REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Spalio 20 d. 12:35

TOK atmeta V. Putino kaltinimus etnine diskriminacija

Pasaulis

Unsplash.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


281297

Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) penktadienį griežtai atmetė Rusijos prezidento Vladimiro Putino kaltinimus, kad ši sporto organizacija prieš 2024 metų Paryžiaus olimpiadą vykdo etninę diskriminaciją rusų ir baltarusių sportininkų atžvilgiu.

„Dalyvavimas olimpinėse žaidynėse jokiu būdu nėra žmogaus teisė, o neseniai padaryta Olimpinės chartijos pataisa nėra su tuo susijusi (...). Griežtai atmetame kaltinimus (...), kad šios priemonės yra etninė diskriminacija“, – sakoma TOK pareiškime.

Ketvirtadienį kalbėdamas sporto forume Uralo mieste Permėje V. Putinas pareiškė: „Kai kurių dabartinio Tarptautinio olimpinio komiteto galvų dėka sužinome, kad kvietimas į žaidynes yra ne besąlygiška geriausių sportininkų teisė, o kažkokia privilegija ir [kad] galima patekti ne dėl sportinių rezultatų, o dėl tam tikrų politinių gestų.“

„Pačios žaidynės gali būti naudojamos kaip politinio spaudimo įrankis prieš šiuos žmones, neturinčius nieko bendra su politika, kaip šiurkšti, iš tikrųjų rasistinė, etninė diskriminacija“, – sakė jis.

TOK praėjusią savaitę sustabdė Rusijos olimpinio komiteto (ROK) įgaliojimus dėl Rusijos okupuotų Ukrainos regionų sporto organizacijų įtraukimo – tai buvo pripažinta Ukrainos narystės pažeidimu.

„TOK rekomendacijose tarptautinėms federacijoms nustatytos griežtos sąlygos dėl atskirų neutralių sportininkų, turinčių Rusijos ar Baltarusijos pasą, dalyvavimo tarptautinėse varžybose atitinka Olimpinę chartiją“, – pabrėžė TOK.

„Jos yra reakcija į Rusijos ir Baltarusijos vyriausybių padarytus Olimpinės chartijos pažeidimus“, – sakoma pareiškime.

TOK dar nepriėmė galutinio sprendimo dėl to, ar sportininkams iš Rusijos ir jos svarbios sąjungininkės kare prieš Ukrainą Baltarusijos bus leista kitą vasarą varžytis.

Rusija didelio masto invaziją į Ukrainą pradėjo pernai vasarį. Baltarusija leido Maskvos pajėgoms tam tikslui pasinaudoti jos teritorija.REDAKCIJA REKOMENDUOJA