REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Gegužės 17 d. 14:11

Teismui perduota buvusio Vilniaus tarybos nario S. Popovo byla dėl galimai fiktyviai išsinuomotų patalpų

Vilnius

ELTA / Josvydas Elinskas

Gytis PankūnasŠaltinis: ELTA


301564

Teismui perduota buvusio Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nario Sergejau Popovo byla dėl galimai fiktyviai išsinuomotų patalpų biurui, pranešė prokuratūra.

Anot prokuratūros, S. Popovas kaltinamas piktnaudžiavimu siekiant turtinės naudos, dokumentų klastojimu bei sukčiavimu.

Ano teisėsaugos, tyrimo duomenimis, S. Popovas, būdamas tuometinės tarybos narys, turėjo teisę gauti išmoką biuro patalpų nuomos išlaidoms apmokėti. 2020 m. gruodžio mėn. jis su viena privačia įmone sudarė galimai fiktyvią negyvenamųjų patalpų nuomos sutartį biuro nuomai bei, siekdamas turtinės naudos, S. Popovas Vilniaus miesto savivaldybės administracijai nuo 2021 m. sausio iki 2023 m. balandžio mėn. pateikdavo finansinius dokumentus – apyskaitas už neva biuro patalpų nuomą su įrašytais, kaip įtariama, tikrovės neatitinkančiais duomenimis.

Kaip nurodo prokuratūra, tokiu būdu S. Popovas, galimai piktnaudžiaudamas tarnyba, siekdamas turtinės naudos, apgaule įgijo 7 tūkst. 400 eurų. Savo, įtariama, neteisėtais veiksmais S. Popovas sumenkino tarybos nario autoritetą bei pakenkė Vilniaus miesto savivaldybės tarybos įvaizdžiui, tuo padarydamas ir didelę neturtinę žalą Vilniaus miesto savivaldybei.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus apygardos teismui.

Ikiteisminis tyrimas Specialiųjų tyrimų tarnyboje buvo pradėtas dėl galimo Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nario piktnaudžiavimo panaudojant lėšas, skiriamas su jo, kaip tarybos nario, veikla susijusioms išlaidoms apmokėti.

ELTA primena, kad pavasarį visuomenininkui Andriui Tapinui inicijavus savivaldos politikų lėšų įsisavinimo tyrimą „Skaidrinam“ ir dėl to kilus skandalui dėl galimo politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, į teisėsaugos akiratį pakliuvo daugybė savivaldybių.REDAKCIJA REKOMENDUOJA