REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Vasario 9 d. 11:10

Teršalų surinkimas jūroje ties Būtinge baigtas, skaičiuojama žala aplinkai

Palanga

Būtingės naftos terminalo plūduras. AAD nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


291549

Teršalų surinkimas Baltijos jūroje ties Būtingės naftos terminalu baigtas, aplinkosaugininkai skaičiuos, kokio masto žala padaryta į jūrą išsiliejus naftai.

„Vakar baigėsi teršalų surinkimas. Laivas „Šakiai“ grįžo, surinkti 25 kubiniai metrai emulsinio vandens. Toliau vyksta aplinkosaugininkų darbas“, – penktadienį BNS sakė Karinių jūrų pajėgų atstovas Audrius Vitkauskas.

Aplinkos apsaugos departamento teigimu, bus siekiama nustatyti, koks kiekis naftos išsiliejo į jūrą.

Bendrovė „Orlen Lietuva“ institucijoms trečiadienį, nelaimės dieną, pranešė, kad išsiliejo apie 300 litrų naftos, tačiau, anot Aplinkos apsaugos departamento, devynių kilometrų ilgio ir dviejų kilometrų pločio dėmė leidžia manyti, kad kiekio būta gerokai didesnio.

„Bendrovė teigė, kad išsiliejo 300 litrų, mes matome gerokai daugiau. Dabar vyksta tyrimas išsiaiškinti, koks kiekis, dalis teršalų pasiekė ir Latviją. Skaičiai nesutampa“, – BNS informavo departamentas.

Aplinkosaugininkai ketina įvertinti bendrovės apskaitoje užfiksuotus rodiklius, koks kiekis buvo supiltas, kiek naftos liko ir kiek jos galėjo patekti į jūrą. Bus vertinamas ir surinktas teršalų kiekis, palydovo fiksuoti rodmenys.

Būtent nuo išsiliejusio naftos kiekio aplinkosaugininkai skaičiuos padarytą žalą aplinkai. Dėl įvykio pradėtas neplaninis „Orlen Lietuva“ patikrinimas.

Anksčiau Aplinkos apsaugos departamentas skelbė, kad įvertinus užfiksuotos dėmės parametrus, pirminiais duomenimis, ant vandens paviršiaus yra nuo 1,8 tonos išsiliejusios naftos.

Ketvirtadienio rytą vykdytos žvalgybos iš oro duomenys taip pat patvirtino, jog naftos dėmės likučiai pasiekė Latvijos teritorinius vandenis.

Už aplinkos apsaugą atsakingos institucijos dėl taršos bendradarbiauja su Latvijos kolegomis.REDAKCIJA REKOMENDUOJA