REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Gegužės 18 d. 09:00

Tęsiantis skandalui dėl galimo piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, A. Dulkys pasigenda savivaldos kontrolierių balso

Lietuva

BNS/Fotobanko nuotr.

Augustė LyberytėŠaltinis: ELTA


267577

Sveikatos apsaugos ministras, anksčiau ėjęs valstybės kontrolieriaus pareigas Arūnas Dulkys tikina, kad ažiotažą sukėlusių istorijų dėl galimo savivaldybių tarybų narių piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis kontekste pasigenda aiškesnės ir matomos savivaldos kontrolierių pozicijos.

Pasak politiko, kiekviena savivaldybė turi pareigūnus, vykdančius audito funkcijas. Todėl, pažymi ministras, norėtųsi išgirsti ir vietos tarnybų atstovų vertinimą.

„Norėtųsi daugiau girdėti savivaldybių kontrolierių balsą, nes tai yra būtent savivaldos lygmens klausimas ir kiekviena savivaldybė turi savo audito tarnybas. Šitame etape pasigendu jų balso ir jų vertinimo“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ teigė A. Dulkys, prieš pradėdamas darbą Vyriausybėje penketą metų vadovavęs Valstybės kontrolei.

ELTA primena, kad klausimai dėl savivaldybių tarybų narių išlaidų skaidrumo kilo po to, kai visuomenininkas Andrius Tapinas ėmėsi tyrimo dėl galimo savivaldos biudžeto pinigų švaistymo.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) dėl galimo piktnaudžiavimo atlieka ikiteisminius tyrimus Šiaulių, Mažeikių, Neringos, Šilutės ir Pagėgių savivaldybėse.

Savo ruožtu tyrimus dėl galimai pažeisto viešojo intereso Pagėgiuose ir Šilutėje pradėjo ir Generalinė prokuratūra. Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai pradėjo tyrimą dėl Kauno miesto ir Kauno rajono savivaldybių tarybų nariams skirtų išmokų teisėtumo.REDAKCIJA REKOMENDUOJA