REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2019 m. Gegužės 14 d. 13:06

Tituluota ralio gražuolė svajoja apie profesionalų autosportą

Panevėžys

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


83656

Pernai “Rally Žemaitija” metu, Kelmėje pirmą kartą buvo išrinkta gražiausia autosporto mėgėja. Tarp komisijos narių buvo ir įžymūs Lietuvos lenktynininkai: Benediktas Vanagas, Vytautas Švedas, Vaidotas Žala, Giedrius Notkus. Nugalėtoja tapo iš Panevėžio kilusi 29-erių metų Aušra Gudvalytė. Ši mergina ne tik domisi autosportu, bet ir svajoja tapti profesionalia lenktynininke.

Apie tai kaip pasikeitė jos gyvenimas po konkurso ir kokie ateities planai dalinasi tituluota ralio gražuolė.

- Kada pradėjai domėtis autosportu ?

Autosporto renginiais domiuosi jau kelerius metus. Visų pirma, įstojau į vairuojančių moterų asociaciją “Racing Ladies”, kurioje didelis dėmesys buvo skiriamas saugiam vairavimui ir moterų integracijai į autosporto renginius. Tada nusprendžiau išbandyti save kartingų varžybose, pradėjau treniruotis žiemos sezonu ir tai tikrai buvo nemenkas iššūkis. Pirmosios varžybos, kuriose sudalyvavau - “Naujametinis moterų kartingo turnyras”, jose iškovojau 1-ąją vietą. Kadangi žiemos sezonu nebuvo numatyta daugiau tokių varžybų moterims, užvaldęs azartas motyvavo mane sudalyvauti ir konkuruoti kartingų turnyre kartu su vyrais, kuriame man nusišypsojo fortūna ir tapau šių varžybų nugalėtoja. Vyrai mane pasitiko su nuostaba ir jautėsi dar didesnė konkurencija nei tarp moterų, trasoje buvo visko. Visgi pavyko įrodyti jiems, kad moterys gali būti ne tik gražios ir trapios, bet ir konkuruoti lenktynėse kartu su vyrais.

Kelerius metus dalyvavau “Beriva.LT Vairavimo meistras” varžybose ir pernai metais tapau moterų klasės nugalėtoja. Jose važiavau su skirtingomis transporto priemonėmis: kartingu, keturračiu , motociklu ir lengvuoju automobiliu. Taip pat reikėjo įveikti drifto, slalomo, simuliatoriaus užduotis.

Išbandžiau save ir įvairiuose moterų orientaciniuose raliuose. Šiemet prisidedu prie “Rally Žemaitija 2019” metu organizuojamų orientacinių-pramoginių varžybų moterims, kurios tikiuosi sutrauks daug autosporto entuziasčių iš visos Lietuvos.

- Kodėl sugalvojai dalyvauti konkurse Viada Mis Rally Žemaitija 2018? Ir kokie įspūdžiai liko po jo?

Pamačiusi reklamą, iš pradžių ilgai dvejojau ar dalyvauti, nes iš ankstesnių tokio pobūdžio konkursų, kurie vykdavo Lietuvoje, turėjau nuostatą, kad merginos yra vertinamos tik pagal išorinį grožį. Tik išsiaiškinus kokia yra šio konkurso idėja, priėmiau sprendimą jame sudalyvauti.

Mane sužavėjo, kad šis projektas truko net kelias savaites, kuriame vertinimo kriterijai buvo nestandartiniai, atrankos metu buvo klausimų, susijusių ir su autosportu. Komisijos nariai taip pat atsižvelgė į tai, kaip merginos sugeba atskleisti save kaip asmenybę, dirbti komandoje, per trumpą laiką išmokti šokius, parodyti savo artistiškumą ne tik scenoje, bet ir filmuojantis vaizdo klipuose. O bikini rungtis pareikalavo kūrybiškumo ir originalumo, nes reikėjo pačioms pasidaryti kostiumą, susijusį su autosportu ir estetiškai jį pademonstruoti. Patiko kurti video pristatymus apie save ir ralio ekipažą, sužinojau įdomių dalykų.

Esu laiminga, kad priėmiau šį sprendimą, buvo įdomu, puikiai praleistas laikas bei nauja patirtis. Kaip tik ruošiuosi išvykti į laimėtą “Baltic Travel service” kelionę, kurioje manau laukia daug įspūdžių.

- Kaip pasikeitė tavo gyvenimas per šiuos metus?

Laimėjus “Viada Mis Rally Žemaitija 2018”, mano gyvenimas tapo aktyvesnis. Per šiuos metus teko sudalyvauti beveik visose Lietuvos ralio čempionato etapuose ir kituose autosporto renginiuose, kurių metu susipažinau su daug nuostabių žmonių bei autosporto profesionalų, iš kurių gavau nemažai patarimų, pamačiau kaip vyksta tokie renginiai. Įdomūs ir prasmingi metai. Tikiuosi, kad ir šių metų “Mis Rally Žemaitija” nugalėtoja bus aktyvi ir domėsis autosportu.

- Kokie ateities planai autosporte?

Šiemet reikės apginti čempionės vardą “Vairavimo meistras 2019” varžybose. Bet didžiausias tikslas išbandyti save ralyje - sėdėti lenktyniniame automobilyje už vairo ar šturmano vietoje ir kitais metais sudalyvauti Lietuvos ralio čempionato etapuose. Taip pat traukia ir žiedinės lenktynės. Simuliatorių akademijoje esu dalyvavusi virtualiose moterų žiedinių lenktynių turnyre. Taigi siekiamybė ralis arba žiedinės lenktynės realybėje, žinoma viskas remiasi į laiką ir finansus.

Registracija į Mis Rally Žemaitija 2019 - www.misralis.lt

Registracija į Orientacinį-pramoginį damų “Rally Žemaitija 2019” www.ralismoterims.lt

ausra-gudvalyte.jpgREDAKCIJA REKOMENDUOJA