose renginiuose po Rusijos invazijos į Ukrainą.

TOK taip pat atėmė savo aukščiausią apdovanojimą – Olimpinį ordiną – iš visų aukšto rango Rusijos pareigūnų, įskaitant prezidentą Vladimirą Putiną.

„Siekiant išsaugoti pasaulinių sporto varžybų sąžiningumą ir visų dalyvių saugumą, TOK rekomenduoja tarptautinėms sporto federacijoms ir sporto renginių organizatoriams nekviesti Rusijos ir Baltarusijos sportininkų bei pareigūnų ir neleisti jiems dalyvauti tarptautinėse varžybose“, – nurodoma pareiškime. 

Jei tai padaryti neįmanoma dėl „organizacinių ar teisinių priežasčių“, TOK paragino sporto atstovus padaryti „viską, ką gali“, kad šių abiejų šalių sportininkai negalėtų dalyvauti varžybose atstovaudami Rusijai ar Baltarusijai.

Ši rekomendacija yra aktuali artėjant žiemos parolimpinėms žaidynėms, kurios prasidės penktadienį Pekine.

Rusijos dalyvavimas kitą mėnesį vyksiančiose Pasaulio čempionato atkrintamosiose žaidynėse taip pat kelia abejonių. Nors FIFA planavo leisti Rusijai žaisti tarptautiniame lygmenyje neutraliomis sąlygomis, be vėliavos ir himno, tačiau varžovai tokias sąlygas vadina „nepriimtinomis“ ir vienas po kito atsisako žaisti su rusų rinktine. 

TOK praėjusią savaitę paragino visas tarptautines sporto federacijas atšaukti būsimus renginius Rusijoje, konstatavęs, kad savo invazija į Ukrainą Rusija pažeidė „olimpinę taiką“.

Organizacija taip pat gyrė „daugybę sportininkų, sporto pareigūnų ir pasaulinės olimpinės bendruomenės narių taikos raginimus“.

„TOK žavisi ir ypač palaiko Rusijos sportininkų išsakytus taikos raginimus“, – pridūrė organizacija.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA