REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Balandžio 21 d. 10:37

Teismui perduota dar viena byla dėl Vilniaus klinikinės ligoninės medikų kyšininkavimo

Vilnius

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


265037

Generalinės prokuratūros prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai kyšininkavimu pareikšti dviem Vilniaus miesto klinikinės ligoninės gydytojams, o kyšius gydytojams davę du asmenys kaltinami papirkimu.

Ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai. Tyrimo metu buvo nustatyta, kad Vilniaus miesto klinikinės ligoninės gydytojas A. S. 2021 metų rugsėjo–gruodžio mėnesiais galimai savo naudai reikalavo ir priėmė kyšius iš devynių pacientų už medicininių paslaugų atlikimą. Tyrimo duomenimis, iš viso šiuo laikotarpiu gydytojo paimtų kyšių suma siekė 1400 eurų.

Smulkiu kyšininkavimu kaltinamas ir Vilniaus miesto klinikinės ligoninės gydytojas A. R.

Šioje byloje papirkimu kaltinami du asmenys, galimai medikams davę kyšius.

Tai jau paskutinė teismui nagrinėti perduodama byla dėl kyšininkavimo Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje. Šį ikiteisminį tyrimą pradėjo Specialiųjų tyrimų tarnybos Pranešimų nagrinėjimo skyrius 2021 metų rudenį, gavus paciento pareiškimą apie reikalaujamą kyšį.

Tyrimo metu įtarimai dėl kyšininkavimo buvo pareikšti šios ligoninės buvusiam vadovui Narimantui Markevičiui bei dar septyniems gydytojams. Buvo nustatyta, kad Vilniaus miesto klinikinės ligoninės gydytojai reikalaudavo ir priimdavo iš pacientų kyšius už medicininių paslaugų suteikimą, operacijų atlikimą. Kyšių sumos siekė nuo 100 iki 400 eurų už medicininę paslaugą.

Buvęs Vilniaus miesto klinikinės ligoninės vadovas, chirurgas N. Markevičius ir dar trys gydytojai teismo baudžiamaisiais įsakymais buvo pripažinti kaltais dėl kyšininkavimo. Iš viso teismo jiems skirtų baudų suma siekė 85 tūkst. eurų.

Du medikai nuo baudžiamosios atsakomybės buvo atleisti pagal laidavimą, jie į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą sumokėjo po 1500 eurų. Iš viso buvo konfiskuota iš nusikalstamos veikos kaip kyšiai gauti beveik 4 tūkst. eurų.

Atliekant ikiteisminį tyrimą buvo apklausti 39 pacientai. 24 iš jų prisipažino davę kyšį, jie buvo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. 12 pacientų patys pranešė apie iš jų reikalautą kyšį, vieno paciento atžvilgiu ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA