"> "> "> ">
REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Sausio 28 d. 14:19

Danijos naikintuvus Šiauliuose pasitikęs A. Anušauskas: NATO gynybos ir atgrasymo priemonės mūsų regione bus adaptuojamos

Šiauliai

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


202679

„Dabartinis Rusijos pajėgų telkimas aplink Ukrainą ir Baltarusijoje – beprecedentis. NATO ir šalys sąjungininkės reaguos į agresyvų Rusijos elgesį bei adaptuos atgrasymo ir gynybos priemones mūsų regione", – sakė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, sausio 28 d. Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose dalyvaudamas NATO oro policijos pastiprinimo pasitikimo ceremonijoje. Prie misijai Baltijos šalyse vadovaujančio Lenkijos kontingento Lietuvoje ir sustiprinančio Belgijos kontingento Estijoje prisijungė Danijos karinės oro pajėgos su keturiais naikintuvais F-16 „Fighting Falcon".


Foto galerija:

kam-a-pliadis-5.jpg
kam-a-pliadis-3.jpg
kam-a-pliadis-2.jpg
kam-a-pliadis-1.jpg

Baltijos šalių padangėje nuo 2021 metų gruodžio patruliuojančiuose Lenkijos ir Belgijos kontingentuose taip pat yra po keturis naikintuvus F-16, o sprendimą vėl atsiųsti į Lietuvą antrąjį oro policijos pastiprinimo kontingentą NATO sąjungininkai priėmė Rusijai toliau didinant įtampą prie Ukrainos sienų, atsižvelgiant į poreikį sustiprinti rytinių NATO sąjungininkių saugumą bei siekiant atgrasyti grėsmes. NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse taip pat sustiprino ir Jungtinės Amerikos Valstijos – sausio 26 d. Aviacijos bazėje Estijoje nusileido šeši JAV kariniai orlaiviai F-15.

„Gyvename neramiais laikais: Rusija toliau dideliu mastu telkia karines pajėgas aplink Baltijos šalis ir netoli Ukrainos. Noriu padėkoti Danijai, kuri atsiliepė į kvietimą ir taip greitai užpildė oro policijos sustiprinimo poreikį. Vos prieš du mėnesius Danija perdavė misijos vadovavimą Lenkijai, o dabar danų kariai ir vėl yra čia, Šiauliuose. Džiaugiamės, nes žinome, kad savo sąjungininkais galime pasikliauti visada. Danijos karių buvimas čia yra tvirtos NATO sąjungininkų vienybės ir kolektyvinio ryžto ženklas", – kalbėjo ministras A. Anušauskas.

Oro policijos misijos pastiprinimo ceremonijoje taip pat dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, Danijos Karalystės ambasadorius Lietuvoje Hansas Braskas, NATO Pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje vadas pulkininkas Peteris Nielsenas, Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkas brigados generolas Mindaugas Steponavičius, Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų vadas plk. Dainius Guzas ir kiti svečiai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA